Čo mi dnes zdvihlo tlak...

  • no a ja som slepý na láve oko , odtrhnutá sietnica , čakám až bude volne lôžko v Ružinoce asi až 25.3. ....

    Peter Th.

  • no a ja som slepý na láve oko , odtrhnutá sietnica , čakám až bude volne lôžko v Ružinoce asi až 25.3. ....

    Držím ti palce, kamarát...OK

  • Kde su tie casy, ked sa hulilo furt a vsade, doma, v aute, v autobuse, vo vlaku, v lietadle... 1f923 A vysrat sa bez cigarety sa hadam ani nedalo 1f923

    Nie ze by mi to chybalo, len sa tak cudujem ako to vobec bolo mozne a ze nam vtedy nevadil ten smrad. Tiez budem mat pomaly asi 25 rokov vyrocie, fajcil som asi 10 rokov (20-30), az na intraku na vyske som zacal, aj ked uz na strednej hulili skoro vsetci okolo mna :D.

  • Kde su tie casy, ked sa hulilo furt a vsade, doma, v aute, v autobuse, vo vlaku, v lietadle... 1f923 A vysrat sa bez cigarety sa hadam ani nedalo 1f923

    Nie ze by mi to chybalo, len sa tak cudujem ako to vobec bolo mozne a ze nam vtedy nevadil ten smrad. Tiez budem mat pomaly asi 25 rokov vyrocie, fajcil som asi 10 rokov (20-30), az na intraku na vyske som zacal, aj ked uz na strednej hulili skoro vsetci okolo mna :D.

    No, na strednej asi bolo iba zopár výnimiek, ktorí by to nevyskúšali. Ja som to skúsil raz, okamžite som hodil šabľu , obsahujúcu aj večeru spred štyroch dní a bolo po fajčení. Ale na vojne ma tí spolubojovníci smradi navádzali, až som ja blb podľahol enormnému tlaku. Zaujímavé je, že mi to nikdy nechutilo, a keď, tak som si zahulil v robote, doma zriedka. Dym mi vadil a vadí dodnes.

  • Ja de....il.:(

    Pri vytiahnutí korunky pri nastavení letného času som bol až moc drsný na moje peknúčke JeanMarcell....

    S centrálou v Nemecku už mám dohodu, len by ste mi mohli poradiť ako je najlepšie poslať balíček do Nemecka... pošta, atď... (nie som v tom zabehnutý, balíčky posielam tak raz za 5-6 rokov....)

  • Ja de....il.:(

    Pri vytiahnutí korunky pri nastavení letného času som bol až moc drsný na moje peknúčke JeanMarcell....

    S centrálou v Nemecku už mám

    Meviem aku maju hodnotu ale bud SK posta poslat ako obchodny balik (poistenie v cene v cene zasielky do cca 600 €), poslanie do DE okolo 13-15 €, alebo cez DHL s poistenim

  • Ja de....il.:(

    Pri vytiahnutí korunky pri nastavení letného času som bol až moc drsný na moje peknúčke JeanMarcell....

    S centrálou v Nemecku už mám dohodu, len by ste mi mohli poradiť ako je najlepšie poslať balíček do Nemecka... pošta, atď... (nie som v tom zabehnutý, balíčky posielam tak raz za 5-6 rokov....)

    ono nieje az tak dolezite ako to poslat nez ako dobre to zabalis... posielam do zahranicia hromadu veci uz viac nez 15 rokov a nestalo sa mi aby balik nedorazil ... dokonca sme dohladali balik v brazilskej dzungli po 2 mesiacoch nezvestnosti... skor sa stalo ze to prislo poskodene.... v kazdom pripade hodiny dobre obalit vlozit do tvrdej skatule, tu dobre obalit a vlozit do dalsej skatule... potom uz je jedno ako to pojde ... na 99,99 perc to pride ....

  • Meviem aku maju hodnotu ale bud SK posta poslat ako obchodny balik (poistenie v cene v cene zasielky do cca 600 €), poslanie do DE okolo 13-15 €, alebo cez DHL s poistenim

    DIO ak Ti nebude stacit poistenie na tych 600, najlacnejsie poistenie na vyssie sumy mali DHL freight (pozemna doprava, nie letecky). Ide to sice o par dni dlhsie, ale ked som posielal pred cca 2 rokmi, bola to najvyhodnejsia cena s poistenim na vyssie sumy (ja som mal cca 4000€).

    Ale ako pisal Branoz , podla jeho navodu zabalit a do DE by som sa to nebal poslat aj s nizsim positenim zahrnutym v zakladnej cene zasielky. Okolo tych 15-20€ by to malo byt aj napr. u GLS, DPD, SPS mozno i Paketa. Treba pozriet aktualne ceny a podmienky - teda hlavne vysku toho poistenia v zakladnej cene ci priplatok za poistenie na vyssiu sumu.

  • ... tu je cennik pakety je tam moznost cez DE Hermes HD ( ceny su bez dph) a mozes to poistit do 700 za 15 a drobne ,. Posta ma myslim maximum 500 v cene 19 eur

    ....

    ja som vcera poslal balicek do nemecka s karbonovym šaltrom v hodnote asi liter bez poistenia dobre zabaleny za 7,4 ako doporuceny list cez klasicku postu ( zajtra to tam je ) .... neobavam sa ze to nepride.... ale to som ja ..... pisem to nie ako navod ale len pre ukludnenie ze s poistenim mozes mat dusu v perí ...

  • Chlopy veľká vďaka :thumbup:

    Cez víkend balím: plechová krabička od G-SHOCK + molitan a tá pôjde do trošičku väčšej a v medzipriestore tiež molitan.... a v pondelo, alebo v utorok (ako budem stíhať, lebo mám napratané dni, ako ešte nikdy)

  • Dnes som siel na bajku z vedlajsej ulice na hlavnu. Po hlavnej siel stary peugeot ale este bol daleko. Vojdem na hlavnu, pristavim sa pri kamaratovi na kraji a kecame. Vedla mna zastane peugeot a senil spoza volantu ma zacne skolit ze pri vstupe na hlavnu mam dat prednost 🤣 Sice som sa z chuti zasmial a ujovi som poprial stastnu cestu, ale mal som sto chuti poslat ho do psej matere…

    Koniec hlasenia..