Moj pribeh aneb ked sa to raz rozbehne uz to ide ako utrhnuty vagon

  • Zdravim vsetkych clenov,

    s malou dusickou a pokorou ku skusenim hodinkarom si dovolim predstavit svoju momentalnu zbierku.

    "Chornofiliou" ma nakazil tunajsi clen lordsoft, ktoreho tymto pozdravujem. :hello:

    V skratke, z prvej vyplaty pred 6. rokmi som si kupil Stormy (pretoze sa mi pacili, boli dostupne a vyhovovali mojim poziadavkam)


    O 5 rokov neskor som si pri prilezitosti zmeny pracovneho miesta doprial konecne svajciarske hodinky - Longines Conquest quartzky (doteraz lutujem, ze som nepritlacil a nesiel do automatov. Momentalne ich nosim na modrom Hirsch Modena


    Pred tyzdnom som si zaobstaral tieto krasne potapky Tissot Seastar 1000 (moje prve automaty)

    A zrovna dnes, som si od tunajsieho clena kupil Archimede Klassik 42 pretoze sa mi pacia a budu sa hodit do kanclu ku koseliam. Svojej drahej som povedal, ze sa v nich budem zenit, naco ona povedala, ze to teda urcite nie, takze este musim stihnut do pol roka nejake "svadobne".

    A kedze tato mania zacala rychlo, dufam, ze aj rychlo skonci, pretoze to ide ako utrhnuty vagon.

    Pridavam fotky a ospravedlnujem sa za otrasne zabery. Ja to fakt neviem aj ked sa snazim pouzivat lordsoftov know how. :D

    Som zvedavy na vase nazory.

    Michal

  • Ale vždyť si bude brát ženu a né chlapa, tak proč zrovna bi? Pořádnej frajer dá full!!! :D
    ......
    Ahoj, vítej na fóru, jestli Tě to chytne jako některé místní členy (což se mě netýká :mrgreen: ) tak se máš na co těšit. Longines super ... i baterkáče, alespoň s nima nemusíš nikde mávat a jsou stále redy.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Ale vždyť si bude brát ženu a né chlapa, tak proč zrovna bi? Pořádnej frajer dá full!!! :D
    ......
    Ahoj, vítej na fóru, jestli Tě to chytne jako některé místní členy (což se mě netýká :mrgreen: ) tak se máš na co těšit. Longines super ... i baterkáče, alespoň s nima nemusíš nikde mávat a jsou stále redy.

    Lordsoft si uz totiz vybera na svoju svadbu :) ,

    Kazdopadne , na svadbu to aj tak asi budu tie Archimede, len musim k nim najst nejaky kozenny remienok. Mne sa paci nieco jemne strukturovane od HIRSCHA v takych svetlo hnedych, medovych farbach.
    Vobec nemam predstavivost a asi ani vkus, ale teda chcel by som remienok bez kontrastneho presitia a nieco co nie je moc masivne a vyrazne.

    napr. http://www.strapshop.cz/cache/images/f…04202_siena.jpg - v tej GOLD BROWN farbe

    alebo http://www.strapshop.cz/cache/images/f…_01028_duke.jpg vo farbe HONEY

    alebo mate nejaky iny napad?


    P.S. dakujem za privitanie

  • Chronobundus jak vysity ... :)

    ja si myslim, ze este zatial nie, casto sa mi stave, ze ma nieco nadchne a potom rychlo pusti, takze uvidime.

    Mimochodom , len teraz som docital nejake vlakno o PRIMkach Diplomatkach a o ich renovacii a taky kusok si urcite zaobstaram. Ved predsa to boli hodinky nasich otcov a dedov!

    • Ešte k tej svadbe, 42mm je dosť veľa. Skôr by som niečo drobnejšie. A to vravím ja, s mojou obrovskou labou.
    • Tie Prim Diplomat by napr. boli fajn.
  • Vitaj, aj keď ja sem zavítam už iba občas. Tie Archimede s koženým remienkom sú na svadbu úplne vynikajúce. Kedysi som nad nimi tiež rozmýšľal, veľmi elegantné hodinky, čistá klasika.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • Pripomína mi to moju diagnózu. Tiež som najskôr začínal s quartzom (veď pokrok nezastavíš, mechanické sú nepresné a iba robia problémy) a chcel som Longines. Nakoniec z toho boli Citizen, Seiko a Slow Watches. Pred pár mesiacmi som kupoval automaty ako dar a povedal som si, že si aj ja jedny vyskúšam, limit 1000 eur. Následne pribudli ďalšie a minulý týzdeň ešte jedny (aby som aj na nohy mal čo pripnúť?! 8) ). Včera som objednal môj štvrtý automat, tentokrát Chronoswiss Timemaster, lebo cena bola dobrá, ale svedomie ma hryzie, tak to možno zruším.

    Prvé kroky... Christopher Ward, EPOS, Glycine, Maurice Lacroix, Oris.

  • Chlapi dakujem za privitanie aj pochvalu. Urcite si davam na par vyplat pokoj a uvidime co sa bude diat dalej. Vcera som prezul na Archimedoch ten kovovy tah za modry netexturovany Hirsch. Chcel som hnedy ale predajca ma presvedcil.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Pripomína mi to moju diagnózu. Tiež som najskôr začínal s quartzom (veď pokrok nezastavíš, mechanické sú nepresné a iba robia problémy) a chcel som Longines. Nakoniec z toho boli Citizen, Seiko a Slow Watches. Pred pár mesiacmi som kupoval automaty ako dar a povedal som si, že si aj ja jedny vyskúšam, limit 1000 eur. Následne pribudli ďalšie a minulý týzdeň ešte jedny (aby som aj na nohy mal čo pripnúť?! 8) ). Včera som objednal môj štvrtý automat, tentokrát Chronoswiss Timemaster, lebo cena bola dobrá, ale svedomie ma hryzie, tak to možno zruším.

    No tak co, zrusil si ci nezrusil tu objednavku?
    Mimochodom vsimol som si ze takmer vsetci z fora maju aspon jeden krat Seiko - ci uz doma na policke alebo aktivne nosia. Ja som tym japonskym hodinkam neprisiel na chut. Nejak mi to nechce prirast k srdcu.
    Zato tie Conquesty nikdy nepredam. Avsak kym sa mi raz narodi dieta musim kupit nejake dobre automaty ktore raz podedi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Vitaj, aj keď ja sem zavítam už iba občas. Tie Archimede s koženým remienkom sú na svadbu úplne vynikajúce. Kedysi som nad nimi tiež rozmýšľal, veľmi elegantné hodinky, čistá klasika.

    Prezul som teda tie Archimede ma hladku modru kozu od Hirschu. Zvykam si na to lebo tie hodinky este viac zdecentneli.
    Zato tie uzke modrene rucicky sa mi pacia kazdy den viac a viac.

    Mimochodom vo svete chronopsychacov tusim nie su Archimede zvlast oblubene a Tissot uz skoro vobec. Aspon taky mam pocit.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Ahoj, ja teda mám Tissoty, Luxury v čiernom. Idú fajn, sú pekné, strojovňu majú Powermatic, 80 hodinovú rezervu náťahu, urobia mi 2-3 do plusu, d=41 mm na čiernom teľati ako smola. Mám ich ako "kostolné" a plne mi vyhovujú. Je aj verzia COSC, je o cca 200 babiek drahšia, no mám pocit, že to čo mám celkom stačí. :) :) :)

  • No tak co, zrusil si ci nezrusil tu objednavku?
    Mimochodom vsimol som si ze takmer vsetci z fora maju aspon jeden krat Seiko - ci uz doma na policke alebo aktivne nosia. Ja som tym japonskym hodinkam neprisiel na chut. Nejak mi to nechce prirast k srdcu.
    Zato tie Conquesty nikdy nepredam. Avsak kym sa mi raz narodi dieta musim kupit nejake dobre automaty ktore raz podedi.

    Ked pises o Seiko, pozeral si na modely SCVS a SARB? Tam by som si vedel vybrat par kuskov :)

    Odoslané z ALE-L21 pomocou Tapatalku

  • Pridam par postrehov z nosenia svojich prvych dvoch automatov, ktore som kupil v jednom tyzdni.

    Obe aj Tissot Seastar 1000 a takisto aj Archimede Klassik maju rovnaky strojcek ETA 2824-2. (Do tych Archimedov zacali od noveho modelu davat Citizen 9015).

    Tissot mi robi +8 az 9 sekund za den, nehladiac ako ich na noc odkladam, skusal som uz vsetky polohy (teda par ich este chyba ale to s drahou dotrenujeme). Viem, ze strojcek by sa mal zabehnut ale neverim, ze sa to az tak radikalne zlepsi. @bejduko tebe robia kolko prosim? Viem, ze ich mas rovnako stare, to iste len na gume.

    Archimede, ktore maju uz takmer tri roky, robia asi +0,5 na den!! Za skoro 5 dni chodu (v noci odlozene, raz tak raz tak, cez den nosene) dali +3 sekundy co je krasa. Cize, ten isty strojcek rovnake nosenie, rozdiel 8 sekund za den. Myslite si @watchesfan @Pete_11 a dalsi, ze sa tam dostanu aj tie Tissoty?

    A aby som nezabudol, ten strojeck v Archimedoch tika ako odusu, je ho vyraznejsie pocut a mne sa to velmi paci, v noci na stoliku pekne pocut ako tika :)

  • Mechanický stoj v hodinkách je relatívne zložité zariadenie, kde na presnosť vplýva veľa premenných, stále to regulujú ľudia (až na nejaké výnimky), takže odchýlky nastať môžu. V Tissotoch aj v tých Archimede je maximálne elabore grade a v tom je prípustná odchylka 20s/deň, takže hodinky sú v podstate v poriadku.

    Ak s tým nie si spokojný, môžeš to dať nejakému hodinárovi zregulovať, ale ak si pohľadáš tému o odporučení dobrého hodinára, zistíš, že aj to má svoje riziká.

    Neviem ako dlho ich máš, ale prvý mesiac v podstate u ETA 2824 alebo SW-200 ani nemá zmysel merať presnosť (pokiaľ to nie je top grade alebo COSC), presnosť sa môže zmeniť aj o 10s za deň a na presnosť tiež významne vplývajú podmienky v akých hodiny užívaš - koľko denne ich nosíš, ako sú uskladnené v noci atď.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • ja niesom taký že by som sekundy sledoval denne, to vôbec. ale vadí mi keď za pár dní mám 3-4 minúty do plusu. skúsim to poslať do servisu, uvidím ako to bude potom.

    áno máš pravdu nieje to cosc, ale nie vždy urobia 20 sekúnd plus. niekedy 25 až 30.

    konštantne spravia min. 20 sekúnd, resp. v plnom natiahnutí sú stále lebo ich nosím denne, niekedy ich mám aj v noci na ruke, a keď nie tak ich dávam na bok púzdra na noc.

  • To som skôr myslel pre @Michalmica, tam tých 8s myslím je stále prijateľný výsledok, viem, že to nepoteší, je to predsa len dosť vec šťastia, ale osobne by mi to asi nestálo za to, aby som zveril hodinky neoverenému hodinárovi na reguláciu, ak by som to nevedel zregulovať sám.

    +20s je už dosť, viac ako 2 minúty za týždeň asi nie je priateľné.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches