• Balticus Grey Seal

    Máme tu další počin od našich sousedů z Polska. Tentokrát jsem celkově mile překvapen, posuďte sami:


    Hodinky mají pouzdro o průměru 44 mm (osobně bych zachoval 42 , ale i tak je to pro mne ještě pohodlně nositelná velikost), lug to lug 51 mm ok, safírové sklíčko dostalo vnitřní antireflexní vrstvu (jako-vy vyslyšeli mé volání po nesmyslnosti vnějšího AR na toolových hodinkách), WR skvělých 300 m, dokonce i korunka ovládající lunetu je šroubovací ( konečně něco dotaženého do konce).

    Když už jsem u korunek, jsem více nakloněn klasické konstrukci kompresorů s korunkou na 2 a 4, ale co se dá dělat. Hodinky osadili strojkem Miyota 9015, tedy jedno z ideálních řešení pro levné hodinky. A cena? 1.100,- PLN, takže s tím co hodinky nabízejí si myslím, že je opravdu pěkná. Pro hovoří i pěkné 3D zpracování číselníku.

    Název mi připomíná místa, která mám rád, stejně tak i obrázek na průhledném dýnku. Jen ta koncovka názvu mi připomíná vtip ze základní školy: Balticus - Baltikus - VATYKUS ( máte doma vatykus? co je to vatykus? Kus vaty přece. Prostě dětská blbost, která mi to trochu kazí, ale to je můj problém)

    Sumárum: technická data hodinek ani jejich cena nevypadají vůbec špatně, ale i tak se domnívám, že rozhodnutí o jejich pořízení záleží především na pocitu hodinek v reálu a na jejich zpracování. To z obrázků nepoznáme.


    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • hmm celkom vydareny pocin. akurát by som prijal ciarky namiesto guliciek na lunete, kusok vacsi datum a to logo sa mi tam nehodi vôbec...