Čo mi dnes zdvihlo tlak...

  • Ja si technológie zo západu veľmi pochvaľujem, potraviny tak isto.

    Tie, ktoré nám posielajú napríklad do armády? Tak to ti gratulujem. O potravinovom smetisku, ktoré si tu spravili radšej ani nebudem hovoriť.

  • Nie, tie ktoré nám posielajú do armády som skutočne na mysli nemal a netuším, prečo by som sa mal zameriavať práve na tie.

    Viem, že je veľmi v móde nadávať na potraviny zo západu, ale ja vážne nemám problém s vecami vyrobenými v Nemecku, ktoré si kúpim napríklad v Lidli, ani s výživovými doplnkami vyrobenými na západe.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Možno som to mal napísať trochu inak, nevadí. Mne ilúzie nevezmeš, ja na západe žijem.

    Mal som na mysli smerovanie Turecka.

    Nech si smerujú kam chcú, hlavne aby to nebola EU, už aj bez nich má viac ako dosť problémov. Kde žiješ ak to nie je tajomstvo?

  • Prístupové konania sú v polovici cesty, po tomto referende ako som bol spomenul si zatvorili dvere. Samozrejme bez Turkov lepšie ako s nimi v rámci EU ibaže Turecko je členom NATO . V poslednom čase je vodca Erdogan , od dnes prakticky všemohúci na Putinovej strane . Pred pol rokom si títo dvaja na meno nevedeli prísť. No nechajme to radšej .

    Nieje to tajomstvo žijem v AT, Oberösterreich

  • Tak keď sa bavíme o smerovaní Turecka tak sa asi nebudeme baviť o spotrebnej elektronike. Každý vie kde je kvalitnejšia a tú zatiaľ pre strednú a východnú európu nešidia.

    To nie je móda, ale fakt. Roky robievame väčšie nákupy v AT a ten rozdiel je žiaľ markantný. Je ostuda, že sa o tom začalo rozprávať až teraz. Keď si pozrieš dokumenty ako sa pripravuje mäso, ale aj ovocie a zelenina, tak máš chuť prestať jesť. No a to tie naše potraviny ešte upravia. Samozrejme neplatí to o každej potravine.

  • Kým budú mať USA v Turecku základne tak ujo Erdogan bude skákať tak ako oni pískajú a keď nie tak mu zariadia druhú Sýriu, Irak či Afganistan a on to dobre vie.

  • Potraviny v AT sú naozaj veľmi kvalitné. O tom bez debaty. Ked si nohy po kolená zoderieš nenájdeš potraviny z Polska napr. Asi 80% tovaru je výlučne domácich. Zbytok poväčšine z DE. Práve preto je pre mňa nepochopitelné ako sa na SK obhajuje polský dovoz tým že je volný trh a nič sa s tým nedá robiť ak poliak chce môže predávať. Ako poznám poliakov velice radi by sa presadili aj napr. v AT , ibaže pes bude zakopaný zrejme inde.

    Odpad zo západu na východný trh. Dobrá téma, ale minca má dve strany. Kvalita stojí peniaze. Žil som na SK dosť dlho aby som vedel čo je merítko pri výbere tovaru a potravín zvlášť. Ano cena. Daj tú nemeckú Milka čokoládu na regál a na vedlajší tú súčastnú ibaže o 40 centi lacnejšiu. Čo myslíš ktorá sa predá skôrf?

    Aj na SK sú kvalitné potraviny, no ako som spomenul zabíja to cena. Kúpischopnosť je žiaľ ešte stále veľmi nízka, a ak aj je, myslenie je inde. Toľko asi .

    Nikoho tým nechcem uraziť, je to len môj názor

  • Teraz som si nie úplne istý či patrí Salzburg do horného rakúska, ale tuším áno. Chodieval som tam služobne, krásne mesto, krásna príroda a čo mám skúsenosť tak aj príjemný ľudia.

  • Áno, potraviny v AT sú niekde inde, to je fakt. Čo sa týka tých cien tak to nie je také jednoduché. Ono často sú ceny niektorých potravín v AT výhodnejšie ako u nás. Jediná možná výhovorka pre výrobcov môže byť vyššia DPH, ale oni to skôr odôvodňujú rozprávkami o špecifickej chuti slovákov. Z toho vyplýva, že priemerný slovák má radšej umelé sladidlá, menej mäsa či zeleniny vo výrobkoch. Proste kraviny. Ono ale nie je tajomstvo ako to celé funguje a kolonizácia stále žiaľ funguje aj keď v inej forme.

  • Salzburg je kraj Salzburg. Pravdu máš krásne mesto, okolie . Ja som vo Wels nedaleko Linz. Ľudia naozaj skvelí mám to tu rád.

    Ani sa ti nečudujem, je to najkrajšia časť AT.

    Vždy som sa čudoval aký obrovský rozdiel je tam vo vnímaní človeka človekom. Veľmi sa mi to páčilo. Každý slovák by si to mal povinné skúsiť a možno by to tu vyzeralo trocha inak.

  • Tak keď sa bavíme o smerovaní Turecka tak sa asi nebudeme baviť o spotrebnej elektronike. Každý vie kde je kvalitnejšia a tú zatiaľ pre strednú a východnú európu nešidia.

    To nie je móda, ale fakt. Roky robievame väčšie nákupy v AT a ten rozdiel je žiaľ markantný. Je ostuda, že sa o tom začalo rozprávať až teraz. Keď si pozrieš dokumenty ako sa pripravuje mäso, ale aj ovocie a zelenina, tak máš chuť prestať jesť. No a to tie naše potraviny ešte upravia. Samozrejme neplatí to o každej potravine.

    Keďže si nekonkretizoval, myslel som technológiu ako-takú, od spomínanje spotrebnej elektroniky, cez dopravu, energiu atď. až po zbrane, ale na zbrane som sa nezameral. Vývoj zbraní je aj tak úzko previazaný s vývojom ostatnej technológie a stále by som rozhodne preferoval západnú technológiu aj v tejto oblasti. To, že Slovensko kupuje použitú vojenskú techniku z USA skutočne nie je problém západu.

    Moja mama je v Rakúsku od roku 1991, narodil som sa vo Viedni, som viac Rakúšan ako Slovák, tiež tam chodím aspoň raz do týždňa zásobiť sa, natankovať atď. ale aj keď si tu niečo kúpim - celozrný chclieb z Lidla je OK, syr vyrobený v Nemecku tiež, vákuovo balená šunka tiež OK, s mäsom mám tiež problém málokedy... možno mám len šťastie, ale ako bolo spomínané, tiež závisí od toho aká je cena.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Súhlasím , špecifické chute , čítal som pár článkov , píšu to dokonca aj tu. Ceny potravín sú + - rovnaké, pri väčšom nákupe možno o 10-15% zaplatím viac v AT, za čo mám v košíku o xy krát kvalitnejšie potraviny. Ako poznám vynaliezavých sk obchodníkov isto by sa tieto kvalitnejšie automaticky odzrkadlili v cene . Ide o to vedieť predať svoje potraviny, t.j. zamedziť dovozu bordelu a predávať domáci tovar ktorý bezpochyby na SK je. Nutella, Ariel, Milka som samozrejme na mysli nemal.

    Rakušania žijú podla toho, doma zarob , doma míňaj. Ibaže to už je iná téma. Trochu o myslení a tam je ten rozdiel ešte priepastnejší ako pri tých potravinách. Bohužiaľ.

  • Chlapci bavíte sa tu o veciach, ktoré majú korene niekde vyššie. Pokiaľ sa nezmení myslenie v politike tak to tu veľmi neupraví spôsob dovozu tovaru. Ja osobne sa snažím presadzovať kúpu drahších ale našich potravín. A nemám to blízko do žiadnej z krajín okolo nás. Môžem povedať, že som zo stredu slovenska a nemá pre mňa zmysel chodiť za nejaké hranice nakupovať či tankovať. A úprimne ja som dosť patriot aj napriek tomu ako to tu vyzerá. Ale radšej aj ja kupujem u nás aby som podporil našu, aj keď rozkradnutú, ekonomiku. A úprimne sa mi nepáči, že tu hovoríte o tom aké kvalitné a lacné je tu všetko a kupujete inde.

  • Spartan, zrovna to mäso je nádherný príklad. Zamestnanci obchodných reťazcov by ti vedeli povedať čo to k nim vozia a ako by to najradšej ani nepreberali a nepredávali. Mäso sa snažím kupovať u nás na chalupe, domáce. Je to brutálny rozdiel. Keď som s tým začal a ochutnal, tak som sa teleportoval v čase späť do detstva do čias socializmus kedy bolo jedlo jedlom a nie chemickým vzorcom. Vtedy som pochopil čo jeme a čo sú ľudia schopný so sebou robiť kvôli zisku.

    Áno začíname sa trocha hýbať a aj na našich pultoch sa už objavujú napríklad šunky s vysokým obsahom mäsa, ale to by mala byť samozrejmosť, preto je to predsa šunka. Ak by o tom ľudia nehovorili a nebúrili sa, tak by sa nič nezmenilo. Väčšina z nás ale ani nevie čo je a nezaujíma nás to. Hlavne že je plný košík a je to v akcii.

  • Chlapci bavíte sa tu o veciach, ktoré majú korene niekde vyššie. Pokiaľ sa nezmení myslenie v politike tak to tu veľmi neupraví spôsob dovozu tovaru. Ja osobne sa snažím presadzovať kúpu drahších ale našich potravín. A nemám to blízko do žiadnej z krajín okolo nás. Môžem povedať, že som zo stredu slovenska a nemá pre mňa zmysel chodiť za nejaké hranice nakupovať či tankovať. A úprimne ja som dosť patriot aj napriek tomu ako to tu vyzerá. Ale radšej aj ja kupujem u nás aby som podporil našu, aj keď rozkradnutú, ekonomiku. A úprimne sa mi nepáči, že tu hovoríte o tom aké kvalitné a lacné je tu všetko a kupujete inde.

    Práve v tom je problém, že to nie je kvalitné ani omylom.

  • don, ja už som tiež videl mäso zo západu, často aj mäso na zápde kupujem, takže to nepotrebujem vysvetlovať, ale keď proste kúpim mäso na Slovensku a v 97% prípadoch nemám problém s kvalitou, lebo aj na Slovensku to mäso kupujem uvážene, proste sa nemôžem sťažovať. Také sú moje skúsenosti, stále z rôznych dôvodov nakupujem v Rakúsku, už len preto, že DPH-čkou a premrštenou spotrebnou daňou odmietam financovať Smer-SD a ich oligarchov, takže som asi opak patriota.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Nedomýšlaj si zasa, ja som o mäsa zo západu nenapísal ani čiarku. Napísal som, že mäso kupujem tu, ale nie v reťazcoch, snažím sa ho kupovať od drobnochovateľov ;)

  • Tak prepáč, písali sme o potravinách zo západu, tak som asi nepostrehol, že mäsa sa to už netýka.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches