Junghans - Meister Agenda

  • Junghans - Meister Agenda

    Koncepce, design, konstrukce, technologie a kontrola kvality každého z kusů hodinek je to, co nabízí německá značka Junghans svým zákazníkům a to již od roku 1861, kdy byla založena.
    Na letošním Baselworldu značka představila několik svých novinek a mezi ně patří i model Meister Agenda, který zaujme grafitově šedým číselníkem se stříbřitě - šedými subčíselníky. Číselník kryje konvexní sklíčko z tvrdého plexiskla s úpravou proti poškrábání - vrstvou Sicralan. Rozepisovat se o funkcích hodinek nemusím, všechny funkce jsou jasné a krásně čitelné. Pouzdro má rozměry 40,4/12,2mm. V hodinkách je kalibr J810.5 s automatickým nátahem, který udělá 28.800 kmitů za hodinu (4 Hz) a nabízí rezervu chodu 42 hodin. Cena na řemínku je Euro 1,990.00, na kovovém náramku potom Euro 2,090.00.


    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Priznám sa, že funkcia horného subciferníku mi jasná nebola, tak som pohľadal, že ide o týždne v roku. Dosť zaujímavé.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • Výcuc informací z kalendáře se jim povedl :) a designově si lze jen těžko představit vyváženější číselník, tak vyvážený, že by na jiných hodinkách mohl působit až nepatřičným dojmem, tady díky barvám, sklíčku a celkové konstrukci zapadl téměř dokonale. Tento styl jim jde. Jen ten název značky by v tomto případě mohl být Olderhans.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

    • Official Post

    Ja som bol na tom rovnako ako Matej a som rád že nato prišiel skúr než ja. Otázkou je teraz ale prečo by som chcel poznať koľký týždeň v roku je, miesto toho žeby som radšej vedel mesiac. Neviem si predstaviť žeby som v hlave prevádzal týždne na mesiace 8| . ďalšou vecou ktorá ma zaujíma na týchto hodinkách je to vypuklé sklíčko. Veľmi rád by som to videl naživo :)

    Nakoniec ešte taký subjektívny pohľad: Ten ťah mi k nim vôbec nejde. Na koži krásne elegantné decentné. Na ťahu mi to reže oči :(

  • ukazujú vianoce 25 dec.

    Peter Th.