Zenith Pilot Type 20 Extra Special Bronze

  • Zenith Pilot Type 20 Extra Special Bronze

    ... Hodinky Pilot Type 20 Extra Special Bronze jsou důkazem průkopnické role značky Zenith ve vývoji leteckých přístrojů již od samého zrodu letectví. Jejich pouzdro s velkým průměrem, korunka, kterou lze manipulovat v leteckých rukavicích, velké arabské číslice označující hodiny i masivní ručičky s nezbytnou luminiscencí zaručující skvělou čitelnost údajů ve stížených světelných podmínkách, nenechává nikoho na pochybách o jaké hodinky se jedná...

    Viz: Legendárne pilotné hodinky Zenith z bronzu



    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Robí sa aj 40 mm verzia, aj keď nie v brozne, ale u mňa je popravde bronz predposledný materiál pred striebrom z ktorého by som chcel hodinky. SS verzia sa mi ale páči velmi.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Stačí nedodržet trochu technologický postup a z bronzu je mosaz a tu mám už z dětství zafixovanou jako jedovatou :), takže chápu proč dělají dýnka z oceli nebo jako tady z titanu ... bych se jich normálně bál :rouge:
    ::d

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Robí sa aj 40 mm verzia, aj keď nie v brozne, ale u mňa je popravde bronz predposledný materiál pred striebrom z ktorého by som chcel hodinky. SS verzia sa mi ale páči velmi.

    Nejake foto/odkaz by nebolo?

  • Toto je úžasný príklad toho, ako dokážu urezané indexy, s prepáčením, doEbat celé inak velice podarené hodinky... :faché1:
    EDIT: a ešte u takejto značky... katastrof

  • Ja problém s orezanými indexami nemám. Teda u IWC to nie je až také markantné, no v tomto prípade to ozaj bije do oka. Tú 9 tam vôbec nemuseli dávať. Od ZENITH jedine kolekcia academy ^^

  • Vysvetlite tu ideu, za kazdu cenu nejako doebat hodinky. Je jedno aka je to znacka, Vzdy tam nieco drbnu, co ich uplne zabije. Tyka sa prevazne retro modelov. To snad nie je ani pravda.

  • Tak po sto rokoch sa zapájam. Orezané indexy mi väčšinou neprekážajú, ale v tomto prípade to je urobené naozaj necitlivo. Pokiaľ ide o doyebanie hodiniek, asi je to skôr o náročnosti hodinkomaniakov, 99% ľudí, aj tých, čo si kupujú drahé hodinky, to asi nejako nerieši. Inak niekedy je mlčať zlato, asi mesiac som nebol na stránke a povyrástol som z učňa na profíka, poteší.:)))

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • Tak po sto rokoch sa zapájam. Orezané indexy mi väčšinou neprekážajú, ale v tomto prípade to je urobené naozaj necitlivo. Pokiaľ ide o doyebanie hodiniek, asi je to skôr o náročnosti hodinkomaniakov, 99% ľudí, aj tých, čo si kupujú drahé hodinky, to asi nejako nerieši. Inak niekedy je mlčať zlato, asi mesiac som nebol na stránke a povyrástol som z učňa na profíka, poteší.:)))

    Potesim ta, to nie o case, ale o pocte prispevkov :D Aj ja som PROFI :D

  • Aha ho, mame tu esteta :D

    Esteta, esteta a čo také si predstavuješ pod slovom estet, za prvé neviem čo to znamená a za druhé ma to uráža ;)

    s odpuštěním jsem použil slova mého oblíbence Vlasty Buriana, asi by koukal v jaké souvislosti ::d

    Každopádně žlutou fakt moc nemusim, vyléčila mě z ní dlouhodobá profese šoféra na pražském letišti, která je již - HURÁ - minulostí. Hodinky bych s touhle barvou vydejchal jen málokteré.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Esteta, esteta a čo také si predstavuješ pod slovom estet, za prvé neviem čo to znamená a za druhé ma to uráža ;)
    s odpuštěním jsem použil slova mého oblíbence Vlasty Buriana, asi by koukal v jaké souvislosti ::d

    Z dovolenim, male vysvetlenie - estet, nie esteta :) estet je odbornik v estetike :D estetika tu: https://sk.wikipedia.org/wiki/Estetika :D :D