Hodinky do cca 600 € elegantne (k obleku) a sportovo elegantne

  • ahojte,

    nakolko som nenasiel ziadne info ohladne mojich vyhladnutych hodiniek, dovolil som si vytvorit nove vlakno.
    Poprosim Vas o informacie (recenzie) ohladne hodiniek ktore som vyhliadol, popripade nejake dalsie typy na hodinky k obleku a dalsie sportove , zafirove sklicko a nech su trosku aj odolnejsie...
    u citizenov sa mi zapacil ich vzhlad a funkcie napr. eco drive, radiom radiene atd..

    1.http://www.inhodinky.sk/citizen-hodinky/citizen-at8019-02w-eco-drive-radio-controlled-darcek/

    2. http://www.hodinky-eshop.sk/sk/citizen/249…as4025-08e.html -zapacili sa mi hned vo vyklade :)

    Dakujem

  • PVD vrstvám bych se asi vyhnul, první model neznám, ale ten druhý, přeplácanější jsem měl a současně i dalších pět kolegů v práci i doktor co mě operoval...hodně rozšířenej model. Oba běží na quartzovym strojku napájenym světělnou energií, jak to funguje najdeš všude na netu. Ještě jsem měl další dva modely na tenhle pohon, Skyhawk a ???, spokojenost, konkrétně u Skyhawků, ty byly v titanu ve velmi dobré úrovni zpracování, když jsem je prohlížel vedle ocelové verze, bylo to jako hodinky o třídu výš. Takže jestli bezúdržbové hodinky spolehlivě fungující x-let, s Citizenem budeš spokojenej. Ale to víš, náhoda je blbec, ale to platí úplně u všeho.

    Ještě k tomu rádiu, bezproblémovej provoz i přihlašování jak v automat režimu, tak manuálu. Vyhni se pro jistotu produkci pro Ameriku.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Konec editu... k tý velikosti, hele, ten druhej model maj v každym druhym hodinářství s Citizenama, je toho x verzí ale ve stejnym pouzdru, takže vyzkoušet není problém.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • PVD vrstvám bych se asi vyhnul, první model neznám, ale ten druhý, přeplácanější jsem měl a současně i dalších pět kolegů v práci i doktor co mě operoval...hodně rozšířenej model. Oba běží na quartzovym strojku napájenym světělnou energií, jak to funguje najdeš všude na netu. Ještě jsem měl další dva modely na tenhle pohon, Skyhawk a ???, spokojenost, konkrétně u Skyhawků, ty byly v titanu ve velmi dobré úrovni zpracování, když jsem je prohlížel vedle ocelové verze, bylo to jako hodinky o třídu výš. Takže jestli bezúdržbové hodinky spolehlivě fungující x-let, s Citizenem budeš spokojenej. Ale to víš, náhoda je blbec, ale to platí úplně u všeho.

    Ještě k tomu rádiu, bezproblémovej provoz i přihlašování jak v automat režimu, tak manuálu. Vyhni se pro jistotu produkci pro Ameriku.


    dakujem, ale PVD upravu z akeho dovodu neodporucas, ze je to len povrchova uprava a pri poskodeni to bude velmi vidno ? ta prva varianta by mala byt z ruzoveho zlata, ale nazivo som ich zatial nevidel- nikde nenasiel vylozene, tie druhe maju tu ciernu farbu len povrchovu ? ked to nahodou niekde tuknem bude pod tym svietit seda ocel ? ci ? inak ako rozoznam ci je to titan ? (chcel som farbu/variantu ktora viac vynikne)
    inak ak vies o nejakych kvalitnych hodinkach s podobnym vyzorom sem s nimi :)
    Dakujem

  • První varianta - máš to tam jasně napsaný, není ze zlata ...to by byla palice :) píší zlacené PVD úprava, otázka je, jestli to je opravdu zlato, druhá otázka v kolika mikronech a třetí kolik toho vydrží. Osobně bych nechtěl příležitostně k obleku obouchaný hodinky. Kromě toho, osobně jsem zastáncem názoru, že přesně k těm účelům co požaduješ líp pasuje mechanika. Ale to jsme zase nazačátku.
    prostředí do kterého hodinky chceš známe (a do něj se mi moc nelíbí ani jeden model, jenže to je můj a ne tvůj pohled na věc), potřebné funkce? od toho se odvíjí typ strojku v cenové kategorii. Vodotěsnost?

    Ano, když PVD porušíš, bude svítit ten škrábanec. Titan poznáš, je více do šedivé barvy a je lehoučkej. Je ho stejně jako oceli x různých tříd i povrchových úprav.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • 1. varianta elegantne, tak hlave presnost, radiom riadene by bolo super, zafirove sklicke musi mat , vodotesnost nizka, nechodim sa potapat :)
    preferujem hnedu farbu remienka, ale to je drobnost
    tot vsjo

    2. varianta ta cierna farba je taktiez len povrchova ?

    s tou pvd mas pravdu obuchanne hod. su nepripustne :)

    diky

  • Tak jestli opravdu trváš na quartzovym strojku s Eco-drive, s vodotěsností nebude problém. Já Ti můžu napovídat a odpovídat ohledně technických věcí, ale vlastní hodinky Ti nenajdu. Třeba se to podaří někomu z místních kolegů. Takže k tý technice:
    Citizen...quartz + světělné napájení Eco-Drive + eventuelně i Radiocontroll,
    Seiko ...quartz + převod mechanického pohybu na elektrickou energii, jednoduše řečeno, automatický natahovací systém, převádějící mechaniku na elektriku

    Prohlídni si nabídku značky Seiko, mají zdá se mi přece jen umírněnější modely než Citizen, ale hlavně se zamysli, jestli opravdu potřebuješ chronograf, druhou časovou zónu, tedy GMT...a jestli by Ti třeba nestačily úplně normální tříručky s datumkou a s mechanickým strojkem. Ale tu nejvyšší přesnost Ti zaručí jen Radiocontroll, tedy v této cenovce. Ale o přesnosti to není :)

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Tak jestli opravdu trváš na quartzovym strojku s Eco-drive, s vodotěsností nebude problém. Já Ti můžu napovídat a odpovídat ohledně technických věcí, ale vlstní hodinky Ti nenajdu. Třeba se to podaří někomu z místních kolegů. Takže k tý technice:
    Citizen...quartz + světělné napájení Eco-Drive + eventuelně i Radiocontroll,
    Seiko ...quartz + převod mechanického pohybu na elektrickou energii, jednoduše řečeno, automatický natahovací systém, převádějící mechaniku na elektriku

    Prohlídni si nabídku značky Seiko, mají zdá se mi přece jen umírněnější modely než Citizen, ale hlavně se zamysli, jestli opravdu potřebuješ chronograf, druhou časovou zónu, tedy GMT...a jestli by Ti třeba nestačily úplně normální tříručky s datumkou a s mechanickým strojkem. Ale tu nejvyšší přesnost Ti zaručí jen Radiocontroll, tedy v této cenovce. Ale o přesnosti to není :)

    samozrejme nemusia byt trirucickove ako spominas od citizenu sa mi zapacili tie, ak stale riesime legantne hodinky chcel som mat inej farby ako sedej ocelovej, napr. hneda a podobne, radio controll nemusi byt, hlavne aby bolo zafirove sklicko, hlavne chcem kvalitne hod.,
    od vyrobcu seiko sa mi nezapacili ani jedny..

    napriklad. Roamer Superior 508821-49-53-05 -toto som nasiel v jednej teme tu na fore, ale nepoznam vyrobcov :(
    aj ked je aj tu viac ruciciek,ale tento styl sa mi paci

    inak aka je to vlasne Titankarbid IP úprava ? taku maju tie 2. hodinky ktore som spominal...

    Dakujem

    • Official Post

    Čo sa týka hodiniek k obleku, volil by som napr. značku Tissot alebo Certina. Vzhľadom na ceny je však viac ako dobré siahnuť po predajcoch mimo SR. Veľa ľudí to tak robí a určite ti poradia. Pre začiatok si skús popozerať nejaké modely a najlepšie ako už bolo spomenuté v mechanike. To k obleku ide viac ako baterkáče.

    Edit: ROAMER je dobrá značka a tie čo si postol nevyzerajú vôbec zle. Dobrý smer.

  • Ja si rypnem - neda mi to: Ak su fakt vyhladnute, tak im je potrebne dat najest. Snad im to pomoze :mrgreen: .

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

    • Official Post

    Ja si dovolím dať ešte jedného adepta na elegantné hodinky. Myslím že sú pomerne neznáme, ide o Švédsku značku síce s pohonom Quartz ale ich vzhľad to dokonale kompenzuje. Sú aj v oceli aj v "zlatom" prevedení. Stačí si vybrať. Samozrejme majú zafír a pekný kožený remienok s motýlikovou sponou.

    CORNICHE Heritage 40 ...cena 305€

    Pre krajšie fotky a viac informácií klik ich web: http://cornichewatches.com/shop/heritage-40/

  • su pekne, ale jednej veci sa obavam, ze sa stale jedna len o povrchovu upravu hodiniek, aby som ich nemal prvy mesiac obite :( , existuje aj nejaka ina uprava technologia ktora vydrzi aj nejake mensie udery ?
    diky

    • Official Post

    Tak v tom prípade je najlepšie zobrať bez povrchovej úpravy a nie je sa čoho obávať. U oblekoviek by to možno ešte taký problém nebol, s nimi sa zaobchádza opatrne a myslím že pri normálnom používaná by mali ostať bez vážnejších povrchových chýb. Inak záleží od vrstvy ktorá je nanesená a tak ďalej. Bližšie sa v tom nevyznám. Takže sa musí vyjadriť niekto skúsenejší.

  • je to tiež povrchová úprava, niečo ako PVD, ide o karbid titánu, nanáša sa to myslím vo vákuum priestore

    cize kazde poskodenie bude vidiet, ktore je odolnejsie pvd alebo titankarbid uprava ?? su aj take hodinky ktore su cele z daneho materialu, nie len povrchovo upravene napr. ako tieto citizen ci uz 1. alebo 2. varianta?

    Dakujem