Ako nosíte hodinky?

  • Každý nosíme hodinky asi trochu inak, na ľavej, na pravej, priamo na zápästnom kĺbe, alebo viac na ruke ......
    Ja napríklad na ľavej ruke, natesno, aby sa remienok nepretáčal (väčšinou koža, takže to neškrtí).
    Môj šéf tak natesno, že až remienky trhá :)
    Môj kolega úplne na voľno, pri práci hrkoce a hocikedy na ne ani nevidí, otočia sa mu okolo zápästia.

    Ako ste na to vy?

  • Volnejsie, nesmu skrtit, nesmu sa pretocit okolo ruky, musia prejst cez klb a tam travia vacsinu casu. :) Mam asi len jednu "spravnu" velkost s toleranciou odhadom 3mm a ked sa do nej netrafim, ide ma je..roztrhnut :) Obcas sa mi stane, ze pohodlny remen na jednych hodinkach prehodim na ine a tam ho neznesiem, lebo je moja idealna velkost akurat medzi dierkami. A to nevravim o utrpeni ked mi napuchne ruka v teple a potom sa scvrkne v chladnom prostredi. Tusim som pacient :D Tudory Pelagos s plynulou regulaciou spony na mna. Najblizsie k tomu ma asi Seiko MM spona. Sice je velka a skareda, ale ucel plni dokonale.

  • Tiež mám radšej voľnejšie. Ale hlavne keď sú hodinky na ťahu. No zase nie tak aby sa točili. Na niektorých to mám tak že zbehnú trocha krížom, ale nejak si zvykám. Na koženom remienku zase trocha pevnejšie ale aby tam volá mašlonka bola a gumu či silikón radšej napevno.

  • Ja ako kedy :) Niekedy mam rad natesno, inokedy na volno (pretocit sa ale nesmu). Zalezi aj od velkosti hodiniek, ked su mensie hodinky, tie mozu byt volnejsie a mam ich kvazi ako naramok. Velke mam radsej natesno, ich pohyb by som citil viac a vadilo by mi to.
    Tiez aj podla teploty, v zime ked sa mi ruka nepoti, mozu lietat. V teple ich mam radsej pricucnute a tak o nich neviem.
    A vseobecne neznasam sklicko zospodu, ten pocit ked sa sklicko lepi a tah ma tendenciu lietat a sklicko tahat jednoducho neznesiem.

  • Blbě, protože denní rozdíl obvodu zápěstí ruky mi dělá až 2 cm, takže ráno tah na fest a odpoledne plandá. Ideál spona Oris nebo Tudor.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Volnejsie, nesmu skrtit, nesmu sa pretocit okolo ruky, musia prejst cez klb a tam travia vacsinu casu. :) Mam asi len jednu "spravnu" velkost s toleranciou odhadom 3mm a ked sa do nej netrafim, ide ma je..roztrhnut :) Obcas sa mi stane, ze pohodlny remen na jednych hodinkach prehodim na ine a tam ho neznesiem, lebo je moja idealna velkost akurat medzi dierkami. A to nevravim o utrpeni ked mi napuchne ruka v teple a potom sa scvrkne v chladnom prostredi. Tusim som pacient :D Tudory Pelagos s plynulou regulaciou spony na mna. Najblizsie k tomu ma asi Seiko MM spona. Sice je velka a skareda, ale ucel plni dokonale.

    Mam to presne rovnako, tahy nemozem nosit, lebo v zime je to volne a v teple uz natesno a poti sa mi ruka. Podla fotiek co som videl mam aj ruku podobnej stavby ako ty, takze viem o com hovoris kamo...

    Vacsinou nato strapy, perlony, doma navolno, v terene aj natesno, ked ho prepotim, operiem a hodinky oplachnem mylovou vodou a idem odznova, ako s novymi :)

  • Som rad, ze nie som v tom sam :D Akurat perlonu som na chut neprisiel vobec (nebol to Eulit, ten mi nazor mozno este zmeni) a na NATO ma stve ked ma chladi pocas susenia na ruke. Takze vacsinou vsetko na kozi a tahy si nastavujem na teple pocasie a nosim ich hlavne vtedy. A v pripade nudze aj nejaku Seiko alebo "daco"frane gumu prezijem.

  • Som rád, že nie som jediný s problémom s dĺžkou ťahu a opuchnutím ruky, kvôli tomu istému som prezul všetko na kožu. Neškrtí toľko ako ťah. A v total nahicovanom dni utekám ku starým Q&Q na textile so suchým zipsom. Ako technik to mám komplikované, jednu chvíľu sa hrabem v kľude v PC v klimatizovanej miestnosti, v iný moment niekde vo fabrike zamastený až po lakte strkám ruky do CNC pri 35-40°C.

  • 2cm za den??? tyyyjo to je uz slusny rozdiel... ja toto nemam vôbec, mozno tak 1-2mm za den :D

    Ahoj Mišo, jsem si říkal co s Tebou je? ... Tak to Ti závidim, dokonce jsem spozoroval, že čím silnější ruku mám, tím větší je rozdíl ráno a během dne. Dřív jsem míval také o hodně menší rozdíl, ale třeba přímo teď mám obvod 18,5 a ráno přes dvacet. Mám to asi s věkem a přibývající hmotností, když jsem sportoval býval jsem váhová kategorie do 75 kilo, pak jsem přestal závodně a přidal na stravě a posilce a bylo z toho 95 a pak jsem přestal se vším a je to 102. Teď mám hodinky na řemínku, dírku neměním, strčím si pod sponu úplně v pohodě dva prsty a ráno sotva špičku jednoho. Je to fakt nepříjemný, když mám tah.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Asi ako väčšina, keď som teraz skúsil, tak mi medzi ťah a ruku vojde prst (palec už veľmi nie, musím ho natlačiť). Teda na voľno, ale bez pretáčania. Že by sa mi menil rozmer obvodu ruky počas dňa, to som nespozoroval. Watchesfan, a s prstami problém nemáš? Pri takej obrúčke by mohol byť aj milimeter problém.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • Mám, proto nenosím ani prstýnky. Ono se časem ukáže, kde je problém, klidně to může bejt srdce nebo cokoli jinýho. Ale jsem zdravej jak řípa, naposled jsem byl u doktora někdy před 7 lety. Nic na sobě nepozoruju.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Ja teraz nosim hodinky na pravacke, kedze lavu ruku mam stale bolavu (uz tri tyzdne). Je to pre mna nezvyk a robi mi to dost velke problemy. Kedze hodinky chcem mat na ruke, tak si musim nejak zvyknut.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Som ľavák, takže by som mal na pravej. Kto ale na to stavil, prehral by. Nosím hodinky na ľavej. Nemám rád, keď sa plancú a radšej mám remienky ako kovové náramky. Remienok s motýľom je pre mňa absolútne pohodlie.