Slovenske Hodinky "Slovak Made" ?!

  • Pani ...
    Chodievaju mi "newsletere" :) od roznych znaciek a teraz mi prisiel z "Prim" nove watch-ky a to co ma nakoplo je ze na spodku je napis "CZECH MADE" a preto
    zakladam tuto temu ako podporu "SLOVAK MADE" hodiniek

    Chalani bol som rok fuc zo slovenska a moj obraz na slovensko sa vdaka tomu dost zmenil "negativne"... proste videl som ako vela veci funguje cudne "slovensky" ci uz korupcia alebo sibnuty zly ludia ktory si viacej nepraju ako praju (ak zomrela mne koza tebe nech dve) urcite viete o com hovorim atd... je to ho neurekom :(
    no ale predsa... nadej zomiera posledna :D
    a kedze sme tu celkom zaujmava partia "cudakov" co blbnu z hodinkami 8) :malin1:
    Tak teda otazka.
    Co treba aby sme vedeli nieco rozbehnut ... ako nejaky "projekt "Slovak MADE" WATCH...
    ved my niesme az taky "L" looosery ne?

  • Už som tu niečo podobné raz vo vzduchu zacítil. Ja si myslím že ak by sme o takom niečom začali uvažovať, mali by sme to riešiť cez crowdfunding (kickstarter napr. ). A s tým už viem čo súvisí. Návrh, dodávatelia, prototyp, marketing nejaký a tak. Je to beh na celkom dlhú trať :) No ako myšlienka je to samozrejme pekné. :thumbup:

  • V tomto má bohužial mysiak pravdu. Reálnejšie je nechať si spraviť nejakú tú limitku. Tam vidím väčšiu pravdepodobnosť. A keď to tak spomínam tak by som privítal nejakú LE. Steinhart ktorý sa tu riešil bol krásny len na mňa veľký, čo bola škoda. Trošku ma mrzí že sa to nedotiahlo do konca lebo som ich veľmi chcel vidieť naživo. No niečo v menšej verzii by sa mohlo spískať :)

  • Steinhart nestiha ani vlastne objednavky, riesit s nimi limitku bude chciet nadludsku trpezlivost :) Ako najjednoduchsie riesenie vidim kontaktovat butikovych vyrobcov co spolupracuju s Cinou, vyrobia +- cokolvek (Gerlach, Vratislavia, Borealis,..). Akurat, ze minimalne objednavky byvaju +- 100-200kusov.. :)

  • Táto myšlienka menších značiek ma ani nenapadla. Gerlach OK kedže to je tuším Poľsko čo je za rohom. No tie počty 100-200ks vidím dosť nereálne. Už 50 keby sa nás nájde je odvážne číslo.

  • Ak sa pouziju existujuce puzdra a upravia sa len farbicky na ciferniku, tak postaci asi aj menej objednavok. Akurat treba zaujat vyrobcu aby sa do toho pustil. A to kym nenajdeme +-50 zaujemcov ani nemusime skusat :)

  • A keby sme ako prvý krok skúsili osloviť Gerlach s našou požiadavkou a zároveň zistili minimálne množstvo? Teda môžeme takto osloviť viac značiek a keď budeme vedieť konkrétne číslo ľahšie sa nám bude rozhodovať či sa do toho pustiť ďalej alebo nie.

  • Největším problémem limitek je co člověk to názor a jiná představa. Největší problém vidím v počtu zájemců. Musíte si vybrat takové téma, které naláká a ne odradí. Musíte mít někoho, kdo vám udělá návrhy, což je časově náročné. Musíte být připraveni couvnout a akceptovat. Španělé dělali svoji limitku u značky, která nabízí stavebnici. Na Chronomagu limitky jedou, ale dotáhnout ji do konce jsou obdivuhodný nerváky. Pro organizátory tolik energie a času, že by si ji zasloužili zadarmo. Dejte hlavy dohromady, spočítejte se kolik vás je do začátku a když se bude dařit, lidi se přidaj. Dvě otázky do začátku/ téma a u koho udělat. Ani jedna odpověď není lehká.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Téma: Ja by som bol aj za pôvodný koncept Steinhart. Len 40mm a pilotky nie je každému po chuti. Bola by ale škoda zahodiť ten projekt.
    Výrobca: To nechám na iných. Ja som pozeral Gerlach. Dalo by sa tam vybrať, len neviem ako je to s pohonom. Majú jeden model ktorý ma sekundovku na pozícii 6 no je tam big date čo by to dosť rušilo...

  • no tak toto vyzerá zaujímavo. Tiež by som bol rád mať nejakú limitku. A keď hovoríme o tom Gerlachu tak na svojej stránke ponúkajú aby sa posielali návrhy že už pár limitiek pre rôzne fóra urobili. Bolo by sa ich opýtať.

  • Pani,hodinky Slovak Made uz na trhu boli.Jednalo sa o lacne puzdra a Q strojcek.Pokial viem,vyroba skoncila.
    Co sa tyka hodiniek pre hodinkomaniakov,moznosti sa vzdy nejake najdu.Svoje hodinky maju hokejisti B.Bystrice aj Vlado Moravcik.

  • Tak čo teda ? Príde v úvahu ešte nejaká iná značka ? Lebo gerlach by sa mohol osloviť s tým čo už vytvorené je.

  • Hehe no vidim ze sa to tu ubralo trosku inym smerom ako som chcel ale ok ... :) je to dobry krok kludne mozeme ist do limitky bolo by to super a mohli by sme to dotiahnut do konca ...
    no a co sa tyka Gerlachu hmm dalo by sa vybrat a aj cena by bola fajn myslim