• Zase to so mnou sije.

    Hladam nieco univerzalne. Do oka mi padli Zodiac Sea Wolf, tie vsak nemaju predaj na SVK alebo CZ. Tatiez aj Victorinox Infantry na meshi.

    Poziadavky:

    - velkost striktne 39 - 40mm

    - automatika, manualny natah

    - zafir s AR

    - WR min. 100m - do vody pojdu, ale iba na plavanie

    - remienok kovovy

    - luneta iba decentna a otocna

    - superluminova

    - iba nerez, ziadne pvd

    - iba swiss alebo german made

    - iba modely, ktore sa daju kupit u nas - SVK + CZ, teda maju dostupny servis

    - cena novych 800 - 1000 EUR +/- 10%, v pripade, ak by ma velmi oslovili, tak aj pouzitych - napr. Prim Orlik 38


    Vdaka za vsetky rady.


    Zdroj foto: internet

  • To Rozgon: Cena, bez lunety, taky asi velikost neodpovídá parametrům, ale pěkný jsou.

    To Roman: V případě těch Zodiaců kupuješ totálního zajíce v pytli, takže bych dal asi přednost těm Orlíkům ... a oželel tah. Já si teď tak zvykl na řemínky, že mi tah ani nechybí.

    Ale, což by nemuselo být od věci, na Chrono 24 se pomalounku začínají objevovat Oris 1965, je to fungl novej model, takže po nákupu žádný utíkání rovnou do servisu, jejich ceny tam musej spadnout na trochu reálnější hranici než je zatím u AD, osobně doufám, že by se v budoucnu mohly pohybovat v cenách mírně nad Aquisema, který tam jdou kolem 28 - 37 táců v kačkách a do tý doby mírně našetříš...nebo se Ti bude líbit zas úplně jinej styl.



    Jestli to chceš řešit teď, ber Orlíky od někoho z Chronomagu, kluci to maj spíš jako leštěnky než tůlovky. Je to jistější cesta než ty Zodiac. Já nevim, nerad bych se někoho dotknul svým pocitem, ale Zodiac dělá 99% produkce fashion modelů, nic moc, i to zastoupení Klenoty-Aurum tomu odpovídá, no a fashion značky se moc s nějakým servisním zázemím nepřetrhnou. Ale netvrdím to jako fakt. Třeba právě naopak to u nich fungovat může.

    A co nějaký ty Longines jako má Mišo? Značka jak prase, velikosti 39 nebo 41, historie, zázemí, servis, univerzálnost kdykoli kamkoli a na čemkoli. A dokonce i národnostně - historická spjatost s armádní a leteckou před a poválečnou výstrojí.

    Kibi umí :) :

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Tie Oris idu po 1650 (?) - 1850 (?) EUR, to je absolutne mimo mna. Inak dobry postreh s tym, ze mozno vezmem Orliky z fora, bude tomu predchadzat cumenda. Na kove a lunete az tak nebazirujem, potom tam vsak musi byt kaucuk alebo nieco vodeodolne.

  • Tie Oris idu po 1650 (?) - 1850 (?) EUR, to je absolutne mimo mna. Inak dobry postreh s tym, ze mozno vezmem Orliky z fora, bude tomu predchadzat cumenda. Na kove a lunete az tak nebazirujem, potom tam vsak musi byt kaucuk alebo nieco vodeodolne.

    Dívám se právě na Koscom, ty 1965 tam nemaj a jsem zvědav, kdy se objeví a za kolik, takže zatím jen spekulace...Aquisy na tahu maj za 52.000,- no a na chrono24 cca kolem 35.000,- Podobnej rozdíl bude časem i v těch 1965, ale záleží jak vysoko je doopravdy nacení.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Bondovky, bomba, ale baterka je třeba pro mně nepřekonatelný problém i když je nosil i slavný Bond. Teď jsem viděl na Ch. keramický, který by stály za hřích ... už nevim přesně, kolem 65, hezká cena, ale stále je to dabl, víc než dabl... Stará dobrá klasika jako máš jen v mechanice je taky moc pěkná, ale taky v dobrym stavu stále drahá.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Hamiltony nie, mam k nim nejaku rozumovo nevysvetlitelnu averziu 8|
    Pani, drzime sa ceny. Toto mi pripada, ako ked som kupoval bike. Prisiel s predstavou o cene a kupil za 2-nasobok 8|

  • Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Za mně ne. Značkou jsi nikde, typem v tůlovejch potápkách s umělohmotnejma (?) ručičkama, což osobně vydejchám jen u Doxáckejch Subů.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Vem si dneska foťák, párkrát je cvakni a hoď je sem, jsou to favoriti :super:
    ... to je jedno, myslel jsem, že jsem v SZ ::d , dvě podobná okna udělají své, takže i pro ostatní, řeč je o Orlíkách.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Tie tagy sú vlastne to isté čo mám ja len majú sekundovku centrálnu. Ako univerzálky sú fakt super, ale ak by si chcel niečo iné tak mi napadá ešte ORIS Aquis date 40mm.. servis na slovensku majú, velkosť by ti tiež sadla (robia sa aj v 43mm). Len u orisu je problém s neorigo remienkami, ale ak to prekusneš tak by to nebol najhorší nápad.

  • 40 Aquisy mají tah u spony cca 16 mm, což je u tahu bohužel opticky dámská záležitost, dokonce i na řemínek je to málo. Mimo to, měl jsem je teď v neděli zas na ruce, taky Fortisky kosmonautky a utvrdilo mě to, že ke košili je to už moc ... tím moc myslím nás fajnšmekry, jinak všem ostatním jsou naše hodinky většinou úplně fuk. Jo a ještě, 40 mm stále nemají na gumě tu vychytanou posuvnou divers extenzi jako 43, ale tu normální s mikroregulací.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1