• Za pozáručný servis si ten človek, ktorí to na Slovensku servisuje vypýta toľko peňazí, že si radšej kúpiš nové hodinky (aspoň teda odomňa chcel za pozáručný servis viac peňazí ako som zaplatil za celé hodinky, ale boli to T-touch, takže to môže byť špecifický prípad).

    Čo sa týka záruky, predajca ti zo zákona poskytuje 2 ročnú záruku bez ohľadu na to, či je autorizovaný alebo nie. Pokiaľ chceš mať zaručené, že to bude môcť byť servisované v autorizovanom servise, napíš predajcovi a spýtaj sa, či posielajú hodinky so zárukou od AD, poprípade ako riešia reklamácie.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Tak stále hľadám a hľadám a našiel som Tissoty: http://www.tissotwatches.com/

    Vedeli by ste sa k nim vyjadriť ? A hlavne kde ich zoženiem. Pretože čo som hľadal tak väčšinou ich majú iba neautorizované obchody. A čo som ich našiel aj v autorizovaných, tak ich často zamieňajú za tieto: http://www.tissotwatches.com

    -tam sa mi nepáčia tie dvojité kruhy v chronografe.

    Najradšej by som to kupoval osobne, zo skúsenosti sa tak dá dohodnúť lepšia cena.

  • Ja si myslím, že každý autorizovaný obchod Ti ich bez problémov objedná, to sa nemusíš orientovať iba podľa toho, čo majú na stránke.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • Najradšej by som to kupoval osobne, zo skúsenosti sa tak dá dohodnúť lepšia cena.

    Pri hodninákach to rozhodne neplatí.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Nevím jak u vás, ale u nás jo, ne u všeho (třeba Rolády moc nechtěj), ale většinou jde srazit cenu v kamenných speciálkách o 15%, no a na některých webech Ti nabídnou ještě lepší slevu sami od sebe.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Ja som nikdy s menšou ako 22% zľavou hodinky nekupoval, čiže 15% pre mňa moc nerieši. Vo všeobecnosti som sa ešte nestretol s tým, že by sa kamenné predajne dokázali priblížiť internetovým cenám. Rolex je špecifický prípad.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Ja som napriklad Longine HC kupil na kamennej predajni za cenu nizsiu ako na eshopoch (aj vsetkych zahranicnych). Prezrel som si konkretky kus, vyskusal, v klude rozmyslel a o par dni pre prisiel a zobral. Ziadne natahovacky s postou/kurierom pri preberani alebo pri pripadnom servise.. A este k tomu dobry pocit, ze som podporil obchod, ktory mi hodinky umoznil vyskusat. Nevidim na tom nic zle ak niekto uprednostni osobny nakup pred usetrenim par eur.

  • Ja mám presne opačné skúsenosti, aj keď som kupoval Omegy aj TAG, vždy to boli stovky eur v prospech internetu (oproti zľave, ktorú mi ponúkali slovenskí AD) a taktiež z politického hľadiska mám problém s tým, aby som mojou DPH financoval túto vládu, z čoho by som mal neskutočne zlý pocit (čo tu nechcem rozoberať, lebo to nikdy nekončí dobre), takže kupujem radšej všetko v zahraničí vrátane hodiniek. Výhoda je tiež, že mi hodinky chodia kompletne s fóliami a mám istotu, že neboli nikde dva roky vystavené. Záruky sú taktiež vždy potvrdené od nejakého AD, takže so servisom nie je žiadny problém. Sú značky na ktoré zlavu štandardne nejde zohnať ako Damasko, Sinn a podobne, u tých by som zvolil AD, ale inač vždy preferujem GM.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Mám vyzkoušeny dvě kamenné prodejny provozující zároveň i weby. Nabíidka od Orientu po Omegu, Breitling TH. Okamžitou reakcí na poptávku mejlem je kalkulace nejlepší možné ceny se slevou 20 %. V prodejně zkrátí tah, což třeba u šroubovaných tahů lepších značek doma neudělám, protože nemám to jejich zahřívací lepidlo. Zároveň mám jistotu korektního přístupu a pocit pana zákazníka. I kdybych dostal slevu jen 15% i tak by se mi nevyplatilo riziko nákupu v zahraničí, protože nevím co a jak přijde se 100% jistotou a nemám chuť se dohadovat proč, jak a kdo. Zajímavější cenu pak přináší šedivý prodejci. I k těm jsem jel do dojčlandu kolikrát osobně, takže můžu zase připočíst náklady na cestu a čas. To nej je potom aukční síň, ale to se už nebavíme o nových hodinkách. Dobrý ceny maj třeba šedivky z Itálie, tam nemam zkušenost žádnou, bál bych se jim poslat i tisícovku.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Tému AD vs GM tu teraz určite nevyriešime, o tom sú len na WUS doslova stovky tém, každopádne aj keby si dostával v kamenných obchodoch 20% zľavy stále platí, že v kamennom AD obchode takú zľavu ako u GM na internete neostaneš (okrem výnimočných prípadov).

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • @Martin2195 - u lepsieho autorizovaneho predajcu nebude problem nezavazne objednat presny model o ktory mas zaujem a dohodnut sa na lepsej cene pri platbe cash. Obcas treba mat stastie aj na obchodnika, ale to uz je sucastou kultury :) Nedostanes sa na cenovu uroven zahranicnych eshopov, ale vyhody/nevyhody nakupu v kamennom obchode vs. "tam niekde vonku" su ti asi jasne.

  • Tak ešte pridám ja jednu skúsenosť, ide konkrétne o Tissoty, teda značku, ktorú rieši kolega. Ja som sa k ponúknutej zľave dostal inak ako komunikáciou priamo s predávajúcim v kamennom obchode. Ako vieme, všetci autorizovaní predajcovia tejto značky u nás dostávajú hodinky iba cez spoločnosť Spirit Slovakia. A práve tá predajcom zrejme diktuje ceny, na ich stránke si rovno nájdete cenník, aký platí pre naše autorizované predajne (http://www.spiritslovakia.sk/tissot/index.php?option=com_content&view=article&id=100&Itemid=110), konkrétny predajca má potom asi limitované možnosti hýbať s cenou, ak nechce byť v strate, podstata marže ide zrejme tejto spoločnosti. Raz som volal priamo tam, aby som sa informoval na niektoré webové stránky predávajúce hodinky. A vtedy mi ponúkli, že na ten kus, o ktorý som sa zaujímal, môžem dostať v konkrétnej predajni (Cielo Venezia v Eurovea) veľmi zaujímavú zľavu, že tam zavolajú, aby mi tú zľavu dali. A to už išlo naozaj potom o cenu, ktorá sa blížila k neautorizovaným eshopom, už si presne nepamätám, ale je možné, že to bolo aj do 30%. Keď som to hovoril inému predajcovi Tissotov, ktorý robí v aut. obchode, nechápavo krútil hlavou, že tá zľava je brutál a keby mi ju dal on, je stratový. Pani v Spirit Slovakia zrejme videla, že tie isté hodinky si môžem kúpiť oveľa lacnejšie u neautorizovanej konkurencie. Vravím, nevolal som tam preto, aby som si zjednával ceny v obchode, vôbec som netušil, že na to majú vplyv, chcel som sa informovať o niektorých stránkach a dostal som takúto ponuku. Nakoniec som tie hodinky nekupoval, takže finále neviem, ako by prebehla samotná kúpa v tom obchode. Ale pochopil som, že nie som prvý, čo tam volá, a tú ponuku mi dávala s tým, že takýto postup klientov nemajú veľmi radi. Tak ale ja som tam fakt nevolal kvôli tomu, aby som zjednával cenu, chcel som vedieť, či sa u neautorizovaných predajcov Tissotov nájdu aj fejky. A menovala mi aj konkrétneho predajcu na Slovensku, kde ich naozaj zaznamenali...

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • Tak ešte pridám ja jednu skúsenosť, ...

    To je jasný, neradi podkopávají svoje prodejce. Stejná situace se mi stala u nás s Fortisem přímo z Nestu, ale to už je pár let zpátky.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Dnes som si bol hodinky objednať do obchodu, kde som si podobný model aj skúsil. Pani mi najprv ponúkla zľavu, ktorá dorovnala ceny autorizovaných predajcov na internete. No po otázke, či nie je možné dať zľavu akú mi už raz ponúkala na Certiny (10%), tak bola cena lepšia ako na nete. Samozrejme sa nejednalo o nejako veľké sumy pri tejto cene hodiniek, no bol som rád, že ich budem kupovať tam, pretože som si neraz v tom obchode skúšal rôzne modely a chcel som ich podporiť.

    @Matej - Pozeral som ten cenník, a cena pri modeli aký som chcel je 505€. V obchode mi ponúkli lepšiu cenu.

    @mysiak - Platil som zálohu, ale nevadí mi to. Tak či tak by som tie peniaze zaplatil.

    Nakoniec som teda nedodržal názov témy :D Hodinky boli drahšie ako 400€. To je tak keď som zavítal na toto fórum, to by človek zrazu chcel všetko.

    Ďakujem všetkým za pomoc :super: