LUFTWAFFE Chronograph

  • Hlavne daj pozor na velkosť, jedny z tých Steinhartov sú 47mm, čo je pre väčšinu ludí príliš a tiež na to, že jedny sú quarzt, jedny automatické a jedny s manuálnym náťahom, takže by treba upresniť, čo preferuješ. Čo sa týka tých, čo si sem dal, cena môže byť +- primeraná, nebola by to práve moja volba, kopec podobných ako si sem dal robí aj Junkers, aj kvalita a cena bude asi podobná, napríklad tieto: https://shop.junkers.de/en/junkers-6180-2-cockpit-ju-52.html

    Ja by som ti z pilotiek radil tieto automatické http://www.toptime.eu/watches/steinh…tic-a-type.html
    alebo tieto s manuálnym náťahom http://www.toptime.eu/watches/steinh…andwinding.html

    Ak ti nevadí, že majú 44mm čo je tiež celkom dosť.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • diky moc chlapi,
    chcel by som s chronografom, take sa mi pacia. tie junkersy su tiez fajn, pri tych luftwaffe mi pride trocha prehladnejsi cifernik.
    viem ta velkost, toho sa obavam aj ja, ale zas celkom ma laka aj to manualne natahovanie. teraz fakt neviem :-), pripadam si ako zenska pri topankach.

    STEINHART NAV.B-UHR 44 VINTAGE TITANIUM B-TYP, TIMEX Expedition® Sierra

  • Odmeraj si obvod zápästia v mieste, kde nosíš hodinky a podla toho sa bude dať poradiť vhodná velkosť.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • obvod zapastia je 190mm.
    dnes som skusal v jednom obchode 44mm hodinky na ruku, nebolo to zle, mozno aj tych 47 by sa dalo zniest (take velke tam nemali).
    a teraz sa len rozhodnut.

    STEINHART NAV.B-UHR 44 VINTAGE TITANIUM B-TYP, TIMEX Expedition® Sierra

  • 47mm ti na denné nosenie určite neodporúčam, všetky tie Pilot Steinharty sa robia aj v 44 mm velkosti, určite by som volil tie.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • dakujem za radu Spartan, na denne nosenie si chcem kupit nieco co vydrzi nejake otrasy a narazy koli praci, a hlavne asi take, ktore by ma nemrzeli, ked ich rozflakam. ale taketo si chcem kupit proste lebo sa mi pacia a ta prilezitost na ich nosenie sa urcite najde.

    STEINHART NAV.B-UHR 44 VINTAGE TITANIUM B-TYP, TIMEX Expedition® Sierra

  • Ked uz prave, tak echt prave.. 55mm budik, mineralne ci akrylove sklo, pol metrovy remen na ruku a jedine od jedneho z povodnych vyrobcov (najlepsie IWC) :thumbup:

    Ale teraz vazne, na 19cm ruku a prilezitostne nosenie sa urcite da zvladnut aj 47mm. Ci manualny natah alebo automat - ak ma clovek winder, automat je lepsi. Ak ho nema a hodinky sa dostanu na ruku len obcas, manualny a bez datumu sa mi zda vhodnejsi. Pre mna problem s manualnym natahom je, ze su to v podstate vsetko Unitas stroje s mimostredovou sekundovkou, co podla mna dost kazi dojem inac cistych a ucelnych dizajnov. Na druhu stranu pohlad na strojcek za sklenenym priehladom je super.

    Ak nepojde o hodinky na pamiatku, zvazil by som aj lacnejsie hodinky z dalekeho vychodu (Ticino, Tisell, mozno aj Parnis). Pri reprezentativnych (alebo v buducnosti, ked je uz jasne co chcem - rozmer, pohon, dizajn,...) by som isiel do klasiky - Stowa, Laco, Archimede, Steinhart,...

  • Ked uz prave, tak echt prave.. 55mm budik, mineralne ci akrylove sklo, pol metrovy remen na ruku a jedine od jedneho z povodnych vyrobcov (najlepsie IWC) :thumbup:

    Ale teraz vazne, na 19cm ruku a prilezitostne nosenie sa urcite da zvladnut aj 47mm. Ci manualny natah alebo automat - ak ma clovek winder, automat je lepsi. Ak ho nema a hodinky sa dostanu na ruku len obcas, manualny a bez datumu sa mi zda vhodnejsi. Pre mna problem s manualnym natahom je, ze su to v podstate vsetko Unitas stroje s mimostredovou sekundovkou, co podla mna dost kazi dojem inac cistych a ucelnych dizajnov. Na druhu stranu pohlad na strojcek za sklenenym priehladom je super.

    Ak nepojde o hodinky na pamiatku, zvazil by som aj lacnejsie hodinky z dalekeho vychodu (Ticino, Tisell, mozno aj Parnis). Pri reprezentativnych (alebo v buducnosti, ked je uz jasne co chcem - rozmer, pohon, dizajn,...) by som isiel do klasiky - Stowa, Laco, Archimede, Steinhart,...

    Pekne si to zhrnul, sam by som to lepsie nenapisal ;) Ja by som k tym znackam pridal aj ZENO.

  • no tych 55 sa mi zda naozaj dost, to uz aj klasicky budik mozem na tu ruku dat. ale diky moc chlapi za rady a postrehy.
    na zaciatku som vlastne len chcel vediet, ci tie hodinky na vrchu nie su zly napad na kupu.

    STEINHART NAV.B-UHR 44 VINTAGE TITANIUM B-TYP, TIMEX Expedition® Sierra

  • zdravim po dlhsom case. nakoniec som sa rozhodol pre tieto budiky ( steinahrt nav.b-uhr 44 vintage titanium b-typ ). radost mi robia uz tri tyzdne.



    STEINHART NAV.B-UHR 44 VINTAGE TITANIUM B-TYP, TIMEX Expedition® Sierra