Dva vzacne prirastky - Seiko Landmonster SNM035 a Pontiac Hydraulica 20

  • Za dva dni som prisiel k dvom novym hodinkam :ghee: :ghee: :ghee:
    Tak podme na to.

    Prve, relativne nove, aj ked uz znacne nedostupne Seiko Landmonster SNM035:
    Po 3 mesiacoch, mozno aj viac, dorazil z dalekych USA prostrednictvom kolegyne tento solidny kus zeleza na ruku.

    Hodinky som vydrazil na Ebay a bolo to viac menej stastie ze som prave v tej chvili na ne narazil kedze aukcia trvala len asi 24 hodin. Zaroven tym padom ani cena nesla az tak nahor. Kto Seiko sleduje, vie, ze su dost nedostupne.

    Hodinky boli pouzivane, ale nenesu ziadne vyrazne stopy. Po vycisteni stav 98%.

    Pokial viem spravne, tak tieto hodinky boli na trhu len v severnej Amerike, comu zodpoveda oznacenie povodu strojceka na ciferniku a vzadu na viecku (v tomto pripade Malajzia).

    K hodinkam...je to poctive tool Seiko. Skusim trochu porovnania LM s klasickymi Monstrami (OM). Jedna vec je, ze su este masivnejsie a tazsie ako Monstra. Sranda je, ako si mozog zvykne na hmotnost. Kedze nemam winder, tak som si dnes nasadil na lavu ruku tieto a na pravu, kde hodinky nenosim, OM. Paradoxne sa tazsie zdaju OM aj ked v skutocnosti su LM o 20 g tazsie.

    Prvy zasadny rozdiel je luneta, na LM ide tuhsie (s tym nieco budem musiet spravit) a hooodne horsie sa drzi. Ten tvar na OM je lepsi, tie vystupky su vyraznejsie. Klasicky jednosmerna ako vyzaduje ISO pre divery. Rozdiel je aj v sklicku, LM maju sklo rovne a len tesne pod okrajom lunety, takze sa obavam, ze lahsie bude chytat skrabance. Sklo pravdepodobne nema AR a tak sa indexy a rucicky zvnutra odrazaju, ale neposobi to zle.

    Cifernik je spracovany trosku krajsie ako na OM. Indexy posobia vdaka hrubej lumi plasticky a navyse maju metalicku obrubu. Datum je na pozicii 4 a narozdiel od ciernej verzie Monstier je na bielom podklade. Sekundovka je oranzova, rovnako napis Diver's 200m, co cifernik ozivuje spolu s oranzovou castou lunety.

    Po obrube cifernika je kompasova luneta, hodinky sa daju pouzit ako kompas ale este som nenastudoval ako. :D Tato luneta ide hladucko, obojsmerne, ovlada ju ta masivnejsia dolna korunka. Lumi je masivna a super, ako na OM, ma len trosku modrejsi odtien.

    Korunky - horna ovlada hodinky, klasicky 2 polohy. Hodinky nemaju rucny natah, ten Seiko zacalo implementovat az do tych novsich strojcekov, co su v tych novsich Monstrach, ktore maju aj hacking. Aj ten tu chyba (nie zeby chybal mne :D ). Horna korunka ma podla mna lepsi "dezen" ako ta na OM. Dolna korunka ovlada uz spominanu lunetu. Je velka a da sa dobre ovladat aj ked su hodinky na ruke. Medi oboma korunkami je kovovy vycnelok a korunky su nim obrubene, takze obe po zasrubovani do tej obruby zapadnu. Dolna korunka sa po zatlaceni "vypne" a tak pri zasrubovani sa luneta nepohne.

    Puzdro je este masivnejsie ako u OM. Je hrube asi 1,5 cm takze s tym budi clovek pozornost, hodinky su neprehliadnutelne. Viecko je srubovacie a siaha az po okraj puzdra. Okrem medajlonu v strede je cele matovane, co podla mna je v celku pekne. Medajlonik je mensi ako na OM.

    Remienok ne klasicky Seikovo kvalitny. Je podla mna trosku lepsi ako na OM - hlavne tym ze pri upone je upraveny tak, ze tesne a dokonale zapada k puzdru. Je siroky po celej dlzke 20mm, ten u OM sa postupne zuzuje. Porovnanie vidno na fotke. K hodinkam som objednal remienok od ceskeho remienkara Zrna z chronomagu, aby to nebolo vzdy len zelezo...fotky dodam.

    Vo vnutri je 7S36...cize 23 kamenova automaticka klasika.

    Par fotiek (bohuzial mam k dispozicii len mobil :/ :(






    Druhy skvost dorazil vcera. Ide o ozaj rartine hodinky Pontiac Hydraulica 20:

    Tieto krasne vintage hodinky som dostal od kamosky. Doteraz som na tuto znacku vobec nenarazil, ale o to viac potesia.

    Su to swiss vintage potapky s puzdrom typu supercompressor. Mali by mat rovnaku vodotesnost ako vyssie recenzovane Seika, ale do vody s nimi nepoleziem, to je jasne :) Ked som o nich pozeral viac, nasiel som par podobnych ale nie s oranzovy cifrom. Kolegovia chronomagori mi poslali aj clanocek o znacke :) .
    Priemer maju cca 40 mm a su vysoke nieco cez 1 cm.

    Atypicka je roztec remienka - 19 mm co sposobilo, ze som kvalitnejsi naramok musel objednat a teraz su len na takom docasnom Timexe.
    Lumi je este celkom zachovala, je na indexoch a vsetkych rucickach a na pozicii 60 tej ciernej lunety. Vidno ju len v tme, hold clovek zvyknty na Monstr-oznu lumi, ktoru vidno aj cez den a pri ktorej sa daju citat knihy je vybravy :D
    Cifernik je krasne oranzovy, bez patiny. Datum nema rychloposun a parne dni su cierne a neparne cervene.

    Korunky idu tuhsie, zrejme kvoli tesneniam, vyzeraju masivnejsie ale nie su srubovacie. Horna ovlada vnutornu lunetu a dolna samotne hodinky. Obe su signovane napisom Pontiac okolo hviezdicky.

    Medzi tym som zistil, opat vdaka skusenejsim chronomagorom, ze ide o automat s manualnym natahom. Rezervu som zatial nezistil. Otvorit ich neviem, maju srubovacie dno v tvare osemuholnika, takze nie klasicke zarezy po obvode. Na internete som nasiel fotku "strojovne" :)
    Mam z nich veelku radost. Su to ozaj krasne a vzacne hodinky.

    Hodinar trochu rozlestil sklicko, ktore je plast, akrylat. Je poriadne hrube.
    Fotky (opat len mobil), posledna je z netu:




  • Nene...Zrno :) Cena velmi priazniva a mam pocit ze bude aj vodeodolny....chcel som dat aj k Pontiacom spravit, ale opacna farebna kombinacia :( ale nema oranzovu kozu, takze asi budem odkazany v tomto pripade na Hirsch :/