SEIKO - a jeho master piaces - CREDOR

  • Tak je to jistě top hodinařina v podání Seika, když jsem se začal o hodinky zajímat, Seiko pro mne byly ty z dostupnějších a neměl jsem ani páru o GS. Teď když vidím Seika za 450.000,- doláčů už mě to nepřekvapí. Ale některý jejich kreace mi připomínají až orientální kýč (nemyslím technicky). Vim, že je to prvotřídní umělecký i technický dílo, vim, že jsou jedinečný, ale nemůžu si pomoct. (... ale jen je ... na ně ... mít :) )

    http://www.ablogtowatch.com/seiko-credor-f…iko-tourbillon/

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Ano, mam pocit /alebo je to vycitane medzi riadkami?/, ze Credor je nieco, cim sa chce SEIKO dostat do segmentu zberatelskych kuskov, casto az sialenych kreacii - co vsetko dokezeme urobit - do segmentu kde kraluju Svajciari s ich milionovymi tiez sialenostami. Ved aj serie, v akych sa vyrabaju tie Credory su cca 20 kusov rocne. Ako som cital. To, ze niektore ich kusky /Credor/ su uz na hranici kyču, je /asi/ dane kulturou, ci mytologiou Japonska - staci si pozriet kreslene komiksy, ich rozpravky a mýty, atd... casto krat je to pre nasinca az nepochopitelna vec, a nielen obrazom/formou, ale aj obsahom. Co je na pocudovanie casto az protichodne tomu Japonskemu minimalizmu a technickej jemnej dokonalosti v jednom. Ved aj mnohe tie GS kusky, co su cosi ako "podoznacene" Japan, su velmi strohe. Btw, od toho Credoru ma zaujali tie Eichi - https://www.hodinkee.com/articles/with-…our-and-ferrier . Rucne malovany cifernik /to zvacsenie je az neuveritelne/, aj ten strojcek, aj ked zase je niecim iny, ako tie v porovnani europske. PS: do horucej konkurencie, horuce europske konkurencie... :)

    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

  • UN - Ulysse Nardin ;)

  • Watchesfan...

    To byla jen reakce na ty Blancpain erotiky

    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1