• Dobrý deň,

    som študent a momentálne ako to chodí v lete brigádujem. Za zarobené peniaze by som si rád kúpil nejaké hodinky. Začal som teda prehľadávať rôzne internetové obchody, no veľmi rýchlo som zistil, že toto nebude ľahké rozhodovanie. Na výber je toho veľmi veľa a ja sa v tejto téme vôbec neorientujem.

    Zatiaľ sa mi podarilo, podľa vzhľadu, vybrať si pár hodiniek. Všetky značky Vostok Europe:

    1. Gaz-14 Alarm Worldtime
    2. Worldtimer
    3. GAZ-14 Chrono Tritium Line
    4. Gaz-14 Limousine Tritium
    5. Gaz-14 Limousine Dualtime

    Z týchto hodiniek je asi zrejmé, že vyberám ručičkové hodinky s koženým remienkom a v čiernom prevedení. To či sa bude jednať o mechanické alebo na baterku si nechám poradiť. Keďže nerúbem denne drevo, ani nejazdím downhill na bicykli tak by mechanické nemali nijako vadiť. Avšak chcem aby boli presné, pretože si celkom potrpím na dochvíľnosť. Dobré by bolo aj nejaké dobré sklo, aby neboli poškriabané, prípadne sa nerozbili.

    Viem, že som tu uviedol iba jednu značku, ale to najmä kvôli dizajnu. Ako lajk sa orientujem iba podľa dizajnu, nemajte mi to za zlé.

    Ďakujem vopred za všetky rady :)

    • Official Post

    ahoj, z toho čo si sem pridal by som si ja vybral tie worldtimer. avšak keď ti spravia denne odchýľku cca 30 sekúnd asi nebudeš rád. čiže keď potrebuješ čo najpresnejšie hodinky tak radšej vyberaj iba z baterkových modelov. kukni potom aj značky ako seiko, casio, citizen, tissot

    Paletteankerhemmung.gif

  • Ahoe, měl bys mít představu co od hodinek očekáváš za funkce, které využiješ. Každá komplikace stojí něco z přehlednosti, z navýšení kupní ceny, velikosti a také ceny servisu i když půjde o pouhé přetěsnění.

    Mrkni na chrona od Seika, je jich plno, nebo třeba Vratislavia, u chron, který maj cenu se cenově do mechaniky nevejdeš, leda s nějakou čínou strojkem, to bych nebral. Zvaž to. Každopádně se vejdeš s Citizenem a jejich Eco drive a Radiocontrollem.


    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Ja osobne by som sa Vostoku vyhol, hlavne v tej cene. Videl som ich hodinky naživo a nepovedal by som, že ich spracovanie je hodné ceny, ktorú za to pýtajú.
    Za tú cenu je podla mňa napríklad toto vydarený quartz chrono http://www.certina.com/watch/ds-podiu…/C0014171605701


    u chron, který maj cenu se cenově do mechaniky nevejdeš, leda s nějakou čínou strojkem, to bych nebral.

    Ja by som napríklad v prípade Seagull ST19 čínsky mechanický chronograf do 400€ bez problémov bral. Minimálne technicky je na tom lepšie ako švajčiarsky 7750 (keďže je to klon veľmi dobrej Lemanie).

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • To pak jo, super čína a na mne jdou mrákoty. Už z principu mi další seagull do baráku nesmí, dva mi stačily a dokonce v jako německejch hodinkách. Asi nová doba nový stroje. U toho bejt nemusim.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Zatiaľ čo som to to pozeral tak sa páčia tieto:

    DS Podium Chronograph, C001.417.16.057.01


    Na tých Vostokoch sa mi páčil najmä dizajn, no nemali zafírové sklíčko. Tieto Certiny ho majú, čo mi tiež príde ako veľká výhoda. Na Vostoky som sa bol pozrieť v zlatníctve a mal som ich aj na ruke, sedeli mi dobre. No až na mieste som si všimol, že majú vypuklé sklíčko. V kombinácii s faktom, že je minerálne by som ho asi poškriabal.

    Na tie Certiny sa tiež pôjdem určite niekam pozrieť naživo a skúsim ako mi sedia.


    watchesfan: od hodiniek očakávam, že mi budú ukazovať čas, dátum a budú pekný módny doplnok. Chronograf ako taký asi využijem málo kedy, ak vôbec. Avšak páči sa tam.

    Keď máte ešte niekto nejaký typ, tak sem s ním. Rád si nechám poradiť.

  • Jednoznacne hodinky musia mat zafirove sklo. Ak chces presnost, tak potom treba quartz, alebo denne nastavovat mechaniky. Avsak jedine mechanicke hodinky su tie prave.
    Otazka je tiez, ci chces chronografy? V cene do 400 EUR to budu len quartzove.

  • S tým zafírom to nevidím tak kriticky, určite že je to dobrá vec, ale mám hodinky s minerálnym sklom, ktoré vyzerá po rokoch ako nové. Asi by som tiež chcel zafírové, ale za istých okolností by som to vedel odpustiť. Tiež nesúhlasím s tým, že len mechanické sú tie pravé, pre človeka, ktorý k tomu nemá vzťah je quartz lepší a mechanické hodinky majú špecifiká ktoré ich robia uživateľsky horšími oproti mechanickým.
    Čo sa týka quartz chronografov, keby si priplatil, oplatí sa toto: http://hodinky.heureka.sk/certina-024_447_16_051_02/ to už sú HAQ s presnosťou do 10/s za rok stopkami so 1/100s meraním.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Ale na to sme tu my, aby sme tu ten vztah vybudovali a poradili mu. Ked chce dat do toho peniaze, ktore si zarobil, tak nech to ma nejaku uroven.

  • Mechanické hodinky by sa mi tiež veľmi páčili, tiež to vnímam tak, že to sú tie pravé hodinky. No také nezoženiem s chronografom za takú cenu akú chcem. Možno aj hej, ale kvalita toho strojčeka asi nebude najlepšia. A keďže nie som človek, ktorý zvykne nosiť hodinky, a už vôbec ich naťahovať/nastavovať, tak s tými mechanickými by som to asi moc nevyhral.


    Roman-Zilina: díky za odkaz na stránku, no bohužiaľ z tých do 400€ sa mi žiadne, nepáčia a viac za hodinky naozaj dať nechcem. Zatiaľ som nováčik v "hodinkovom svete" takže už tých 400€ mi príde dosť.


    Ešte by som sa rád opýtal kde by sa dalo niekde v okolí TT fyzicky pozrieť na tie Certiny, čo som spomínal vyššie. Chcem si ich skúsiť a "ohmatať". Skúšal som hľadať, ale našiel som len internetové obchody.

  • V TT ti neviem poradiť, ale keby si bol v BA, v Avione ich myslím majú, v Auparku som ich tuším tiež videl.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Keď si študent, na hodinky za 400 Eur by som sa vykašlal. 300-400 Eur je presne tá suma, ktorá na Swiss značky, ani v baterkovom chronografe stačiť nebude. S tou sumou budeš robiť len kompromis a v konečnom dôsledku sa ti môže stať, že aj tak spokojný nebudeš. To tvrdenie, že na hodinky jednoznačne zafír mi príde prehnané. Seiko MM ani Omega moonwatch ho nemajú a sú to legendy. Keď sa chceš trošku zaujímať o hodinky a si študent, kúp si na začiatok nejaké pekné Seiko 5 a sám uvidíš, či ťa to chytí, alebo nie. Keď doštuduješ a budeš mať viec peňazí a aj viac poznatkov o hodinkách ako takých, potom si kúpiš niečo lepšie. Keď chceš len značkové hodinky a je ti jedno čo je vo vnútri, hlavne že je na cifre nápis Certina, tak ti dám linky na obchody kde ich kúpiš lacnejšie, odhlás sa z fóra a budeš dlho spokojný OWG. Za penieze z brigády by som si užil s frajerkou a za cca 180 Eur by som kúpil niečo takéto


    Ber to ako môj názor

  • Názor beriem, no nezariadim sa podľa neho. Mám svoje dôvody prečo chcem hodinky presne v tejto cene - nevymyslel som si ju "z brucha". A keď už pozerám hodinky v tej cene, tak vyberám to čo sa mi páči, pretože na to budem pozerať denno denne. Vnútornosti ma tým pádom až tak nezaujímajú, v takom štádiu ešte nie som.

  • Tiež odporúčam nezariadiť sa podľa toho názoru. Seiko 5 jeho požiadavky nespĺňajú vôbec a nie každý chce byť hodinkomaniak, pokiaľ hľadá hodinky na štandardné použitie, tie Certiny sú úplne v poriadku a 400€ sa mi zdá byť tiež v poriadku.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Bol som sa teda pozrieť v meste na tie Certiny, čo som hodil vyššie. Pani mi povedala, že mi vie upraviť cenu na 400€. S tým, že na timestore.sk a znackovyshop.sk ich majú za 359€. Lenže mi povedala, že z netu mi nemusí prísť originál strojček aký tam má byť, ale môže byť vymenený, plus že je potom problém so servisom.

    Chcem sa teda opýtať ako to je. Či tá pani je len dobrá predavačka a má dobrú taktiku ako zarobiť, alebo mi hovorila pravdu. Máte niekto skúsenosti s týmito internetovými obchodmi ? Prípadne nákupmi cez internet a potom problém so servisom ?

  • Povedal by som, že pani je zlá predavačka, dosť biedny pokus o zavádzanie. Nie, nehovorila ti pravdu. Aj keď je ten strojček kvalitný, jeho trhová cena je 30-40€, čo je menej ako 10% cenníkovej ceny hodiniek, hodinári ich majú ešte lacnejšie, náhrada s rovnakými rozmermi by sa zháňala veľmi ťažko a finančne by sa to nikomu neoplatilo robiť. Na Heureke má timestore dobré recenzie, určite by som sa toho nebál. http://obchody.heureka.sk/timestore-sk/recenze/

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Za to sa ti samozrejme nemôžem zaručiť, ale na hodinky máš 2 ročnú záruku. Pripadne sa ich dá rovno poslať autorizovanému servisu.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Tu máš zoznam autorizovaných a neautorizovaných predajcov Certín a Tissotov.

    http://www.spiritslovakia.sk/certina/index.php?option=com_content&view=article&id=83:zoznam-autorizovanych-a-neautorizovanych-internetovych-predajcov&catid=39:predajne&Itemid=67

    Ak to kúpiš u neautorizovaného, ako je napríklad timestore, tak Ti to priamo (ak to odnesieš) podľa mňa v autorizovanom servise nebudú chcieť opraviť. Ale je možné, že timestore to napríklad kúpi od autorizovaného predajcu v Poľsku (pridá si k cene 50 eur) a potom Ti servis zaručí, budú to riešiť u toho, kde to kúpili. Poznal som jeden obchod, čo to tak robil, o timestore neviem nič.

    Ja som si napríklad kúpil Tissoty priamo u autorizovaného predajcu v zahraničí, no v čase, keď s nimi vznikol problém, už tá predajňa nebola autorizovaným predajcom. Ale nebol problém, odniesol som to aj s papiermi do AS, oni si preverili, či to bol v čase predaja autorizovaný predajca a bez problémov opravili v rámci záruky (bolo treba preolejovať stroj). Ale preverovali si teda, či to je autorizovaný predajca.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim