Eric Chevillard (FR?)

  • Chcel by som sa spýtať či má niekto skúsenosti s touto značkou. Dostal som hodinky od uja tejto značky (samozrejme ze boli lacné) a neviem nájsť presne tento typ na internete čiže neviem ani cenu ani iné údaje. Môžte mi poradiť prosím nejakú stránku poprípade povedať z obrázka co je to zač?
    Vopred Ďakujem :)

  • Jak píše kolega, podle několika ostatních kousků co jsem viděl na E-Bay a podobně soudím, že se jedná o vypůjčení jména od francouzského spisovatele. Osobně bych za tím nic víc nehledal. I ceny tomu odpovídají.


    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Nepoznám tuto značku ale keď vidím tie ručičky z SMP príde mi to ako čínska skladačka.

    Jak píše kolega, podle několika ostatních kousků co jsem viděl na E-Bay a podobně soudím, že se jedná o vypůjčení jména od francouzského spisovatele. Osobně bych za tím nic víc nehledal. I ceny tomu odpovídají.

    Ďakujem veľmi pekne :) Ešte jedna vec, ručičky idú trocha popredu čiže sekundová nedopadne presne na tie čiarky a taktiež minútová(tá sa posúva po sekundách ale má 25 sekúnd omeškanie čiže keď je 10:30:25 tak až vtedy vidím minútovú presne na 30min čiarke...
    Dá sa to nejako opraviť? :)
    Zatiaľ nie som odborník ani labužník hodiniek a preto mi stačia aj tieto len ten posun ma trochu hnevá.. Vopred ďakujem.

  • Ďakujem veľmi pekne :) Ešte jedna vec, ručičky idú trocha popredu čiže sekundová nedopadne presne na tie čiarky a taktiež minútová(tá sa posúva po sekundách ale má 25 sekúnd omeškanie čiže keď je 10:30:25 tak až vtedy vidím minútovú presne na 30min čiarke...
    Dá sa to nejako opraviť? :)
    Zatiaľ nie som odborník ani labužník hodiniek a preto mi stačia aj tieto len ten posun ma trochu hnevá.. Vopred ďakujem.[/quote]
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    to, že ručičky u quartzového strojku přesně neskáčou na index po celém obvodu je daný vůlí v soukolí a to tam bejt musí.
    tomu, že se Ti posouvá minutová ručička po sekundách nerozumim.
    a k tomu rozhozenýmu času, respektive jejich nepřesnosti, když Ti jdou o 25 vteřin pozadu, tak prostě vytáhni korunku, tím zastavíš pohyb ručiček včetně vteřinový, nastav o minutu víc a počkej až tam doběhne reálnej čas třeba co ho ukazuje PC. Když ho doběhne, zacvakni korunku a je to.

    jestli tohle nepomůže a ani nová baterka, je to šmejd, kterýmu není pomoci :) ... ale když píšeš 25 vteřin, vypadá to na stabilní odchylku, tedy jen nepřesné nastavení času.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Quote

    to, že ručičky u quartzového strojku přesně neskáčou na index po celém obvodu je daný vůlí v soukolí a to tam bejt musí.
    tomu, že se Ti posouvá minutová ručička po sekundách nerozumim.
    a k tomu rozhozenýmu času, respektive jejich nepřesnosti, když Ti jdou o 25 vteřin pozadu, tak prostě vytáhni korunku, tím zastavíš pohyb ručiček včetně vteřinový, nastav o minutu víc a počkej až tam doběhne reálnej čas třeba co ho ukazuje PC. Když ho doběhne, zacvakni korunku a je to.

    jestli tohle nepomůže a ani nová baterka, je to šmejd, kterýmu není pomoci :) ... ale když píšeš 25 vteřin, vypadá to na stabilní odchylku, tedy jen nepřesné nastavení času.

    No že minútová sa posúva postupe. Čiže keď je 10:10:30 tak minútová ručička je presne medzi 10 a 11nástou minútou. Dúfam že takto chápeš. Každou sekundou sa minútová posunie o malý kúsok čiže keď je 15s do novej minúty tak minútová je tesne pred tou novou minútou.
    A k tomu posunu, nemyslel som odchýlku 25s... Hodinky mi idú 7 sekúnd pozadu lebo sa mi to nechcelo presnejšie nastavovať. Ide o to že ako som vysvetľoval, že minútová sa pohne trocha každú sekundu, tak ona jediná je pozadu o 25 sekúnd. Čiže keď sekundová skočí na 25. Sekundu tak až vtedy minútová dokončí 60 skok a skočí presne na index... To znamená že keď začne nová minúta (podľa sekundovej ručičky) tak moja minútová ručička je skoro presne medzi minútovými indexmi... Dúfam že pochopíš :D