Bell Ross BR01 10th Anniversary

  • Bell Ross BR01 10th Anniversary

    Je tomu právě deset let kdy mladá značka Bell Ross přišla s odvážným nápadem, co nejvíce připodobnit design svých hodinek palubním leteckým přístrojům. Někteří jim prorokovali dobrý začátek, ale rychlý konec, druzí v těchto hodinkách spatřili skvělý nápad, který se ikonicky uchytí na trhu a jehož hvězda již nezapadne. A tato značka právě letos slaví své první desetileté výročí od prvního uvedení jejich kultovních modelů na trh. Deset let postupného vývoje se projevilo především v používaných materiálech, strojcích, ale i celkové konstrukci. Jejich první model měl strojek uložen v ocelovém pouzdře, dnes značka slaví úspěch s výročním modelem, jehož strojek je ukryt ve dvojitém pouzdře, vnitřní je z nerezové oceli a krycí venkovní je z keramiky z důvodu lepší ochrany proti poškození či poškrábání. Velikost pouzdra je úctyhodných 46mm, ale na ruce sedí lépe než podobně velké hodinky s kulatým pouzdrem. Celkem bude vyrobeno 500 kusů s přibližnou cenou 4200€.


    zdroj: horbiter



    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Pekné hodinky. No keď si predstavím tu cretinovu fotku z reálu, tak sa mi najviac hodia na ruku toho pilota než k tej košeli.

  • No keď si predstavím tu cretinovu fotku z reálu

    ja tiez Adam. na Cretinovych fotkach posobili ako lacne hodinky. a keby som ich mal hodnotit len na zaklade tych fotiek, tak spracovanie a dojem z nich je pre mna pod ocakavania, dokonca dost velkym sklamanim. treba si asi ale uvedomit par veci, obe som uz spominal vo vlakne “Testování Bell & Ross Br 03-92” . ad 1 : myslim si ze za prvotny problem mozno oznacit rozmer modelu ktory mal Cretino na ruke. na moj vkus mu totiz boli velke a to dost skresluje predstavu. a za dalsie - dovolim si tvrdit ze konkretne tieto hodinky su skvelym prikladom toho ako vyrazne sa dokaze povrchova uprava podpisat na uplnej zmene stylu hodiniek a celkového dojmu ktory z nich nakoniec clovek ziska. pre mna su prave BR 01/BR 03/BR S tie hodinky ktorym jednoznacne viac pristane PVD alebo keramicka uprava. dokonca si dovolim tvrdit ze ciste ocelova uprava puzdra im ubera na dizajnovom spracovani a vizuálnej hodnote. pokial su v ciernej/olivovej uprave a rozumnom rozmere (39 alebo 42) tak su urcite originalne a zaujimave.

  • nie som si isty, ci by to cierna farba nejako kompenzovala..

    podla mna by tym hodinkam velmi pridalo na vizazi zopar veci, ako napriklad pridat na vyske 3-4mm, nedavat k tomu ten strasny kaucuk o rozmere 33-24, ale klasicky 24-24, pripadne 24-22 (ja viem, je to ich poznavaci znak)..
    Dovolim si tvrdit, ze s tou ciernou upravou to nie su kazdodenne nositelne hodinky pre bezneho smrtelnika, trvacnost tej upravy je uplne tragicka a pochybujem, ze "bezny" clovek, co si ich kupi ako druhe/tretie "drahsie" hodinky sa bude s nadsenim pozerat na to, ako si ich nosenim dodrbava a znehodnocuje - osobne by som pohlad na olupanu ciernu na hranach znasal len velmi tazko asi :)

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • Přidám svůj názor. Designově jdou úplně mimo mně, nevím, proč bych měl chtít na ruce něco, co mi připomíná palubní přístroje. Snad kvůli tomu, že nejsem pilot? Možná. Snad kvůli tomu že jsem profesionální pilot? V tom případě budu rád, že jsem z letadla vylezl a jako stíhač se do něj budu možná i opět těšit, jinak jako běžnýho pilota mě bude žrát ten stereotyp letů sem a tam, jako s autobusem. Nebudu si chtít už nic připomínat. To jsou moje pocity...jsou jaké jsou, každý máme nějaké.

    Hodinky jako nástroj. Jaké výpočty mi tyto hodinky umožňují, aby si mohly říkat pilotní hodinky podle třeba norem Testaf, vidim na nich jen čas. Teda kromě vele důležité informace, že firma, která je udělala oslavila desáté výročí jejich uvedení na trh. Pro pilota na toolově se tvářících hodinkách jistě údaj, bez kterého by si svůj let ani nedovedl představit.

    Co mi nabízejí, mají in-house? No za tuhle cenu určitě mít musí, 4.200 éček je dost na ošklivou černou škatulku na šílený gumě. Ten frajer na fotce je má spuštěný jako trenky na toaletě, kdyby si je malinko povytáhl, nemluvě o košili, byly by mu sakra velký. No a v týhle poloze zas neohne zápěstí, korunku má i tak lehce zapíchlou jako páratko na jednohubku.

    Je to můj osobní pohled na tuhle krabičku ukazující čas, jestli se v něčem pletu, budu rád, když mi můj názor poopravíte. Zatím říkám: Ani náhodou.

    Rozhodně bych daleko víc bral třeba tyhle : Test: Sinn EZM 10 TeSTaF - Zrozen k létání

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • BR jsou jednim z mych hodinkovych snu... na ruce je to... jinak :)
    akorat ten sroubek, to by me fakt svrbely dlane, abych ho zkusil vysroubovat! :D

  • Aby to nebylo jako v té pohádce o princovi, co mu sudičky předpověděly:
    První sudička...slávu, krásu a bohatství
    Druhá...to je ta co nedostala pozvání na křtiny...princ bude mít v pupiku šroubek
    Třetí sudička...ale krásná dívka mu ten šroubek v 18 letech vyšroubuje...

    A tak se také stalo. Princ byl krásný, slavný a bohatý...seznámil se s krásnou dívkou, která se mohla těšit z čehokoliv na světě. Jen ten šroubek jí nedal spát. Jednoho dne, to bylo princovi zrovna 18 let, jí to nedalo a šroubek vyšroubovala...no a princovi...upadla celá prdel.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1