• Ahojte páni a dámy. Roky žijem v domnienke že som hodinkofil, hoc keď čítam príspevky niektorých z vás na tomto mnou práve objavenom fóre, je mi jasne, že žijem v klame. Každopádne, doteraz som bol aj som majiteľom značiek festina, jacques lemans, casio, tommy hilfiger.. Každé jedny z nich som mal a mám veľmi rád (boli mi darované osobou mne najbližšou) ale musím priznať že som vždy veľmi túžil po Hodinkách od renomovaného hodinového výrobcu, no nikdy som si to veľmi nemohol dovoliť. Tento rok som však veľmi poslúchal a jezisko mi doniesol prvé luxusné hodinky(ok opravím sa pre mna luxusné).. Anyways.. Ide o tag heuer aquaracer 300m calibre 5. Som veľmi spokojný a natešený z nich, avšak by som vás chcel požiadať o názor poprípade o sharnutie skúsenosti s týmto modelom a nejaké rady čo sa týka údržby. Jedna zatiaľ mnou spozorovaná vec ktorú považujem za značný nedostatok je že spona je veľmi náchylná na poskriabanie a len 3 dni po nasadení hodín na ruku mi v hlave vŕta ako sa zbaviť tých vlasovitych skriabancov ktoré na ňom hodinami nosenia pribúdajú...inak co sa meškania týka tak podľa mojich meraní to vidím na 4 sekundovú odchýlku za 3 dni.. Vdaka.

  • Ahoj, jako ten, kdo má rád hodinky, jsi tu na správném místě a zároveň Ti gratuluji k pěknému kousku. Co se týká údržby. Jestli nevíš v kterém roce byly tvoje hodinky vyrobeny a chceš s nima podniknout koupání nechal bych jim udělat tlakovou zkoušku. Jeden místní hodinář z našich řad nemá právě nejlepší zkušenosti s těsněním sklíčka u značky TH, které ztrácí svou schopnost těsnit již po jednom roce. V každém případě budeš mít klid na duši. Jestli do vody na dýl nepůjdou, nechal bych to jak je. Přesnost máš famózní, dobrá trefa :) Když půjdeš do vody, pro jistotu překontroluj dotaženou korunku. Některé značky zaručují vodotěsnost i v případě jejího vyšroubování, ale rapidně se i u nich mění hodnoty WR, zatím co s dotaženou korunkou mají WR do 600 metrů, s uvolněnou třeba jen do 50 metrů ... myšleno k hodnotám tlaku vodního sloupce, nikoli reálnou hloubku. Jak je to u tvého modelu netuším, ale obecně má být korunka s citem dotažena.

    Vlásečnice a zejména na sponě je běžná věc, vůbec se nedělej starosti, říká se tomu stopy kancldivingu, kdy se spona odře o pracovní stůl. Některé jsou k tomu ještě více náchylné, třeba spony u potápek značky Oris. Tyto stopy jsou zahladit odborným zbroušením ... ale zapomeň na něj. Hned druhý den tam budou zase.

    Netuším, jestli tvůj model má vnitřní i vnější antireflex, nebo jen vnitřní. V případě vnějšího si dávej pozor na jeho odření, sklíčko nejlépe čistit mýdlovou vodou a nějakým třeba bavlněným hadříkem na brýle.

    Celé hodinky čistím mýdlovou vodou a používám zubní měkký kartáček zvláště na vyčistění ocelového náramku - tahu a celého dýnka s oblastí stěžejek - baret.

    To je na začátek v kostce vše, snad jsem na nic nezapomněl a jestli ano, kolegové mě jistě doplní.

    V každém případě se o hodinky nestrachuj, jsou určeny k tomu aby se nosily a používaly, nedělej si hlavu s nějakými stopami používání. Na střelbu, motorovou pilu, kladivo a td bych doporučil sundat je z ruky i když tvrdím, že to přežijí, proč je vystavovat nárazům, které mají bezpochyby vliv na jejich životnost či bezporuchovost.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Vitaj, tá odchýlka cca sekundu denne je naozaj prekvapivo výborná, i keď sa to pravdepodobne ešte bude meniť. Gratulácia k pekným hodinkám. S údržbou by som si nejaké extra starosti nerobil, akurát nemeniť dátum pár hodín okolo polnoci a po pár rokoch ich dať (aj skôr) na preventívku. :) Nič iné mi nenapadá, keďže presnosť majú výbornú a možné problémy podrobne opísal kolega nado mnou.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • ahoj a vitaj medzi nami
    pekny vstup na hodinkove forum...
    kolega watchesfan to zhrnul komplet k tvojmu dotazu, len zduplujem, na tie vlasocnice sa tak nesustred :) aj tak sa tomu neubranis (inak ja som tiez citlivka :D )
    uzivaj si ich

  • vitaj :)

    Ja keď som kúpil svoje Tag-y tak to bolo podobné.. po dvoch dňoch som štihol nimi o dvere a mal som svoj prvý "škrk" cez lunetu.. skoro ma porazilo, ale potom mi došlo že to k tomu fakt partí. Je to ocel, na nej bude vždy vidieť že ju nosíš. A ako sa hovorí "scratches add character" :) tak sa netráp škrkancami a užívaj si výborné hodinky ;)

    a inak.. závidím ti sponu ;(

  • Ďakujem všetkým za pekne privítanie...

    Kubo007: všimol som si viac krát že tento typ spony je populárnejší ale nerozumiem prečo... :D

    ... Tie skriabance sa snažím nevšímať, v kancli si ich ale budem dávať dole, officediving je na nich jasne vidieť aj to len z medzisviatkoveho obdobia :D