• Keďže sa mi už nechce starať, či mám hodinky natočené, keď ich práve nenosím, rozhodol som, že si zaobstarám naťahovač. Chcel by som Vás teda požiadať o rady/odporúčania, nakolko sa jedná o oblasť, v ktorej sa moc nevyznám.
    Požiadavky sú nasledovné:
    - stačí na 1 hodinky, na 2 (poprípade viac) výhodou
    - určite by som chcel obojstranné naťahovanie
    - napájanie z 230V siete
    - chcel by som aby to umožňovalo viac ako 800 a zároveň menej ako 1 800 ot. denne (v niektorom nastavení)
    - tichý chod je velkou výhodou
    - bezpečné a jednoduché uchytenie hodiniek s dĺžkou remeňa / ťahu na cca. 175mm ruku
    - pekný dizaj je tiež výhodou, hlavne aby to nevyzeralo ako čínska hračka

    čo sa týka ceny, nemám príliš predstavu, myslím, že najlacnejšie sú od nejakých 40€. Popravde sa mi za to moc peňazí dávať nechce, ale keď zistím, že za kvalitný treba dať napríklad 200€, tak dám tolko, ale inač čím menej, tým lepšie.

    Vopred ďakujem za rady a postrehy.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Mrkni na Modalo, mam +- tento, vyrabali sa aj v polovicnej verzii. Modalo ich uz oficialne neponuka, ale podla vsetkeho Kraff je presne to iste pod inou znackou. Otacky neviem ci ti splnia ocakavania (900/1700), ked tak su s digitalnym modulom umoznujucim viac kombinacii, za to sa ale priplaca. Vankusiky bez extenzie su robene na cca 17cm. 17.5cm bude mozno trosku lietat, s extenziou natesno by to malo byt bez problemov. Pri prevadzke ho takmer nepocut, v najhorsom pripade sa da hodit na casovu zasuvku a v noci vypnut. Ak neplanujes Seiko hodinky, tak ti to natiahne hocico. 7S26 stroj vyzaduje kolme uchytenie.

    Za kazdych okolnosti sa vyhni znacke Klarstein a pod., to ani zadarmo :)

  • Tie KRAFF naťahovače vyzerajú velmi dobre, dizajn je v pohode, 2 hodinky na jednom valci mi tiež vyhovujú, programy sú úplne super. V miestnosti, kde spím to mať nebudem, takže pokial to nehučí tak, aby ma to rušilo pri bežných činnostiach, je to OK.
    Najviac by mi vyhovovala asi táto verzia:

    Vadí mi v podstate len tá cena, 210€ mi za to príde strašne, ale určite mi je to treba a vzhladom na ponuku asi moc na výber mať nebudem.
    Každopádne ďakujem za radu :super:

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Ak neplanujes Seiko hodinky, tak ti to natiahne hocico. 7S26 stroj vyzaduje kolme uchytenie.

    Tak konečne viem že chyba nie je v hodinkách ani v mojom natahovači :D

  • @Spartan - ak je to naozaj ten isty natahovac ako Modalo (co podla vsetkeho je), potom sa hlucnosti obavat netreba. Pocut ho naozaj iba v uplnom tichu a treba byt pri nom. Istu dobu som ho mal na nocnom stoliku a bolo to v pohode. Skus ho pohladat v Nemecku, tusim sa predaval este pod jednou znackou, zial si nespomeniem akou. Cena s kurierom bola trochu priaznivejsia ako u nas.

    Lacny nekvalitny winder su vyhodene peniaze, radsej obetuj tych +-200e. Inac za maly priplatok budes mat verziu na 4 kusy. S tym ako u vacsiny pokracuje chrono choroba je to rozumnejsia volba ako potom dokupovat dalsi :)

    @Adam - ake hodinky ti to nenatiahne a na akom winderi? Len zo zaujimavosti :)

  • Winder je len taký obyčajný (zo znakom Mercedes. Asi nejaký present k autu alebo tak). Má dve polohy vypínača ktoré neviem ale ako sa odlišujú :D A hodinky klasika obyčajné seiko 5.

  • Vsak kym natahuje a nezobudza susedov pri prevadzke, tak je jedno co ma na sebe :) Inac zaujimave, ze "interny" Seiko kaliber 7s26 ma problem s takym winderom, ale "externy" NH35 co je v podstate to iste v Armidach sa natiahne ako ETA strojceky.. Kde asi tak sudruhovia z Japonska spravili chybu.

  • ak hladas kvalitu a stroj co nieco vydrzi tak modalo je dobra volba.
    Sam som teraz zobral jeden na 4 kusy a som spokojny. odporucam kolme uchytenie pre lepsi natah.

    na dvoje hodinky maju celkom fajn stroj http://www.amazon.co.uk/Tower-Watch-Winder-Modalo-Germany/dp/B009QKT7TK/ref=sr_1_6?s=watch&ie=UTF8&qid=1446463137&sr=1-6
    donedavna bol myslim za 100 €, uz to slo hore.

    stálice: // DAMASKO DA36 // SEIKO SCVS 001 // CHR.WARD C60 38 mm // +-

  • Tak zisťujem, že vybrať naťahovač je zložitejšie ako vybrať hodinky.

    Tie KRAFF sa mi celkom pozdávajú, cena je dosť vysoká, podla mojich zistení je to polská výroba, od výrobcu z polska sa dá ten, čo by som chcel zohnať za 136€, ale do objednávania z poľska sa mi moc nechce.

    Na amazone som našiel toto: http://www.amazon.co.uk/Excelvan®-Quality-Automatic-Function-Tempered/dp/B00VURVF56/ref=sr_1_8?s=watch&ie=UTF8&qid=1446466123&sr=1-8&keywords=watch+winder
    vyzerá to úplne rovnako ako ten KRAFF a stojí to menej ako polovicu, ponuka značky sa v podstate zhoduje s ponukou KRAFF, ale či je to to isté netuším.

    Ten modalo na dvoje hodinky vyzerá dobre, ale je to cez nejaký obchod, ktorý ich na ich stránke vôbec nemá (ani nič značky modalo)...

    // tu je aj za 99€ http://www.amazon.de/Modalo-Uhrenbeweger-Tower-Uhren-262023/dp/B009QKT7TK/ref=sr_1_16?ie=UTF8&qid=1446467616&sr=8-16&keywords=modalo

    No som z toho jeleň, budem to musieť dôkladne preštudovať.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • sak a nezalezi na polohe? pozeram ze hento co ukazal Adam je viac vodorovne ako kolmo... to sa potom niet co cudovat... :D staci "podlozit" zadne nozicky a je to, ci? :)

    Tipujem, ze to je len uhlom fotenia, tie sikme polohy su cca rovnako sikme :)

    Zavesit si winder na stenu mi nenapadlo, ale skusim :D Inac Seiko ma strasne dementny samonatah co sa tyka winderu - nesmie sa tocit moc rychlo a musi byt co najkolmejsi. Mozno je strojcek genialne jednoduchy a odolny, ale toto je fakt na <>. Armida asi pouziva tazsi rotor a ziadne take problemy pritomne nie su. Ale vsak co by sme chceli za ten peniaz :D

  • ten biely na dvoje hodinky je to najlacnejsie co mozes od modalo zohnat ak chces winder viac ako na jedny hodinky. potom uz cena rastie. ja som vyberal aj podla mojich priestorovych moznosti a vybral si http://www.amazon.de/Modalo-Timeless-MV2-Automatikuhren-schwarz-makassar/dp/B00MEGJ6DA/ref=sr_1_64?s=watch&ie=UTF8&qid=1446470570&sr=1-64 cena po zlave dobra funkcnost vyborna.

    ale mam aj lacnejsie riesenie pre jedny hodinky :)

  • Áno, ten biely Modalo Tower sa mi zatial pozdáva najviac, kvalita bude asi velmi dobrá, konfigurácia aj programy vyhovujú, aj dvierka sa mi páčia, kolmé umiestnenie je mi tiež viac symaptické, len škoda, že je už iba v bielej. Našiel som to aj priamo v tom obchode, takže s objednaním by tiež problém byť nemal. http://www.1a-uhrenbeweger.de/Uhrenbeweger/M…hren--9863.html

    Ten na 4 hodinky je parádny, ani cena nie je až taká strašná, ale ja nie som moc velký zberatel, najviac budem mať v dohladnom čase 3 hodinky, z toho jedny pravdepodobne na ručný náťah, takže 2 pozície by mi mali bohate stačiť, aj keď... 4 hodinky nie sú až tak vela - Seamaster, Daytona, AT, Submariner... to by šlo :D

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches