• S Marianom z Nitry sme sa akurát bavili o vreckových hodinkách. Chce si nejaké kúpiť a ja som mu doporučil značku Jean Marcel (mám od nich krásne oblekofky tenúčke 5,6mm so strojčekom ETA 7001 Peseux - ozaj kvalitne vypracované, a v ponuke majú limitovky väčšinou do 100ks).

    A tu ma napadla jedna vec, na ktorú sa opýtam, možno budete poznať odpoveď.

    Neide mi teraz o značku "Jean Marcel" (JM), ktorá bola založená v r. 1981 v Nemecku, ale o to, že sídlo značky je v Nemecku, a hodinky sú finišované, poskladané vo Švajčiarsku a to všetky so strojčekmi ETA a samozrejme SWISS MADE.

    Ja som myslel, že strojčeky ETA mimo SWATCH Group už nie je bežná vec, ETA mimo konsern už strojčeky nedodáva. Napokon to pekne vidno aj u "mikrobrandoch" po celom svete, ktoré potichúčko prešli na Sellitky (SW), alebo iné (LJP, alebo japonské....).

    V ponuke JM má nielen staré dobré kúsky s ručným náťahom (ETA/Unitas 6498 - tieto majú vo vreckových, alebo ETA/Peseux 7001), ale aj strojčeky ETA, ktoré sa dodávajú aj do tej naj lux. kategórií hodiniek (od ETA 2824, 2836-2, cez ETA 2892, 2894 /jeden z podľa mňa najkrajších: https://jeanmarcel.com/en/watch/320.60.52.111/ až po ETA 7761, ktorý už vôbec nie je "bežný" - chronoraph s ručným náťahom..... toto nevidno na každom rohu....).

    Ako je to možné, že značka mimo Swatch Gr. má predsa len celú paletu strojčekov od ETA. Chalani od BIATEC sa možno tiež stretli s týmto problémom. Bude to cenou, alebo nejakou na mieru šitou dohodou.....?

    Edited once, last by DIO (March 7, 2024 at 10:35 AM).

  • Je to trochu zlozitejsie:)ETA stale dodava strojceky 3 stranam ( je povinna v nejakom rozsahu) ale cenovo su asi trochu vyssie ako SW a konecny vyrobca ich nemoze upravovat (modifikovat) podla seba, preto vacsina vyrobcov presla na SW, ktora vyrabala pre ETA, trochu si upravili ich kalibre a v podstate ich v masovom meradle nahradili. Ako je to dopodrobna s dostupnostou, cenou a pod. vie esqueleto , odo mna tolkoto;)

  • no tieto sa mi veľmo páčia:

    AUTOMATIK WATCH TROPICAL DIVER

    MOVEMENT

    • movement: JM A06 (base ETA 2834-2), Swiss Made
    • Automatic
    • frequency: 28,800 A/h
    • 25 jewels
    • power reserve: 42 hours
    • functions: hours, minutes, seconds, date, day of week
    • elevated movement finishing "Élaboré"
    • CASE

    • stainless steel 316L
    • diameter: 42.0 mm
    • height: 12.50 mm
    • bandfix width: 22 mm
    • water-resistant: 30 ATM
    • crystal: anti-reflective sapphire crystal
    • caseback crystal: sapphire crystal
    • screw-down crown with JM emblem
    • Mystery Effect – invisible JM emblem on the crystal becomes visible when breathed on
    • unidirectional rotating 120-clicks bezel with ceramics inlay and luminous dot
    • screwed case back
    • Price: 1,495.00 €

    A stitch in time :D

  • no tieto sa mi veľmo páčia:

    AUTOMATIK WATCH TROPICAL DIVER

    MOVEMENT

    • movement: JM A06 (base ETA 2834-2), Swiss Made
    • Automatic
    • frequency: 28,800 A/h
    • 25 jewels
    • power reserve: 42 hours
    • functions: hours, minutes, seconds, date, day of week
    • elevated movement finishing "Élaboré"
    • CASE

    • stainless steel 316L
    • diameter: 42.0 mm
    • height: 12.50 mm
    • bandfix width: 22 mm
    • water-resistant: 30 ATM
    • crystal: anti-reflective sapphire crystal
    • caseback crystal: sapphire crystal
    • screw-down crown with JM emblem
    • Mystery Effect – invisible JM emblem on the crystal becomes visible when breathed on
    • unidirectional rotating 120-clicks bezel with ceramics inlay and luminous dot
    • screwed case back
    • Price: 1,495.00 €


    Kedy máš narodeniny.

  • bolo čo požerat ,, hlavne Indian mal krásny stánok , veľa velkych strojov ...., ja sedim na Hinde NX 500

  • Skusal som tieto retro C, a mali ich v 50% za nejakych 160-170€... Kjasne :)

  • Tieto čierne s bielym cifrom sú parádne. Navyše aj vrtulka je späť 👍 Priznám sa, neodolal som a objednal som😁

    To ma teší😉👍

    esqueleto Corsair Vintage 👍 Mimochodom to rozdielne presivanie na hornej a spodnej casti remena je zamer alebo mate chybu v grafike?

    To je zámer;)

  • Ja som tie Corsairy videl včera. Sú peknučké, trocha mi pripomínajú Damasko...;)