• Aj quartzky su hodinky a tusim tu este nemaju svoje vlakno. Dajte sem co vas zaujalo :)

    Zacnem..

    Sinn UX, prakticky neobmedzena WR, najlepsia citatelnost nad a pod vodou na trhu, plnene specialnym silikonovym olejom z coho plynie ich nevyhoda - vymena baterky iba u vyrobcu (raz za 5rokov). Lumi na potapky ziadny zazrak.

    Seiko "tuna" rada - ikonicke hodinky so svojskym lahko rozpoznatelnym dizajnom. Quartz stroj vyvinuty specialne pre tieto hodinky, regulovatelny, servisovatelny.

    Bulova precisionist - plynuly pohyb sekundovky, niektore chronografy maju prepinatelny rezim velkej sekundovky (chronograf/zobrazenie casu). Silna litiova bateria co v inych hodinkach vydrzi 5-6 rokov je tu vyslahana za 2 :)

  • Certina precidrive - odporucam pozriet aspon video co dokaze sekundovka pri stopovani casu. Je to fakt "podivana". Hodinky prudko fotogenicke, ale na ruke to bolo trosku bez zivota a iskry.


    Seiko 7A28/7A38 - prvy analogovy quartzovy chronograf na svete. Okrem ceny za NOS stav nemaju chybu :)

  • Uu, veľká sekundovka merajúca stotiny sekundy je fakt "podívaná". Tie Certiny sú krásne, i keď ja by som volil inú farbu.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • O tu baterku by som sa az tak nebal. Ak sa nemylim, precidrive aj precisionist lietaju tak sialene iba par minut, potom uz by mali rucicky ist po 1 sekunde a nastavit sa na stotinu sekundy az po zastaveni stopiek. Pri beznom chrone s pohybom po 1s bude rozdiel v spotrebe minimalny. A ruku na srdce, kolko krat ste realne niekto chrono vyuzili? :) Ja sem tam, ale pri rychle odcitanie ubehnuteho casu ovela viac preferujem potapacsku lunetu.

  • Ja neviem, je to otrepané, ale pre mňa baterkáče nemajú dušu. Plastové čudo poháňané baterkou, to už radšej ten mobil. Na hodinkách ma fascinuje práve tá ich komplikovanosť, ozubené kolieska a to, že nepotrebujú baterku a predsa si stále idú. Áno v princípe každá komplikácia navyše si vyžaduje nejaký ten milimeter sem, milimeter tam, ale nemám pocit, že by to bol tak zásadný rozdiel aby som zavrhol mechaniku. Navyše ten pocit, ked vezmem do ruky poriadne mechanické hodinky a čosi s baterkou sa nedá porovnať, ten rozdiel je pre mňa markantný už na pohľad a na dotyk.

  • Na mechaniku nezanevriem, ale z praktickeho hladiska ocenujem viac quartz. Navyse ak ide o vyssiu triedu quartzu, tak je to pre mna taky isty "zazrak" ako cista mechanika. Ale predpokladam, ze kazdy pozna vyhody a nevyhody oboch typov a vlakno nema primarne sluzit ako porovnanie alebo "nahovaranie" na quartz. Skor len ako prehlad toho co vas (zatial teda len mna :D ) z tohto nie prilis oblubeneho tabora zaujalo :)

  • Keď už sme pri tom vyššom baterkáči, prosím, ktoré zančky, resp. aké strojčeky sú práve ten vyšší quartz? Vieme to nejako spísať, rozdeliť? Ďakujem

  • V podstate súhlasím s tým, že istou výhodou mechanických hodiniek je, že majú dušu, ale to podla mňa platí hlavne pre inhouse stroje, alebo aspoň značne upravené ETA vyšších rád ako sú UN-26, Omega 2500, Breitling B17 a podobne, kde to bolo upravené na použitie v konkrétnych hodinkách. Čo sa ale týka obyčajných 2824-2 alebo SW 200 a ešte viac 7s26 a podobne, ktoré sa montujú do miliónov hodiniek každý rok, tak tie u mňa žiadnu zvláštnu dušu nemajú a momoentálne je mi v podstate jedno, či je v hodinkách nejaký bežný stroj ako SW 200 alebo kvalitný Quartz... Q má lepšiu funkčnosť, odolnosť a presnosť, mechanika je stále mechanika, takže uznávam obidve.

    Mne sa z quartz hodiniek najviac pozdávajú:
    Sinn UX vo verzii GSG9 SDR

    DS-2 najviac táto verzia na gume, uchytenie ťahu sa mi nepáči.

    Nové DS Action, ktoré by mali mať plynulú ručičku.

    Smozrejme Bulova Moonwatch, ktoré som sem dával nedávno

    A ešte Citizen BY-0000, ktoré som nosil počas strednej školy a pre mňa majú dušu aj napriek tomu, že sú quartz.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches