Deckwatch a/alebo Bauhaus ktore nosite

  • Ahojte chlapi, dufam ze nevytvaram duplicitne vlakno. Svedomito som presiel existujuce vlakna aby som sa tomu vyhol ale stat sa moze.
    Moje dalsie hodinky by mali byt v style bauhaus alebo nejake deckwatch. Vela ludom sa taketo na ruke nevidiet a aj na fore sa o nich tolko diskusii nevedie ako o potapkach alebo pilotkach.
    Preto sa pytam a som zvedavy ci doma nejake mate, alebo co vam uz rukami preslo. Rad sa inspirujem a vypocujem si samozrejme aj kritiku resp. Vas nazor na takyto typ hodiniek. Dakujem


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Možno by nebolo zlé sem hodiť aj nejaký stručnú definíciu oboch pojmov. Ja som doteraz o takom dačom ani nepočul :D
    /už som si to ale samozrejme vyhľadal/

  • Ja mám stále v zornom poli Bauhaus, určite sa k nim prepracujem. Chcel som Junkers, lebo Junghans je iná cenová kategória, ale stále som sa nerozhodol ;)

    Tempus Fugit

  • @Roby ja som vlastne nazivo ani ziadne Bauhausy nevidel tak neviem ci by ma ocarili preto sa pytam ludi na fore aky maju k takym hodinkam vztah, resp. ked ich nosia tak na ake prilezitosti a ci maju skusenosti s nejakou znackou ktora sa vyslovene vyziva v tomto style.

    Nechcem rady ohladom kupy skor chcem diskutovat a dat tak aj takymto hodinkam priestor.

    Ano tie Junkersi vychadzaju financne najlepsie aj ked mozno preto lebo Junghansi su uz vacsinou mechaniky alebo automaty.
    Mimochodom nevies nahodou ci je pri bauhasoch standardom plexi alebo styl tvrdeneho plastu namiesto mineralu/zafiru?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Myslím, že zlatým štandartom je práve Junghans a myslím, že k nim patrí práve plexi, ale ja nie som puritán a podľa mňa je to vec názoru... Takže výber podľa vkusu a chuti každého súdruha. Naopak podľa niektroých, ak si ešte nedovŕšil dôchodkový vek, tak bauhausy nie sú pre teba :)

    Tempus Fugit

  • Aby som niekoho nepobúril, tak pre mňa je Junghans Bauhaus zlatým štandartom, tento štýl sa mi páči... Nomosom nejako neviem prísť na chuť.

    Tempus Fugit

  • Originál Bauhaus hodinky sú tieto A. Lange z roku 1924, takže bauhaus hodinky sú v tomto štýle. Dnes už síce bauhausom nazývajú všetličo, napríklad aj to, čo robí Junghans alebo Junkers, ide o to, či to do bauhaus štýlu https://en.wikipedia.org/wiki/Bauhaus zapadá alebo nie, ale originál je toto:

    Nomos podľa mňa momentálne robí najlepšie bauhaus hodinky asi po všetkých stránkach, ale priekopníci nie sú v žiadnom prípade (čo sa týka štýlu), oni fungujú iba od 1990. Taká Stowa napríklad robí bauhaus hodinky od roku 1927.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Myslím, že všetky hodinky Bauhaus patriace pod definíciu tohoto štýlu sú hodinkami Bauhaus bez ohľadu na to ako vyzerali tie prvé (keďže Bauhaus je umeleckým smerom).
    Junghans začal s Bauhausom začiatkom 50-tych rokov prostredníctvom Bauhaus dizajnéra Maxa Billa a myslím, že jeho dizajn je desiatkami rokov overeným a všeobecne známym dizajnom, hoc čiastočne odlišným od "originálu". V každom prípade som im za to vďačný, pretože vytvorením tohoto dizajnu Bauhaus štýl sprístupnili aj mne.
    Tu je niečo o histórii Junghans Bauhaus https://en.m.wikipedia.org/wiki/Junghans

    Tempus Fugit

  • @Spartan diky za odborny nazor, Jungans maju aj svoju seriu co iste vies, pre ostatnych co sem nahliadnu a nevedeli by -kolekcia Max Bill.
    Lenze to teda asi nebude ta typicky Bauhaus design nie je.

    Naopak, taky Laco Classic je skoro ako cez kopirak toho orignalu co si postoval. Laco Classic.
    Otazka znie, ako uz @Roby povedal, ci je to len opat napodobenina kedze to je vlastne styl, cize nejake prvky to splnat musi a preto sa hodinky budu podobat.
    Laco vlastne vzniklo ked sa prve Bauhausky vyrobili.

    Kazdopadne mne sa na tom Bauhaus style paci to, ze su take jednoduche az su krasne. Ja som este na vintage hodinky maly pan, ale Bauhausky by som si navliekol, hoc do dochodkoveho veku mam velmi daleko.

    Ad NOMOS, ano tie vyzeraju byt ze maju vsetko, techonologia, spracovanie, a tato limitka v style Bauhaus este nesie aj krasne posolstvo. Doktori bez hranic

  • Jednoznačná definícia nie stanovená... ak to je v tom funkčnom minimalistickom sterilnom štýle, asi by sa to malo dať označiť za bauhaus hodinky.

    Mne sa ináč z voľnejšieho Bauhaus štýlu páčia hodinky Braun, vedel by som si predstaviť, že by som to mal ako "wildcard hodinky" v zbierke, to je podľa mňa retro ako má byť.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Na týchto mi nejako nesedí to uchytenie náramku k púzdru, ale tiež pekné hodinky.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Ty kokos a k tomu ešte holiaci strojček a pár domácich spotrebičov renomovanej značky a bol by som spokojný...
    Tak to potom radšej niečo od Botta-Design.

    Tempus Fugit

  • Nevedel som, že sa hodinky spájajú s nejakým architektonickým štýlom.
    Nosím veci, ktoré sa mi páčia a na ktoré mám. Hodinky s čistým ciferníkom, s indexami pokiaľ možno.

    Na stupnici nepáčia/nezáujem/môže byť/páčia/veľmi páčia by napríklad tie Nomos boli že veľmi páčia.

    Jedoduché, elegantné, štýl budú mať aj o sto aj o tisíc rokov.
    :thumbup:

  • @bladerunner - tie "Rodiny" som pozeral a nic ma na tom nezaujalo, resp. skor kopiruju dizajn Laco a pod.
    Takisto vacsinou nejake plexi, max. mineral a ked to clovek chce realne nosit dlhsiu dobu, tak sa rychlo obnosia. Hoc, za taku cenu si potom kupi clovek dalsie.

    Mimochodom, ma tu niekto skusenosti s hodinkami Laco? Ja verim, ze to nie je krok vedla a oni maju niekolko krasnych kuskov, ci uz v style Bauhas alebo Marine/Deckwatch.
    Mne sa napr. pacia tieto z radu Navy z toptime.sk

    http://www.toptime.sk/hodinky/laco/n…-automatic.html

    priemer : 42 mm , zafir, 5 ATM, kaliber Miyota M821A,

  • Tieto Laco mám ja a panuje max. spokojnosť :) A aj po roku s nimi stále svietim občas pod paplónom :D


    Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

  • Nevedel som, že sa hodinky spájajú s nejakým architektonickým štýlom.
    Nosím veci, ktoré sa mi páčia a na ktoré mám. Hodinky s čistým ciferníkom, s indexami pokiaľ možno.

    Na stupnici nepáčia/nezáujem/môže byť/páčia/veľmi páčia by napríklad tie Nomos boli že veľmi páčia.

    Jedoduché, elegantné, štýl budú mať aj o sto aj o tisíc rokov.
    :thumbup:

    Nie je to iba Bauhaus, ale aj napr. Art Deco a iste by sa toho našlo viac.

  • @bladerunner - tie "Rodiny" som pozeral a nic ma na tom nezaujalo, resp. skor kopiruju dizajn Laco a pod.
    Takisto vacsinou nejake plexi, max. mineral a ked to clovek chce realne nosit dlhsiu dobu, tak sa rychlo obnosia. Hoc, za taku cenu si potom kupi clovek dalsie.

    Mimochodom, ma tu niekto skusenosti s hodinkami Laco? Ja verim, ze to nie je krok vedla a oni maju niekolko krasnych kuskov, ci uz v style Bauhas alebo Marine/Deckwatch.
    Mne sa napr. pacia tieto z radu Navy z toptime.sk

    http://www.toptime.sk/hodinky/laco/n…-automatic.html

    priemer : 42 mm , zafir, 5 ATM, kaliber Miyota M821A,

    Laco by bola celkom slušná značka, len mi tam akosi nepasujú tie strojčeky Miyota, aj keď kaliber 9015 je veľmi slušnej kvality. Skrátka, japonský strojček v nemeckom výrobku mi akosi nesedí, ale to je iba môj názor. A aj keď patrí k tradičnej päťke výrobcov B-Uhr pilotiek, tak si myslím, že tie s ETAmi sú na môj vkus trocha pridrahé. Prakticky zhodné pilotky sa dajú zohnať aj inde za ľudskejšiu cenu a v rovnakej kvalite. Čo sa týka série Navy, nie je to môj typ, keď už Laco, tak skôr ten Bauhaus, ale na moju labu majú malý priemer, iba 39 mm Absolute a 40 mm Casic.