Kickstarter + Microbrand watches - sem s nimi

  • Sucasne hodiny, alebo vintage kusky?

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Davosa Mecanique má ručný náťah a dátum.

    "Do téhle šlamastiky nás přivedla naše vlastní tupost a tupost nás z ní zase dostane." H.S.

  • Ano mate pravdu.

    Prim nechcem - nesedi mi design a ani cena.

    Hodiniek s ruskymi kalibrami s datumom je celkom dost, ale jedna sa o relativne stare kalibre. (mal som 3105 a este stale mam 3133)

    Hodiniek so svajciarskymi kalibrami (kombinacia rucny natah a datum) je ako safranu. Dalsou strankou je to, ci sa mi prave model takto vybaveny paci.

    Z cenovo, ako tak dostupnych som mal vo vyhlade Nomos, Chr. Ward a patral som po hodinkach s novou strojovnou Eterna 39. Tu som zatial bohuzial neuspel.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Strojovna je peke spravena.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • hodinky s touto strojovňou sa predávajú po celom svete a microbranďáci ich montujú do cheap chronografov. Ja som mal s takýmto kalibrom Alpfa, a cestu z číny prežili v pohode :]

    A stitch in time :D

  • hodinky s touto strojovňou sa predávajú po celom svete a microbranďáci ich montujú do cheap chronografov. Ja som mal s takýmto kalibrom Alpfa, a cestu z číny prežili v pohode :]

    No ved sa mi to ani nezdalo. Mozno korejska colnica trieska s balikmi viac ako ine.. :)

  • Na tejto strojovni ma zaujala jedna vec - Tisell sa zdraha predavat hodinky s tymto strojcekom mimo Koreu, lebo zevraj sa velmi casto kazia pocas prepravy cez hranice. Neviem co je na tom pravdy.. :)

    Mne to aj tak pripomína Poljot 3133. Tak neviem prečo by mal byť problémový.

  • AUDAZ??? OMG :mrgreen:

    Hodinky pekne, ale to logo, ten nazov. Uz viem ako sa niektori kolegovia citia pri "prestrelenych" logach a nazvoch.

    ALe ten cifernik im podla mna vysiel, aj sekundovka, aj rucicky... ak cena :)

  • AUDAZ??? OMG :mrgreen:

    Hodinky pekne, ale to logo, ten nazov. Uz viem ako sa niektori kolegovia citia pri "prestrelenych" logach a nazvoch.

    ALe ten cifernik im podla mna vysiel, aj sekundovka, aj rucicky... ak cena :)

    vie niekto priradiť k názvu aj diagnózu? :mdr1:

    A stitch in time :D

  • Vzhľadom na rozmery a farebné prevedenie mi hneď hlavou prebehlo Invicta ... :rolleyes:

  • VAPUS Veli vintage - hodinky inšpirované 50. rokmi - oceľové púzdro priemer 38mm, výška púzdra 6,85mm a z klenutým zafírom 9,65mm, dial sunburst - 4 farby - Deep Blue, Ice Silver, Space Black a Slate Grey, rozteč nožičiek 20mm, Sellita SW215-1 - ručný náťah, WR 30 m, cena pre order 650 amerických peňazí

    Zdroj:

    https://www.kickstarter.com/projects/vapau…and-wound-swiss

    odkaz aj s videjkom

    konecne nieco co zaujalo na prvy pohlad. zladena datumovka s cifrom sa casto nevidi. to nevie ani iwc

    stálice: // DAMASKO DA36 // SEIKO SCVS 001 // CHR.WARD C60 38 mm // +-