definitívky? na 30ku

  • Važení priatelia hodiniek,

    popri blížiacom sa dovŕšení 30r., po hlbokom zvážení, našetrení dostatočného badžetu a v neposlednom rade získanie oficiálneho povolenia od polovičky, som sa rozhodol pre kúpu niečoho lepšieho.
    Prosím vás ako nadšencov, zanietencov prípadne závislákov o vaše postrehy, prípadné rady a návrhy.

    nejaké základné atribúty:
    - rozmer 42 - 44 mm (190mm zápästie)
    - in house by bol fajn, alebo aspoň niečo v top grade
    - display case back
    - dátum a fajn by bol aj deň, ale nie je to podmienka
    - bracelet
    - oceľ
    - automat
    - budget 4999,50 € (ani o cent viac)
    - môže byť aj chronograf, ale asi skôr klasické 3 ručičky


    celkom ma zaujali v DAMASKU:
    - veľmi sa mi páči ich nenápadnosť no precíznosť a kvalita púzdra a ten ťah vyzerá výborne
    - na každodenné nosenie ku bežnéhmu oblečeniu mi prídu dokonalé
    - no dočítal som sa o ich in-house nejaké nepekné veci, tak som na vážkach

    DAMASKO DK 10 with bracelet


    dalšou alternatívou sú OMEGY:
    - tam mi trošku vadí ich hm neviem komercia, nie som moc typ čo je moc rád keď niekde nápadne vytŕča. (aj keď je to občas problematické pri mojich 199,9 cm)

    konkrétne (GMT skôr kôli rozmeru, keďže by mala u mňa táto komplikácia minimálne využitie)
    OMEGA Seamaster PLANET OCEAN 600 M OMEGA CO-AXIAL GMT 43.5 MM (232.30.44.22.01.001)

    určite stoja za zmienku nové PO, s perfektným priemerom, no zatiaľ žiaľ mimo rozpočtu:
    OMEGA Seamaster PLANET OCEAN 600 M OMEGA CO-AXIAL MASTER CHRONOMETER 43.5 MM (215.30.44.21.01.001)


    napadá ma ešte ORIS:
    - pri takejto rezerve náťahu, odpadá moja podmienka automatického náťahu

    ORIS Big Crown ProPilot Calibre 111


    ďakujem vám, za vaše prípadné rady!


    ps. začínam ľudovať pôvodne nevinnú návštevu, tohoto prudko návykového fóra...

  • Nové PO sa budú dať čoskoro zohnať okolo 4 500€ len by si ešte musel počkať. Inač za mňa Omega Seamaster Aqua Terra 150m master co-axial 41.5 mm alebo tieto TH Carrera 1887 http://us.tagheuer.com/en/luxury-watc…-car2a10-ba0799

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Na 19cm ruku.. 45.5mm PO, nakoľko GMT sú zbytočné vysoke rovnako ako 42mm, alebo tie AT

    Ω Planet Ocean 600m Chrono , Planet Ocean 45,5mm cal 2500C , Ploprof 1200m

  • Nové PO sa budú dať čoskoro zohnať okolo 4 500€ len by si ešte musel počkať. Inač za mňa Omega Seamaster Aqua Terra 150m master co-axial 41.5 mm alebo tieto TH Carrera 1887 http://us.tagheuer.com/en/luxury-watc…-car2a10-ba0799

    No s tým počítam, len neviem či vydržím... :) presne tieto TH som si nedávno poťažkal v jednom bystrickom zlatníctve a sú naozaj krásne + majú výborný kaliber, ale nie je to pre mňa, sú trošku moc.

    Na 19cm ruku.. 45.5mm PO, nakoľko GMT sú zbytočné vysoke rovnako ako 42mm, alebo tie AT

    To ma vôbec nenapadlo, ale 45,5 mi príde už dosť. Zvykol som si na 42.. Budúci týždeň zájdem do nejakého butiku. Snáď niekde budú. Neviete mimochodom o nejakom ľahšie prístupnom, niekde v okolí čekej D1? Tie AT sú tiež na zváženie, tie modré sú krásne a pozerám že do 5 by sa zrejme dali zohnať aj s Annual Calendar...

  • Podľa mňa jednoznačne radšej počkať ako si potom nadávať, že si mohol mať ideálne hodinky, ale nemáš, lebo si nebol trpezlivý. Zas také dlhé čakanie by to nemalo byť. 45.5 určite neodporúčam, pri cal. 8 500 to už sú poriadne rozmery. Pri 2 500 to ešte šlo.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Záleží ci ma ruku plochu 19cm alebo úzku alebo... 45.5 sú proporcne ok narozdiel od 42 a gmt.. Bondovky sú iné nižšie.. Chcel inhouse čiže 8500 must be. Annual calendar AT sú môj malý sen.. Sú skoro dokonale

    Ω Planet Ocean 600m Chrono , Planet Ocean 45,5mm cal 2500C , Ploprof 1200m

  • Jediné PO, ktoré mi prídu proporčne OK sú 2 500. Preto by som určite počkal na tie 43.5 mm nové, ak by sa teda rozhodol pre PO. Oni aj tie 45.5 sú nositeľné aj na menšej ruke, ale podľa mňa to nevyzerá dobre, hlavne keď sa na to niekto pozrie s diaľky. Ale celkovo sú aj pre mňa AT voľba číslo 1 v tejto cene a asi to aj u mňa budú najbližšie hodinky, ktoré si kúpim, ale mne ten annual calendar moc nehovorí.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Jediné PO, ktoré mi prídu proporčne OK sú 2 500. Preto by som určite počkal na tie 43.5 mm nové, ak by sa teda rozhodol pre PO. Oni aj tie 45.5 sú nositeľné aj na menšej ruke, ale podľa mňa to nevyzerá dobre, hlavne keď sa na to niekto pozrie s diaľky. Ale celkovo sú aj pre mňa AT voľba číslo 1 v tejto cene a asi to aj u mňa budú najbližšie hodinky, ktoré si kúpim, ale mne ten annual calendar moc nehovorí.


    Súhlasím s 2500

    Ω Planet Ocean 600m Chrono , Planet Ocean 45,5mm cal 2500C , Ploprof 1200m

  • Postavu máš asi čahouna s dlouhým, ale hubenějším předloktím, to hádám z tvé výšky a obvodu zápěstí. Já mám 186cm, 105kg, a ruku když mi nenateče 195, když nateče 21cm. Big Size jsou mi velký. Jaký hodinky radit nemůžu, sám sobě neporadím.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Inač v tejto cenovej kategórii ma ešte napadli Chopard Mille Miglia GTS power control, JLC Master Control Date a IWC Ingenieur.

    Ešte ma napadol jeden dôvod, prečo rozhodne nekupovať 42 ani 45.5 mm PO ale čakať na 43.5 a to, že 43.5 už má novú sponu s mikro nastaveniami, ktorá je podla môjho názoru must-have, písal som o tom tu: Ω Spartanova zbierka

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Inač v tejto cenovej kategórii ma ešte napadli Chopard Mille Miglia GTS power control, JLC Master Control Date a IWC Ingenieur.

    Ešte ma napadol jeden dôvod, prečo rozhodne nekupovať 42 ani 45.5 mm PO ale čakať na 43.5 a to, že 43.5 už má novú sponu s mikro nastaveniami, ktorá je podla môjho názoru must-have, písal som o tom tu: Ω Spartanova zbierka


    Ta spona sa da kupit.. A pasuje aj na 45.5

    Ω Planet Ocean 600m Chrono , Planet Ocean 45,5mm cal 2500C , Ploprof 1200m

  • padlo tu damasko, ja by som si vedel predstavit na ruke tvojich rozmerov dk100, maju 42mm ale dlhe nozicky takze su len na vacsie ruky.
    su to trochu ine damasko hodinky, ziadna sed, lestene plochy, inhouse manual, proste parada

    ak na mňa budú mať čas, v utorok by som sa tam zastavil pozrel na živo, pre lepšiu predstavu. Vyzerajú dobre, ale asi to nebude nakoniec to pravé, aj keď by som raz Damasko určite chcel.

    Postavu máš asi čahouna s dlouhým, ale hubenějším předloktím, to hádám z tvé výšky a obvodu zápěstí. Já mám 186cm, 105kg, a ruku když mi nenateče 195, když nateče 21cm. Big Size jsou mi velký. Jaký hodinky radit nemůžu, sám sobě neporadím.

    áno som taký kolohnát :D 199cm/115kg

    Inač v tejto cenovej kategórii ma ešte napadli Chopard Mille Miglia GTS power control, JLC Master Control Date a IWC Ingenieur.

    Ešte ma napadol jeden dôvod, prečo rozhodne nekupovať 42 ani 45.5 mm PO ale čakať na 43.5 a to, že 43.5 už má novú sponu s mikro nastaveniami, ktorá je podla môjho názoru must-have, písal som o tom tu: Ω Spartanova zbierka

    Chopardy nie, JLC určite na 40ku a Inžinierske 40mm by mi boli prevdepodobne malé, čo je celkom škoda

    ...čo sa týka PO a AT som nerozhodný, ale zatiaľ to pre ne vyzerá dobre.. Určite ich budem musieť vyskúšať na ruke, aby som sa pohol. 43,5 majú zatiaľ na vrch. Trochu ste ma zneisteli, čo je asi dobre.

    ...ďakujem vám všetkým za zaujímavé postrehy!

  • Ta spona sa da kupit.. A pasuje aj na 45.5

    O tom viem (keďže som si ju 3 mesiace dozadu kúpil) ale nie som si celkom istý, či sa to ešte dá kúpiť, keď si to začalo veľa ľudí objednávať na SMPc, Omega to zakázala predávať bez toho, aby si mal doklad o kúpení SM 300, minimálne v Omega butikoch to už nepredajú. Tiež mi nedáva zmysel dokupovať to, keď môže mať novší model na ktorom to je a tiež má omnoho viac vyhovujúce rozmery. Myslím, že kupovať v tejto situácii 45.5 mm by bola blbosť a neskôr by ho mrzelo, že nemá tie novšie. A boli by mu aj veľké.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • O tom viem (keďže som si ju 3 mesiace dozadu kúpil) ale nie som si celkom istý, či sa to ešte dá kúpiť, keď si to začalo veľa ľudí objednávať na SMPc, Omega to zakázala predávať bez toho, aby si mal doklad o kúpení SM 300, minimálne v Omega butikoch to už nepredajú. Tiež mi nedáva zmysel dokupovať to, keď môže mať novší model na ktorom to je a tiež má omnoho viac vyhovujúce rozmery. Myslím, že kupovať v tejto situácii 45.5 mm by bola blbosť a neskôr by ho mrzelo, že nemá tie novšie. A boli by mu aj veľké.

    Nastastie sa da este objednat , dnes som ju objednal v Omega Boutiqe Wien .... na sk stoji 220€ uplny nezmysel

    Ω Planet Ocean 600m Chrono , Planet Ocean 45,5mm cal 2500C , Ploprof 1200m

  • Ja za 110, ale wdl dali ponuku 220€,CZ 2200czk .. Vieden mi je ale blizsia :)

    Ω Planet Ocean 600m Chrono , Planet Ocean 45,5mm cal 2500C , Ploprof 1200m