obchod creationwatches

  • Tak to je krása toto. Creationwatches len samé chvály, pošlú do dvoch týždňov, ale u nás v bananistane to stvrdne kým to človek dorieši dva týždne.

    To som ani len netušil, že to môže byť takto.

  • Tak to je krása toto. Creationwatches len samé chvály, pošlú do dvoch týždňov, ale u nás v bananistane to stvrdne kým to človek dorieši dva týždne.

    To som ani len netušil, že to môže byť takto.

    Mozno som mal len stastie ale moju poslednu objednavku som spravil 13.08. (Nedela) a dorucena bola 23.08. A to musim podtknut ze sa mi to snazili dorucit uz 22.08 akurat ma kurier nevedel kontaktovat. Takisto odoslanie sa zdrzalo 2 dni kvoli nedorozumenie s mojou kreditkou. Mam ju vydanu na inu adresu ako bola adresa dorucenia a Creation Watches neakceptovali platbu a objednavku az kym som nevysvetlil preco. To samo o sebe je super signal ze je to seriozny shop... proste sa im na platbe zdalo nieco podozrive tak to nevzali skor ako sa potvrdilo ze niekto nezneuziva moju kreditku. DHL servis bol super, urcite hodny tych 24 EUR... kontaktovali ma este pred tym ako zasielka dorazila na colnicu takze ked sa tak stalo boli vsetky papiere uz davno pripravene. Cele preclenie bolo pre mna otazkou troch screenshotov a jedneho mailu. Seiko SKX011 co v Europe stoji okolo 350 som kupil sa 180 + 60 clo a DHL. Nemyslim ze sa mozem stazovat ze by som nemal dobry deal...

  • Nabuduce urcite vyskusam tu slovensku postu, platit 24e za nic sa mi zda dost, aj keby, ale nie ze oni este drzia tie hodinky a ked som volal ze to potrva cca 5 dni. Hodinky zo Singapuru na Slovensku boli fakt ze za 2 dni od objednania, len samozrejme tu sa to vzdy komplikuje. Pani z financnej spravy mi este poradila ze ak to chcem rychlejsie mam ist priamo na colnicu na letisku ale kedze som zo ZV nechce sa mi tam moc trepat :( Tak ci tak ten system na preclievanie by mal byt jednoduchsi aby to zvladol normalny clovek, online je to fakt riadna zverinka a chce to vela pevnych nervov co ja nemam. Ja som si objednaval klasiku Seiko SNZG15 sa mi zda ze je ten model, lacne, 93euro, som zvedavy kolko este doplatim. Na SR som ich nasiel za 160e ale co ma odradilo bolo, ze tam bola vsade dodacia lehota 3 az 4 tyzdne

    Youtube channel: https://www.youtube.com/channel/UCW0xW…w_as=subscriber :super:

    Zbierka:

    :amen:, 2X G-Shock metal GST, Seiko SNZG15K1, Casio 168 gold, G Shock M5610, G Shock Full metal Square GW5000, Breitling Chronomat Colt 44mm, Rolex OP39 114300, Omega Aquaterra 150m,

    :nono: Laco Aachen,, Swiss Military Hanowa Arrow, Sinn 556i Weiss, Fortis Spacematic, Tissot PRC200, Tissot PR516GL, Seiko SKX009

  • Nabuduce urcite vyskusam tu slovensku postu, platit 24e za nic sa mi zda dost, aj keby, ale nie ze oni este drzia tie hodinky a ked som volal ze to potrva cca 5 dni. Hodinky zo Singapuru na Slovensku boli fakt ze za 2 dni od objednania, len samozrejme tu sa to vzdy komplikuje. Pani z financnej spravy mi este poradila ze ak to chcem rychlejsie mam ist priamo na colnicu na letisku ale kedze som zo ZV nechce sa mi tam moc trepat :( Tak ci tak ten system na preclievanie by mal byt jednoduchsi aby to zvladol normalny clovek, online je to fakt riadna zverinka a chce to vela pevnych nervov co ja nemam. Ja som si objednaval klasiku Seiko SNZG15 sa mi zda ze je ten model, lacne, 93euro, som zvedavy kolko este doplatim. Na SR som ich nasiel za 160e ale co ma odradilo bolo, ze tam bola vsade dodacia lehota 3 az 4 tyzdne

    Myslim ze do 150 EUR by si mal platit len DPH. Akurat colnica berie do uvahy celkovu cenu vratane toho co platis za prepravu. Inak si si podla mna super vybral... sam poskulujem po SNGZ07. Znackove automaticke hodinky za cenu lepsej vecere v centre BA... nie je o com

  • Dnes som sa konečne dočkal mojich Seiko SNGZ15, takže 93e zaplatené cez paypal. Za 2 dni zásielka na SK, vybavenie colnice ( nakoniec cez DHL) až kým sa to dostalo ku mne 11 dní. Zaplatená daň 20 percent takže 18.60eur a zaplatenie DHL za zastupovanie pri prejednaní 24eur, takže DHLku spolu 42,60e

    Cena hodiniek: 93e

    Daň a DHL: 42,60e

    Spolu: 135,60e

    Nabudúce už viem, že je lepšie si zvoliť pomalší shipping teda poštu cez Slovenskú poštu, ktorá za prejednanie na colnici neúčtuje 24e ale 4,5e a dodacia doba bude skoro to isté. Hodinky prišli prekne zabalené, nie však v origo krabičke ale v tom ich generic boxe. Kartička garancie nevyplnená. Pripájam fotky.

  • Podelim sa o dalsiu skusenost s Creation Watches, snad pomoze niekomu kto by tam chcel nakupit. Hodinky objednane 10.09. (Nedela), Odoslane z Japonska EMS postou 12.09. Podla tracking slovenskej posty bol prichod do krajiny 16.09. (Sobota). V utorok 19.09. kontakt s colnym oddelenim posty... poslal som im dva screenshoty povrdzujuce zaplatenu cenu + jednoduche cestne prehlasenie a bolo. 21.09 boli hodinky preclene a 22.09. pred obedom ich dorucil specialny postovy kurier. Celkove naklady pri cene hodiniek 354 EUR boli 77 eur. Vacsina bola DPH, clo bolo len 80 centov a 4,50 bol poplatok za sluzbu posty. Myslim ze moze byt...

  • Radosť to riešiť cez poštu, DHL a iných kuriérov radšej obídem

    Youtube channel: https://www.youtube.com/channel/UCW0xW…w_as=subscriber :super:

    Zbierka:

    :amen:, 2X G-Shock metal GST, Seiko SNZG15K1, Casio 168 gold, G Shock M5610, G Shock Full metal Square GW5000, Breitling Chronomat Colt 44mm, Rolex OP39 114300, Omega Aquaterra 150m,

    :nono: Laco Aachen,, Swiss Military Hanowa Arrow, Sinn 556i Weiss, Fortis Spacematic, Tissot PRC200, Tissot PR516GL, Seiko SKX009

  • Zdravím páni, tak poviem Vám moju smutnú skúsenosť s týmto obchodom. Seiku som sa nejaký čas úspešne vyhýbal, no prišiel čas obohatiť zbierku aj kúskom z Japonska. Po niekoľkých dňoch som našiel model, ktorý v sebe nesie odkaz svojej histórie, kvality spracovania a až na obavy z malého priemeru 40mm mi vo všetkom vyhovoval. Seiko presage SPB067J1.

    Tak som začal pátrať po internete a nakoniec som sa nechal ulakomiť na super nízku cenu z tohoto obchodu, keďže aj recenzie od Vás boli fajn, nemal som o čom polemizovať. Pre shipping som zvolil DHL, z toho dôvodu, že i keď zastupovanie vyjde drahšie ako poštou, chcel som mať hodinky aj s originál krabicou pekne zabalené, čo pri voľbe klasickou poštou krabicu neodosielajú. Hodinky mi poslali a nasledovala procedúra preclenia až kým mi jedného dňa nevolal kuriér že mám balík. Ten pocit šťastia všetci poznáme, keď sa tešíme ako malé deti a nevieme sa dočkať rozbaľovania. Tak som otvoril krabicu, perfektne zabalenú, v nej krabica od hodiniek. Prvé zarazenie bolo to, že krabica bola od iného modelu, potlačená PROSPEX PADI, som detailista, ale vravím si že chuj s tým, za tú cenu sa to dá odpustiť. Tak teda vyberiem hodinky a nasledovalo to, čo nikomu neprajem. Koniec hornej pravej nožičky zodretý ako by ho ťahali po asfalte, podotýkam zodretý, nie poškriabaný. Aby toho nebolo dosť tak hodinky prišli s nefunkčnou korunkou. Dátum sa nedal absolútne nastaviť a pri rotácii korunkou 360 stupňov dve tretiny rozsahu išli tak ťažko, že som sa už bál že tú korunku urvem. Tak poriadne nasratý som hneď písal mail s vysvetlením v akom stave mi prišli hodinky. Ich odpoveď nedala dlho čakať, no vytočila ma ešte viac. „Že ich to mrzí, ale že mi pošlú za túto nepríjemnosť 10 USD“ Do mňa tristo klincov ako keby vrazili, tak im hneď odpisujem, že či si zo mňa robia srandu, pretože mi poslali nefunkčný vrak, že chcem také isté hodinky ale nepoškodené, že im tieto vrátim. Nato mi prišla odpoveď že či si to nechcem rozmyslieť, že mi pošlú 20 USD. To už som nevedel či sa mám smiať či plakať, btw hodinky ma dokopy vyšli 450 eur. Priložili mi nejaký webový odkaz na ich obchodné podmienky a RMA dokument ohľadne vrátenia, kde som sa dočítal že všetky náklady na prepravu hradím ja, následne budem musieť doplatiť ešte SKUTOČNŮ cenu čo mi oni posielali na SR, lebo ten ich „shipping free“ nie je skutočný, a samozrejme platiť potom dopravu vyreklamovaných hodiniek naspäť na SR. Tak som to začal ešte riešiť s DHL-kou, že čo sa mi stalo, musím povedať že som mal veľmi ochotný prístup z ich strany, začo ďakujem. Mal som im to pofotiť a nakoniec sa dohodli s DHL v Singapure, že náklady spojené s prepravou naspäť budú niesť oni. Lenže sranda začína zas s colnicou, takže treba vystaviť colnú faktúru, kde Vám DPH (clo je smiešna položka) vrátia cca za pól roka a samozrejme cenu za zastupovanie DHL môžem žiadať tak na lampárni. Procedúra horšia než odpálenie jadrovej rakety. Tak po dohode s DHL som si dohodol kuriéra, kedy sa zastaví po hodinky. Príbeh sa začal dramatizovať včera, keď som hodinky balil naspäť do krabice pre odoslanie a nešťastnou náhodou mi spadli z cca 30cm výšky na stôl. Pre istotu som potom skúsil potočiť korunkou a čuduj sa svete dačo muselo v tom strojčeku asi precvaknúť, korunka funguje a dátum sa dá tiež meniť. Čo je však horšie, včera som dal merať čas a k dnešnému dňu idú cca 3min do plusu. Tak vážení, ty ktorí ste túto tragikomédiu dočítali do konca, Vás prosím o radu. Piatok mám dohodnutého kuriéra, mám poslať hodinky naspäť a risknúť že už neuvidím ani peniaze, ani hodinky, prípadne sa zas nedoplatím keď budem pýtať hodinky späť domov? Alebo nájsť nejakého klenotníka, ktorý tu nožičku ako tak zabrúsi do stratena a následne vyleští a pohľadať hodinára ktorý sa mi vie kuknúť na 6R15 a dať ten strojček na poriadok? Toť otázka.....

  • Fuha. Tak to je ťažká situácia. Ja som odtial objednával viac hodiniek a vždy bez jediného problému. Ak sa takto postavili k problému tak to nieje bohviečo z ich strany. Pripadá mi to, ako keby si si objednal niečo za 10 euro z Aliexpresu a príde to pokazené, skúšajú presne to isté, prepáčte pošleme vám 3eura naspať ale pri takýchto hodinkách v takej cene a keď je jasné, že k poškodeniu nedošlo prepravou je to fakt divné, už keď to balili musel ten človek vedieť, že posiela nejakú zdojeninu alebo ak tam nebol zásach do toho originálneho balenia. Ja sám by som sa bál 400 eurové hodinky mať poslané zo Singapuru, aj keď na druhej srane kupoval som cez chrono hodinky aj cez 600eur prevodom na účet do Nemecka bez toho, aby som toho na druhej srane poznal ale to je vždy riziko. V tvojej situácii fakt neviem, nejak by som sa to ešte snažil doriešiť s nimi cez creatiowatches že hodinky boli viditelne poškodené ešte pred prepravou a že chceš odstúpiť od zmluvy a nech ti vrátia peniaze.

    Youtube channel: https://www.youtube.com/channel/UCW0xW…w_as=subscriber :super:

    Zbierka:

    :amen:, 2X G-Shock metal GST, Seiko SNZG15K1, Casio 168 gold, G Shock M5610, G Shock Full metal Square GW5000, Breitling Chronomat Colt 44mm, Rolex OP39 114300, Omega Aquaterra 150m,

    :nono: Laco Aachen,, Swiss Military Hanowa Arrow, Sinn 556i Weiss, Fortis Spacematic, Tissot PRC200, Tissot PR516GL, Seiko SKX009

  • Mohol si sem aspoň nahrať fotku toho poškodenia púzdra. Máš ešte možnosť kontaktovať zastúpenie Seiko u nás alebo v ČR nech ti spravia kalkuláciu na opravu a žiadať o preplatenie od Creationwatch.

    "Do téhle šlamastiky nás přivedla naše vlastní tupost a tupost nás z ní zase dostane." H.S.

  • Tak nakoniec v celku happy-end, hodinky som si nechal, našiel som hodinára, otvoril to, zreguloval čas, vyrovnal tam ešte nejaký oceľový vlások ktorý bol ohnutý a povedal mi že hodinky boli už určite otvorené a niekto do nich zasahoval, cena za opravu? 2€ (slovom dve eurá). Našiel som potom šikovného zlatníka, nožičku dal doporiadku tak že voľným okom to nieje vidno že bola poškodená, cena 12€. Na anglických fórach som sa dočítal, že z CreationWatches už prišlo viacerým nepríjemne prekvapenie, či už skrytými vadami, detailami ako drobné chyby na potlačení ciferníku, škrabance atď. Ceny sú bezkonkurenčné, to musím uznať, ale ten vabank v akom stave prídu hodinky, keď aj prídu poškodené koľko víde následne servis, tak to je po mojej osobnej skúsenosti trošku silná káva na môj žalúdok. Za mňa tento obchod neodporučujem, teda rozhodne pri drahších hodinkách určite veľké riziko ako prísť o peniaze