Bulova Moonwatch Re-Edition

  • Re-edícia hodiniek Bulova, ktoré mal na povrchu mesiaca kapitán Dave Scott, nedávno vydražených za 1,6 milióna USD. Budú mať Hi-beat quartz movement, takže ručička pôjde plynulo ako na mechanikách (plynulejšie).
    Dodávané budú aj s remeňom na suchý zips.
    Za mňa :super: a budem nad nimi veľmi silno rozmýšľať, estetika za mňa super, tie tlačítka sú úplne super, história tiež... kúpiť sa budú dať od januára 2016 za 550 USD, na amazone asi ešte výrazne lacnejšie.
    https://www.hodinkee.com/articles/the-b…nd-550-pricetag


    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Tak to sme uz dvaja co na ne cakame :)

    Inac niektore Bulova high beat chronografy maju super vychytavku, specialnym tlacitkom na pozicii 7 sa centralna sekundovka prepina medzi rezimom "ukazovanie casu" a "chronograf". Cize sa v podstate hybe stale a hodinky neposobia takym statickym dojmom ako vacsina chronografov.

  • Bohužial to ale zrejme bude 45 mm.
    Tu ešte prikladám originál.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Takto vyzerajú neskutočne krásne. Ten rozmer môže byť problém. Ale neviem, či by som šiel do quartzu, aj keď ide ručička plynule, v podstate mi trhaný pohyb nevadí. Keby som išiel kupovať viac hodín, tak môžu byť medzi nimi, keď jedny, tak radšej ďalšie mechaniky. Ale krásne, ten originál sa mi ak nepáči s tými vintage indexami.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • Takto vyzerajú neskutočne krásne. Ten rozmer môže byť problém. Ale neviem, či by som šiel do quartzu, aj keď ide ručička plynule, v podstate mi trhaný pohyb nevadí. Keby som išiel kupovať viac hodín, tak môžu byť medzi nimi, keď jedny, tak radšej ďalšie mechaniky. Ale krásne, ten originál sa mi ak nepáči s tými vintage indexami.

    Ja by som uz asi neisiel. Jedny quartz uz aj tak mam.

  • ja mam 18,5cm co by som si myslel, ze v pohode na tieto hodinky ale oni maju taky zvlastny tvar rovny aj tie nozicky, ze to tak odstavalo, dizajn je pekny taka klasika ale aspom mne boli nepohodlne

    Youtube channel: https://www.youtube.com/channel/UCW0xW…w_as=subscriber :super:

    Zbierka:

    :amen:, 2X G-Shock metal GST, Seiko SNZG15K1, Casio 168 gold, G Shock M5610, G Shock Full metal Square GW5000, Breitling Chronomat Colt 44mm, Rolex OP39 114300, Omega Aquaterra 150m,

    :nono: Laco Aachen,, Swiss Military Hanowa Arrow, Sinn 556i Weiss, Fortis Spacematic, Tissot PRC200, Tissot PR516GL, Seiko SKX009

  • Už som aj ja vlastníkom Lunarov.

    Quartz má vo všeobecnosti extra neláka, ale príbeh hodiniek a kozmonautika sú mi natoľko blízke, že sa tieto hodinky dostali do mojej pozornosti. Po pár týždňoch si nosenia si dovolím pár postrehov:

    Samotný ciferník je perfektne čitateľný, dokonca aj pri slabom osvetlení. Niekomu prekáža date okno ale mňa tu vôbec nevyrušuje. Pri odčítaní času ho ani nevnímam, je zapracované tak, akoby tam ani nebolo a keď potrebujem zistiť dátum ( čo je v práci často ), tak je to dobrý pomocník. Nápis 262kHz by tam síce nemusel byť ale aspoň je na mieste, kde najmenej vyrušuje.

    Tá 1/2 sekundovka je teda zvláštna. Keby bola aspoň 1/3 a plynulejšia alebo potom radšej jednosekundova. Takto není ani relatívne plynulá ani neodratáva

    presné sekundy.

    Čo by som zmenil je dĺžka hodinovej ručičky. Mohla byť o pár mm kratšia alebo by mohli byť kratšie hodinové indexy. V situácií, keď je hodinová ručička na hodinovom indexe a zároveň minútová ručička na nejakom hodinovom indexe, tak musím pri slabšiom osvetlení vyhodnotiť, ktorá ručička je hodinová a ktorá minútová.

    Hodinky nevnímam ako repliku ale ako odkaz na vesmírne bulovy. Dizajneri však mohli dať do všetkých verzí “starý” font loga.

    Sklíčko bolo bolo aj na origináloch vystuplé, takže to neberiem ako “nedostatok”.

    Obával som sa tých 45mm . Veľkosťou sú pre moju ruku nositeľné a zároveň som aj rád, že mám aj nejaké väčšie hodinky. Ale táto veľkosť je už hraničná. Originály boli údajne 43,3 keby tieto boli 43 boli by top.

    Zobral som verziu s ťahom, zároveň som chcel pieskované púzdro. Tu však vidím najväčší “nedostatok”. Ťah ma na môj vkus dosť ostré hrany, pôsobí to akoby bol ešte surový a čaká na opracovanie. Po nahodení na ruku sa dá nosiť, nereže do ruky ale v poravnaní s inými ťahmi, tento má najostrejšie hrany. Taktiež púzdro by mohlo mať menej ostré hrany zo spodu. Úprava veľkosti, zapínanie je dobré. Ani to, že ťah není brúsený ako púzdro mi neprekáža, v reále k hodinkám pasuje, hlavne k tlačítkam chrona a ku korunke. Spolu s lešťenou lunetou to celkovo vytvára pekný akcent. Šírka ťahu ma nevyrušuje, kedže táto šírka výchadza pravdepodobe z originálov aj keby mu pristala možno viacej 22mm.

    Na to, aké sú hodinky mohutné, by mohli mať min. WR 100. Sú naozaj masívne.

    V oblasti hodiniek som všeobecne amatér s u quartzov som absolútny.

    Hodinky prišli s nevycentrovanou ručičkou chrona. Hneď prišla na mňa vlna sklamania, že musím dať hodinky reklamovať na vycentrovanie, zachránil ma google a pomocou tlačítiek chrona som ju pekne vycentroval. Uff, to som fakt netušil, že je to normálne a bežne sa to dá nastaviť. Nie je nič horšie ako dať reklamovať nové hodinky.

    Celkovo som spokojný, robia mi radosť.

    Sumárum nedostatkov. Nič z toho nie je neúnosné:

    • Ostré hrany ťahu a púzdra
    • 0,5 sek. pohyb malej sekundovky
    • Veľkosť by mohla byť 43mm ( bližšie ak originálom a ku komfortu nosenia )
    • Malá medzera medzi hodinovkou a indexami ( kedže táto veľkosť ručičiek bola aj na origináloch, neberiem nakoniec ako mínus na nových)

    Plusy:

    • Príbeh
    • Čitateľnosť
    • Cenová dostupnosť
    • Hodia sa na bežné nosenie
    • Dizajn + nápisy na dynku
    • Presnosť = po pár týždňoch stalé 0,0 sek