Seiko, Swiss military, alebo Citizen???

  • Prosím Vás o akékoľvek rady a postrehy pri výbere hodiniek. Rozhodujem sa medzi tými tromi značkami prípadne mi môžete niečo dohodiť aj iné. Mám záujem skôr o športové hodinky chronografického charakteru. Pačí sa mi ak niesú iba jednoduchého vzhladu. Pozerám toho viac , len sa neviem rozhodnuť z ktorej s týchto značiek je lepší výber, pretože každé majú niečo pre a proti. Napr. myslím to tak či je dôležitosť radiom riadených hodiniek napr. u Citizen viac ako uprednostnenie kvalitného strojčeku v Swiss military ETA. Ďakujem za rady. Pomôžete mi vtom moc som nerozhodny. Cena sa bude pohybovať do 480-500 eur. A odkiaľ by ste mi dané hodinky odporučili kupiť.Ďakujem.

  • Simi, ak čítaš pozorne tento portál, tak iste si sa už stretol s podobnými žiadosťami o radu u iných užívateľov. Možno dostaneš jednu odpoveď, možno viac. No základom preto, aby si bol spokojný, je predovšetkým TVOJ VKUS. To, že si nerozhodný, je normálne, kúpa hodiniek je vážna vec. Napr. ja osobne rádiom riadené hodinky neriešim, nemá to pre mňa význam, no pre niekoho to je smrteľne dôležité. Som toho názoru, aby si si predovšetkým sám postavil základné priority, čo vlastne od hodiniek chceš. Daj si ich do poradia podľa dôležitosti a veľa vecí sa Ti vyjasní. Kopec replík na podobné žiadosti tu už boli a nakoniec si tí žiadatelia aj tak urobili podľa svojho. A je to tak správne. Totiž niet nad vlastnú skúsenosť, aj keď je niekedy dosť drahá. Obávam sa však, že, ako už mnohí pred Tebou, sa jej nevyhneš, nech už dostaneš rady akékoľvek. Držím Ti palce.

  • Spomedzi tvojich troch značiek by som si ja vybral Seiko, ale to je asi osobná preferencia. Nejaký Titanium Chronograph by sa do rozpočtu určite vošiel. Pozeral si sa na Hamilton? Majú viaceré športové (pilotské) modely, ktoré ťa možno oslovia.

    Prvé kroky... Christopher Ward, EPOS, Glycine, Maurice Lacroix, Oris.

  • Ja hlavne odporúčam neporovnávať značky, ale konkrétne hodinky.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Spratan hovorí spravne, daj pár modelov a uvidíš reakcie.
    Zatiaľ by som sa skromne vyjadril len takto - Seiko Solár, Citizen Eco Drive. (titán)
    A hlavne fajn cenu a nejaké podmienky, ťažko takto.

  • Tak ako tu bolo povedane, treba sa rozhodnut ci chces mat "obycajne" baterkace - ktorych vyhoda je, ze idu velmi presne (aj ked nie su radiom riadene) alebo ci chces mat automaty alebo natahovacky, ktore krasne tikaju a maju dusu :)

    Za 500 eur ked trosku pritlacis mozes mat pekne baterkace aj zvucnejsich znaciek ak ti ide trebars aj o to.

    Ja som si svoje prve svajciarske hodinky kupil tiez baterkace - Longines Conquest, ktore milujem az na jednu vec - teraz by som si ich kupil tiez ale ako automaty.

    Conquesty kupis funglace za 600 eur. Bud s ciernym cifrom alebo striebornym sunburstom.

    http://www.hodinarstvo.sk/media/2015/08/…crop-flags1.JPG

    a tu su moje biele

  • Sorry za viacero postov, trosku som sa pohrabal v mysli kedyze ja som si nedavno vyberal hodinky okolo 500 eur.

    Dalsi kandidat (opat baterkace, pretoze automaty chronografy za 5 kil asi tazko zozenies) moze byt nieco od Davosa.

    Napriklad tieto:
    http://www.toptime.sk/hodinky/davosa…ono-cierne.html

    WR: 10ATM - v tom sa nemusis bat sprchovat sa a umyvat si ruky, plavat by som v tom neplaval.
    Quartzovy pohon Ronda ; zafirove sklicko. za 400 eur

    Znaciek je vela, urci si kriteria, kde urcite nebudes robit kompromis a bude sa ti radit aj vyberat lahsie.

    Hlavne sa nenechaj nakazit touto maniou lebo zacnes robit len na hodinky ;(

  • Ktorý s týchto strojčekov je lepší Ronda , alebo ETA? :) Pravdupovediac som čakal, že tu na swiss bude nejaka reakcia čo som dosť milo prekvapený. :)

  • Rovnako ako u celých hodiniek, záleží od konkrétneho strojčeka.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Skusim to inak. Povedz tri veci ktore ta hned napadnu co urcite od hodiniek ocakavas. Ja by som napr. Povedal. Zafirove sklicko, Sellita SW 200 pohon, deckwatch styl


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Radiocontroll není až tak potřeba, naopak mě u Citizenu Skyhawk vadilo měnění funkcí korunkou, tlačítkový provedení u Casia Oceanus mi sedělo líp. Baterka je ok, solar může být, u starších hodinek je občas problém sehnat kapacitor, ale to je 10 let a vejš. Naopak má výhodu v tom, že můžeš využívat všechny komplikace hodinek bez ohledu na spotřebu energie, ale vždy a všude je nějaké + a -. U solarek je dobrý kupovat nejaktuálnější model, víš, že se nikde neflákal x let a je redy s baterkou.

    Namátkou mě docela zaujaly nový Prospexy ssc489p1, solar, alarm, stopky, datum, ukazatel rezervy, lumi, world timer, šroubovací korunka, safír, wr 100m ... pozor na velikost 44,6 ..> nevím jestli s korunkou nebo bez...cena sehnatelný hned za cca 385 éček, verze černá, modrá, bílá ... a malá vteřinovka, tak Ti nebude vadit nelícování s indexy.


    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Podľa mňa lepší chronograph okolo 500€ ako toto https://www.timestore.sk/Znacka/Certina…ronograph-25623 momentálne nie je.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Súhlasím so Spartanom. Vo vnútri je 27 kameňová ETA 251.264.

    "Do téhle šlamastiky nás přivedla naše vlastní tupost a tupost nás z ní zase dostane." H.S.

  • watchesfan Kámo vieš , že od Seika po týchto PROSPEXOCH pozerám najviac :D brutálné má dostali, len sa neviem rozhodnúť či kupiť z kovovým remienkom a dokupiť si zvlášť gumenný pretože sa mi to viac pačí a v edicii z kovovýmremienkom je predsa len zo zafírovým sklíčkom (btw. da sa vôbec osobitné dokupiť ten gumenný remienok osobitné?), ale ak by má to omrzelo aby som mohol zmeniť. :D Stále som veľmi prekvapený pretože na Swiss military akosi moc nereagujete čo mi dosť radikálné meni názor na ne . :D Tiež som sa viackrát zamýšľal aj nad tými vymoženosťami ako je riadiom riadené atď. prichádzam nato , že asi bude lepšia vôľba do kvalitného Quartzu presne tak, alebo keď už tak do klasiky automat . :) Spartan, Edy super reakcia , len som sa akosi moc na Centriny nezameriaval prichadzalo mi to ako nejaka Bčková rada hodiniek , ale vyzerajú nadherné asi sa do nich pustim a preštudujem. Fuuu bude to ťažké pokračujem vo výbere. Ďakujem za Váš čas. :)

  • Certina je v hierarchii značiek podľa mňa vyššie ako Swiss Military, je zhruba na úrovni Tissotu.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Až na výjimky kdy jsou hodinky na náramku...tahu...stejně drahé jako na gumě, se obecně doporučuje koupit je na tahu a dokoupit řemen, který je levnější. Objednat se dá oboje zvlášť. To platí obecně.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Certina je v hierarchii značiek podľa mňa vyššie ako Swiss Military, je zhruba na úrovni Tissotu.

    Ja vnímam Certinu subjektívne o malý kúsok vyššie ako Tissot. Každopádne sú to značky hodiniek zo Swatch Group a s viac ako storočnou históriou.

    "Do téhle šlamastiky nás přivedla naše vlastní tupost a tupost nás z ní zase dostane." H.S.

  • Zdravím hoši.Ozývam sa trochu neskôr nemal som moc čas v priebehu týždňa. Pravdupovediac ste má stými Certinami dostali a preštudoval som si ich ponuku čo má dosť milo prekvapili ich modely začo Vám ďakujem pretože moje rozhodnutie je už asi zrejme jasne, že do Certiny asi zrejme pôjdem. Chcem sa Vás opýtať. Spomínali ste tu 27 kameňová ETA 251.264 , ktorá je v určitých modeloch ako za top špičku strojčekov čo sa týka chronographu. Aký máte názor aj na strojček ETA G10.961 . Ide o to , že sa mi pači aj edicia podium a tam je prevážne montovaný tento strojček. Hodinky budem zrejme kupovať v Nórsku keďže tu žijem a poviem Vám , že vtomto období sú niektoré modely lacnejšie tu ako u nás čo som moc prekvapený na škandinavský trh a ich brutalne ceny no a samozrejme dodanie tovaru do 2 dni. :)

  • G10.961 nie je až taký úžasný, popravde ani nejde opraviť, iba ho vymieňajú, ale fungovať bude v pohode. ETA 251.264 je to najlepšie, čo sa do dostupných quartz chronographov dáva.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches