• Zdravím vás, dnes som sa rozlúčil s mojimi Tagmi a tak nastala otázka čím ich nahradiť. Po dlhom hľadaní som narazil na Hexa Osprey, ktoré mi vyhovujú takmer po každej stránke. Rozmer, keramická luneta, exhibition case back( aj keď viem, že na potápky to nepatrí, nemôžem si pomôcť ), pekné logo, jednoduchý ciferník, navyše sú vyrobené v USA. Keď som ich pozeral ešte v lete cena bola omnoho vyššia, tuším okolo 800, 900 dolárov čo spôsobilo, že neboli veľmi obľúbené a našiel som len zopár fotiek na rukách reálnych majiteľov. Cena teraz je 549 dolárov, čo je už omnoho lepšie. Možná alternatíva je Helson sharkdiver 42, ktoré sú už ale trošku okukané je ich plný internet. Viem, že nahrádzať Tagy niečím ako Hexa nedáva veľmi zmysel, ale do podobných prémiových značiek sa už nechystám. Squale by bola tiež dobrá alternatíva ale ich rada na ťahu sa mi moc nepozdáva. Ak by vás napadla ešte nejaká alternatíva poprípade dobrý dôvod prečo ich nekupovať/ kupovať budem vďačný, ale v podstate som len zvedavý na váš názor. Požiadavky sú - potápky , rozmer 42, na ťahu, niečo neokukané čiže longiny ani certina nie.

  • Pokial ti vyhovuje dizajn, nie je dôvod, prečo ich nekúpiť, Miyota 9015 je OK, cena primeraná...
    Moja volba my to nebola, lebo sa mi nožičky zdajú byť moc dlhé a na 42mm hodinkách preferujem šírku remeňa 20mm, taktiež mi nesedí názov značky HEXA a logo, ale to sú všetko osobné preferencie, takže ak vyhovujú tebe,kludne ich zober.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Puzdro a nezuzujuci sa tah trochu pripomina Steinharty Ocean 1, takze na "mensom" zapasti nemusia byt majster v pohodli. Neviem ci su zamyslane ako univerzaly, ale na to su trochu moc toolove. Okrem toho sa mi pacia :)

    P.S. tah 20mm na puzdre 42mm je relativne silny nepomer (samozrejme zalezi na hodinkach a preferenciach), napr. moje 42mm Tagy alebo Fortis by som prijal s 22mm. Zaroven by sa vsak mal zuzovat na 20/18mm. V takom pripade vsetko dobre vyzera aj sa dobre nosi :)

    Inac zo zaujimavosti, co ta viedlo k vymene Tagov za lacnejsie? V klude aj SZ.

  • Ja si zase myslím, že nepomer je 22mm na 42, ja určite preferujem 20mm na 42mm púzdre, ako je to napríklad na 42mm omegách (Speedmaster, PO) a Breitlingoch (SO). 22 u mňa až od 43/44.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Ďakujem za názor a rady, určite ich uvážim.

    Čo ma viedlo k výmene, asi najviac sympatie. Páčia sa mi malé nové značky. Tagy som kupoval z druhej ruky, ako nové by som ich určite nikdy nechcel, časom sa mi okukali a jednoducho som ich prestal mať rád. Pri výbere náhrady za Tagy je môj strop cena za ktorú som ich predal a tradičné swiss made alternatívy ma nezaujali. Po dobrej skúsenosti s Prometheusmi som naladený na skúšanie ďalších mikro značiek.

  • Bohužel, časem se okouká všechno. 20 tah na 42 je pro mne super, ještě lepší by bylo 20 na 18 u spony. Vlastně i 22 je super, ale ten se už zužovat musí. Jak ne, nesedí mi dobře. Hodinky vypadají na fotkách i podle popisu slušně, takže jestli jsou i za slušnou cenu nevidím důvod proč je nezkusit.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Bohužel, časem se okouká všechno. 20 tah na 42 je pro mne super, ještě lepší by bylo 20 na 18 u spony. Vlastně i 22 je super, ale ten se už zužovat musí. Jak ne, nesedí mi dobře. Hodinky vypadají na fotkách i podle popisu slušně, takže jestli jsou i za slušnou cenu nevidím důvod proč je nezkusit.

    To by som tak nezovšeobecňoval. Ja som v tomto opačný a prakticky všetky hodinky, ktoré som si doteraz kúpil, sa mi stále neokukali, môj vzťah k nim sa časom skôr upevňuje. Asi preto som žiadne nepredával.
    Pokiaľ ide o tieto Hexa, za mňa za túto cenu určite áno. Ssúhlasím so Sparťanom, že názov značky nemusí každému rezať (ako mne napríklad Gerlach, Rodina), ale keby Ti vadil, tak sa na ne asi ani nepýtaš, takže ja by som do nich šiel. :)

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • Tak zvazill som vase rady a hlavne som sa zamyslel ci su to dalsie potapky co potebujem. Vysledok je ze som objednal nieco uplne ine, dufam ze do dvoch tyzdnov to bude doma :). Hexy su ale aj tak podla mna velmi pekne hodinky, rad by som ich raz videl nazivo.

  • Pisem po funuse, ale neva. Tiez sa mi pacia a klonim sa k stupencom uzsich tahov. 22 po celej sirke by som uz nedal, co som otrok s obrucou na ruke? :D Nie nadarmo jedny z najpohodlnejsich hodiniek (Rolex) maju tahy obrozmeroch cca 20/16 ;)
    Som zvedavy co si vybral...

  • Nebudem zahmlievať a pridám rovno fotku. Sú to Martenero Ascent. Malá značka situovaná v New Yorku kde sú aj skladané. Na ich stránke sa dá vybrať farba ciferníku, ručičiek, atd. Podobne ako Hexa ma zaujali hneď na prvý pohľad. Ako som už písal zistil som, že ďalšie diverky by mi boli zbytočné, potrebujem niečo čo sa zmestí aj pod košeľu. Ak by mali trošku kratšie nožicky boli by podla môjho gusta dokonalé...