Pánske automaty max 200,- €

  • Takže je rozhodnuté pilotky ešte by ma zaujímal váš názor po čisto dizajnovej stránke ktoré podľa vás vyzerajú lepšie klasické alebo chrono? Ďakujem

    Za mna standard, kedze sa jedna o mechaniku. Chrono by bolo tak isto OK, ale jedine ak by to bola mechanika. Ja na ruku quartz nedam, ale hodinky kupujes ty, takze rozhodnutie je na tebe.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Nájdu sa tu zástancovia aj odporcovia tejto značky. Každopádne ak môžem tak pomôžem. Pred nedávnom som si ja kupoval tieto pilotky od Tissel. Ak nie si zaťažený na značku, tak určite stoja za povšimnutie :)

    http://tisellkr.com/product/tisell…display_group=3

    Na fóre boli spomínané aj pilotky (pozri recenziu od Spartan) aj potápky tejto značky.

    Spracovanie je veľmi dobré, špecifikácie taktiež. :)

    "Čas je tá najdrahšia komodita."

  • Ďakujem za rady zoberiem klasiku automat lebo som si všimol že na tých chronách sa hlavná sekundová ručička nehýbe a to mi nejako nesedí plus klasika má čistejší dizajn a tak ciferník pôsobí dojmom že je väčší plus odčítanie času je jednoduchšie už len počkať do konca septembra kým budú naskladnené a k dispozícii na predajni :)

  • Ešte k tým pilotkám tissel konkrétne tento model http://tisellkr.com/product/tisell…display_group=3 zaujímalo by ma do čoho by ste išli skôr či do týchto tisselov alebo do týchto http://www.pointtec.de/junkers/6150-2/ zaujíma ma hlavne kvalita spracovania a kvalita použitého strojčeka lebo veľkosťou 40 mm je to rovnaké hoc dizajn je trocha odlišný zaujímala by ma hlavne kvalita spracovania a strojčeka. Ďakujem

  • jasne ze mozu byt aj ine ako IWC, hlavne u pilotiek je dizajn dost unifikovany, takze k celkovému vyzoru bude v zasade jedno ci IWC, Stowa, Laco, Junkers atd... vsetko su to ciste ciferniky bez lunety s cislami a indexami a rucickami, kde povacsinou (ok, Junkers logo moze) nic nerusi a nezvadza od cistoty... :)

    a za mna tiez jednoduche, kedze je to viac pilotkovskejsie. aj ked v pripade quartzu by som volil asi radsej chrono, kedze odpada vacsia hrubka hodiniek a velka skackava sekundovka by ma iritovala, kdezto mala v subciferniku by mi bola prijatelnejsia...

  • Barracuda, takto môžeš filozofovať o všetkých značkách do nekonekonečna. Pozri si debatu od tvojho prvého príspevku až po koniec a uvidíš odkiaľ a kam si sa dostal. Hodinky sú prísne individuálna vec. Ide hlavne o to, aby vyjadrovali tvoju osobnosť a tvoje preferencie. Pokiaľ si to v hlave nezrovnáš, stále budeš niečo hľadať a nenájdeš. Čo sa mňa týka, radšej Junkers. To ale neznamená, že Sea Gull v lacnom Tiselli musí byť nutne blbý strojček. No a si tam, kde na začiatku. Zaujíma ma, kam sa to pohne od Tisellov. Boh ťa poteš.:]:]:]

  • Tu máš video o tých Tiselloch, podľa toho si môžeš sám spraviť názor a nemusíš sa pýtať.

    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Ahojte,

    vždy som počúval zásadu, že v tejto cenovej si ako slušné každodenné hodinky treba vyberať Orient. Autor vlákna sa o nich odmlčal po prvej strane. Skús sa na ne pozrieť ešte raz.

    Okrem toho pilot sa možno hodí ku športovej košeli, ale moja skúsenosť je taká, že ma to po pár dňoch začalo hnevať (proste sa to nehodí) a pilotky s košeľou už do roboty nenosím. Okrem toho som si všimol, že na bežné nosenie s košeľou si radšej vyberám biele alebo strieborné ciferníky, tmavé skôr na voľný čas. Neviem, či to je aj názor ostatných členov a vlastne by ma celkom zaujímalo, aké preferencie majú ostatní.

    Prvé kroky... Christopher Ward, EPOS, Glycine, Maurice Lacroix, Oris.

  • Barracuda, takto môžeš filozofovať o všetkých značkách do nekonekonečna. Pozri si debatu od tvojho prvého príspevku až po koniec a uvidíš odkiaľ a kam si sa dostal. Hodinky sú prísne individuálna vec. Ide hlavne o to, aby vyjadrovali tvoju osobnosť a tvoje preferencie. Pokiaľ si to v hlave nezrovnáš, stále budeš niečo hľadať a nenájdeš. Čo sa mňa týka, radšej Junkers. To ale neznamená, že Sea Gull v lacnom Tiselli musí byť nutne blbý strojček. No a si tam, kde na začiatku. Zaujíma ma, kam sa to pohne od Tisellov. Boh ťa poteš.:]:]:]

    No momentálne som v stave rozhodovania sa medzi junkersom a tisellom kedže tisell má čistejší dizajn to beriem ako plus a ten strojček v tiselloch no to si budem musieť ešte niečo preštudovať ako je na tom ten sea gull kedže tiselly s kvalitnejším strojčekom stoja cez 300 a keby už tak radšej doložím stovku a za 400 mám steiny ale tak to už je dvojnásobok toho čo som ochotný investovať :D tie junkersy zas majú trocha preplnený ciferník ale zas celkom dobrý strojček tak ešte neviem čo a ako :D

  • Tak študuj a premýšľaj, času do dôchodku máš dosť. No varujem ťa - výsledok tebou zvoleného prístupu býva po určitom čase zvyčajne veľká nespokojnsť so svojou voľbou. Skrátka, všetkého veľa škodí. :]

  • Tak študuj a premýšľaj, času do dôchodku máš dosť. No varujem ťa - výsledok tebou zvoleného prístupu býva po určitom čase zvyčajne veľká nespokojnsť so svojou voľbou. Skrátka, všetkého veľa škodí. :]

    Tak to áno to máš pravdu ale tak času je dosť tie Junkersy budú naskladnené až koncom septembra čiže dúfam že dovtedy si vyberiem :D

  • Mal by som na vás ešte jednu otázku a to ktorý strojček je podľa vás lepšíMiyota 821A alebo Sea gull ST25 prípadne má niekto skúsenosti s týmto ázijským strojčekom? Mám na mysli aká je jeho denná odchylka prípadne na akej úrovni je jeho spracovanie..Ďakujem za každú radu a názor :)

  • Barra, v menej drahých hodinkách nikdy nebudú strojčeky s certifikátom COSC. Oba tieto strojčeky automaty (Miyota určite) majú vo svojej charakteristike isté rozpätie, v ktorom pracujú. Zvyčajne je to - v sekundách - od -20 do +40. Takže čo sa týka presnosti, je to indivindi. Každý strojček sa dá naladiť na istú úroveň presnosti. Miyota má ručné naťahovanie, no nemá stopku pri nastavovaní presného času. SG ST25 je kópia švajčiarskeho strojčeka ETA 2892, má ručný náťah. Presnosť sa udáva vo vyššie uvedenom rozmedzí. Takže je to asi jedno, čo si vyberieš. No a si tam kde si už bol - na začiatku.:)

  • Barra, v menej drahých hodinkách nikdy nebudú strojčeky s certifikátom COSC. Oba tieto strojčeky automaty (Miyota určite) majú vo svojej charakteristike isté rozpätie, v ktorom pracujú. Zvyčajne je to - v sekundách - od -20 do +40. Takže čo sa týka presnosti, je to indivindi. Každý strojček sa dá naladiť na istú úroveň presnosti. Miyota má ručné naťahovanie, no nemá stopku pri nastavovaní presného času. SG ST25 je kópia švajčiarskeho strojčeka ETA 2892, má ručný náťah. Presnosť sa udáva vo vyššie uvedenom rozmedzí. Takže je to asi jedno, čo si vyberieš. No a si tam kde si už bol - na začiatku.:)

    Jasné to chápem a ani to neočakávam len ma skôr zaujímala kvalita strojčeka lebo momentálne sa rozhodujem medzi tisellom klasickým desingom http://www.nejpanskehodinky.cz/products/letec…ek-miyota-9015/ výhoda podstatne presnejší strojček aspoň podľa toho čo píšu na stránke púzdro 40 mm no neviem či mi tento rozmer nebude malý ale možno ani nie možno to na pilotkách bude vyzerať inak ako pri klasických hodinkách tohoto rozmeru...a týmto modelom http://www.nejpanskehodinky.cz/products/tisel…firove-sklicko/ nevýhoda horší strojček a zas pre mňa osobne výhoda väčšie púzdro kedže mám obvod zápästia 21 cm no čo som si zisťoval tak by mi vedeli tento strojček naastaviť na odchylku + 5 s denne čo podľa mňa nieje až tak zlé tak neviem pre čo sa skôr rozhodnúť čo sa týka dizajnu tak sa mi obidve hodinky páčia zhruba rovnako