Kvalita a rentabilita hodiniek?

  • 1watchmaker, neviem, ako ostatní, ale ja denne nakúkam na toto vlákno, či si nezavesil nejaký nový príspevok. Najmä to posledne sľubované ešte na utorok, ma dosť zaujíma.:) Už s teším, keď si nájdeš čas.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • SPARTAN - Pri Aquaraceroch a Carrera áno. Preto odporúčam každému, kto má vodotesné hodinky a aj nosí do vody, aby raz za rok dal preskúšať vodotesnosť hodiniek. Nezávisle od značky hodiniek.

    vodotesnosti som sa bal pri tohtorocnej dovolenky, mam seika monster asi 2 roky, minuly rok som sa s nimi potapal a tento rok tiez, celkom som sa bal ze tesnenie moze byt stare ale riskol som to ved su to neni mega drahe hodinky, takze najblizsiu dovolenku musim pretesnit

  • Ospravedlňujem sa, že som sa neozval, ale som dosť zaneprázdnený (teraz dokončujem Girard Perregaux Vintage 25850) a ešte k tomu som aj chorý. Pri TAG ma napadla ešte séria LINK, ktorá má nekvalitný náramok. Z jednej strany (vnútorná strana) je do článku zalisovaný kolík a na druhej strane článku ten kolík je tiež zalisovaný a potom ešte buchli na ten článok so špicatým hrotom aby lepšie držalo. Samozrejme po pár rokoch nosenia sa to začne rozpadávať (na tej strane, kde je len nalisovaný ten kolík). Prichádzajú zákazníci, že čo s tým? Dá sa to urobiť tiež s tým kolíkom, ale materiál je dosť tvrdý a keď buchneš po ňom silnejšie, tak zase deformuješ článok. A to by sme mali urobiť na každom článku. Odporúčame radšej poslať naspäť do TAG s tým, že aký ste sklamaný z výrobku, ako ste sa tešili, keď ste si ho kúpili a bla, bla, že je to výrobná vada. Nemám reálne informácie o tom, že presne koľko percent z reklamácií firma vyriešila k spokojnosti zákazníka, ale vieme približne o 30-tich našich zákazníkoch, ktorí nám prišli poďakovať za túto informáciu.

    Omega Seamaster Chrono Professional 2005, Omega Speedmaster Chrono 1993, Omega Speedmaster Digital 1977 -1620, Omega Speedmaster Quartz 1979 -1310, Omega Seamaster F300 1973 -9162, IWC Portofino 2007 -30110, etc.

    :ghee: Som absolútny MANIAK 8| , ale liečim sa. :frime1:

  • Musím sa pridať s pochvalou za tému vlákna. A taktiež dúfam, aj keď autor sa ospravedlnil, že všetky značky nebude mocť zhodnotiť, že k vacsine tých najuzivanejsích sa dostane. Ze to proste neostane len u TagH, ci Tissot, alebo nebodaj Rolex a Breithling, co su znacky nie pre kazdeho, vzhladom k cene. Aj ked si - 1watchmaker - spomenul že Citizeni /napriklad/ s tesneniami problem nemaju, zaujimalo by ma viacej. A taktiez, ci uz k znacke Seiko, Casio, nejakí tí bežnejší Švajciari, či menej zname značky zo skandinavie atd. Taktiež napríklad porovnanie tesnenia u potapačkskych, pripadne aj certifikovanych hodinkach a nie-potapačskych, ale s napisom 200-500metrov. Rovnako by stalo za to, vseobecne aspon, popisat rozdiely - vyhody/nevyhody materialov uživanych na vyrobu puzdra hodiniek, ako aj sklíčka, či remienkov. Ako aj kde su najvacsie slabiny/silne stranky automatov/mechanicky natahovanych/quartzovych/solarnych hodiniek.
    Rentabilnost, ci kde je pomer ceny a vykonu, u ktorych znackach naozaj vyvazena je zaujimava otazka, hlavne co sa tyka mna, ako uzivatela. Aj ked si myslim, ze ad.1 - cenu robi meno značky, nie až tak kvalita, ad.2 - cenu neumerne zvysuje pouzity material a "komplikacia", ad.3 - cena je rovnako dana aj takym fluidom, cosi podobne ako u hifi a hig end techniky - cena rastie hyperbolicky, kvalita po milimetroch, aj to je ta kvalita obcas ovplyvnena sebapresvedcenim ci psychologickym vnemom cloveka. Nemyslim si totiž, že /extrem/ - Patek za 5 milionov € je milion krat lepší, presnejsí a hlavne urobi milion krat lepsiu službu, ako hodinky za 5€... :D Ďakujem...