Vodeodolne remene

  • Leto sa blizi, kovove naramky su nie vzdy moznost, ci uz kvoli tomu, ze ich vyrobca neponuka, alebo su jednoducho nepohodlne. Takze otazka znie, na com vykupat nasich milacikov? Podelte sa o vase skusenosti, mozno najdeme vzajomnu inspiraciu :)

    1. Textilne remene (NATO, ZULU,..) - paci sa mi ich odolnost a v podstate aj pohodlie. Nemam vsak rad ako saju pot a ked chladia pocas schnutia na ruke. Takze ich nosim len na ozivenie.
    2. Silikon - ohybne, makke..a tu pre mna vyhody koncia. Vlastne nie, mozu byt ultra lacne. Ale lapaju prach, maju pre mna neprijemny povrch na dotyk a tak som sa postupne vsetkych zbavil, kedze nie vsetkym to vadi.
    3. "Guma" (ISOFRANE, borealisFRANE, armidaFRANE,..) - okrem originalu som vyskusal vselijake nahrady a takmer identicke kopie. Mozu byt makke, tvrde, ohybne, rozny povrch.. Momentalne sa za najlepsiu alternativu povazuje aktualny model od Borealis a az na par malickosti je super. Zial nehodi sa na vsetky hodinky a prilezitosti.
    4. Kaucukova guma - zatial som nemal tu cest vlastnit "ozajstny" gumeny remen, takze tu by som privital osvetu :)
    5. Specialne osetrena koza/umela koza - mam tusim aspon jeden taky remene, ale nejak sa s nimi bojim ist do vody. Od detstva mam zafixovane, ze koza do vody nepatri a neviem sa toho pocitu zbavit :) Zevraj shell cordovan sa moze veselo kupat, ale tam mam vzhladom k cene extra obavy o trvacnost remena a povrchu.
    6. Syntetika - vselijake karbonove upravy a ine zazraky - vacsinou prilis futuristicky dizajn, co sa mi osobne az tak nepaci.
    7. Hirsch Performance - na tento si brusim zuby uz nejaky ten piatok, trochu mam obavy zo spomenutej kombinacie "koza + voda", aj ked su na to priamo urcene. Takze to asi risknem :)
    8. doplnte :)

    Co sa chystam vyskusat, resp. aspon zvazujem. Hirsch Performance a pravdepodobne Rios Next. Mate este nejake napady na vhodny kupaci "odev"? :)

  • Tak možem ti doporučiť Hirsch. Je to super remeň a mal som ho na kúpalisku a je v pohode. A hlavne vyzerá dobre. A už uvažujem kúpiť druhý.

  • Ja mam Hirsch Mariner. Ten je lacnejsi ako rada performance no napriek tomu sam Hirsch ho pasuje do oddelenia vodeodolnych. Dokonca mam na nom vyrazene WR100