Steinhart Nav B-Uhr II 44 mm hand driven

  • Po niekolkych hodinkach na bateriovy pohon som sa konecne odhodlal zaobstarat si mechanicke hodinky s rucnym natahom. Proste "ozajstne" hodinky.
    Spociatku som sa rozhodoval medzi potapkami Ocean 1 a tymito pilotkami, no po case padlo rozhodnutie predsa len na pilotky so 44mm priemerom.
    Pri obvode ruky cca 17-18cm som sa trochu bal vacsieho priemeru. Som zvyknuty nosit hodinky s rovnakym priemerom no nizsim puzdrom, zvycajne s mohutnejsou lunetou, ktora hodinky opticky "zmensuje". Preto som bol dost prekvapeny velkostou tychto pilotiek. Na moju ruku mi prisli dost velke, rozpatie noziciek, ktore drzia remienok oproti druhemu paru je 53mm co je naozaj dost. 47mm verziu by som urcite nevzal.
    Hodinky sa mi kazdym dnom pacia viac. Casom si snad zvyknem aj na velkost. ETA 6497 je doslova pastva pre oci (najma niekoho, kto nosi Quartz-ky) :)
    Najlepsi je snad ten ukludnujuci pocit, ked si popri rannej kave clovek natahuje hodinky a vidi "nazivo" ako cela tato hracka funguje.

    Tymto by som rad podakoval Esqueletovi za trpezlivost pri vybere hodiniek, osobne stretnutie a dobry obchod ;)

  • gratulujem k hodinkam :super: mam Nav-B Uhr s primerom 47mm a tiez si ich neviem vynachvalit :)

    ako si na tom s presnostou? mne robia moje cca 2s na den co ej myslim si vyborna hodnota :]

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • Ak mam byt uprimny, nemal som zatial velmi cas zmerat odchylku. Hodinky som zatial nenosil, co sa asi tiez odrazi na presnosti.
    Stale sa mi nepodarilo prist na to, ako zmerat odchylku + nastavit sekundovku bez hacking-u. Ak existuje nejaky jednoduchy sposob, budem rad ked sa podelis.
    Na sekundovku som skusal "back pushing" ako som nasiel na WUS, ale nefungovalo to.

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • Ten "back pushing" väčšinou funguje iba keď sú hodinky slabo natiahnuté. Pre vysvetlenie: ide o to, že keď človek nastavuje hodinky bez hackingu (sekundovka nezastane keď človek povytiahne korunku), tak pri jemnom točení korunky v proti smere hodinových ručičiek sa môže stať, že sekundová ručička tiež začne utekať proti smere hodinových ručičiek, resp. aspoň zastaví. V proti smere hodinových ručičiek však začne utekať iba na pár sekúnd, dve, tri, takže nemusíte mať obavy ::d

  • Pekne. :merci: Prave zvazujem kupu pilotiek od Steinhartu. Mam zapestie cca 18 cm a neviem sa rozhodnut medzi 44 a 47mm. Lakaju ma vacsie, ale bojim sa ze to na moju ruku bude dost. Nenajde sa niekde foto na ruke?

    Dakujem

  • "Stando" wrote:

    Pekne. :merci: Prave zvazujem kupu pilotiek od Steinhartu. Mam zapestie cca 18 cm a neviem sa rozhodnut medzi 44 a 47mm. Lakaju ma vacsie, ale bojim sa ze to na moju ruku bude dost. Nenajde sa niekde foto na ruke?

    Dakujem

    Dovolim si jednu inspiracnu fotku tychto pilotiek v 47mm vydani na ruke 19/19,5cm

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • "Stando" wrote:

    Pekne. :merci: Prave zvazujem kupu pilotiek od Steinhartu. Mam zapestie cca 18 cm a neviem sa rozhodnut medzi 44 a 47mm. Lakaju ma vacsie, ale bojim sa ze to na moju ruku bude dost. Nenajde sa niekde foto na ruke?

    Dakujem

    Prikladam foto 44mm verzie na ruke s obvodom cca 17/17,4cm

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • Dakujem za foto.
    Aj 47 a aj 44 su fajn. Momentalne mam zapozicane 45mm Tourby Big Aviator. Ale nejako sme sa nesadli. Sekundovka mi tam jednoducho chyba.

    To Durin: Nejde mi poslat ti SZ :taistoi:

  • "Stando" wrote:

    No konecne vidim aj durinove 44ky z pracovneho kompu sa mi to nedalo vidiet. Tusim sa mi tie mensie vidia nositelnejsie. Neviem este poslat SZ. Durin napis mi na: mato.stanik@gmail.com

    Poslal som ti mail

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • chcel by som sa opytat ci ste niekto z BA chalani, velmi rad by som si tieto hodinky vyskusal na ruke (44-ky idealne), asi nevydrzim do vianoc... :rouge:
    za ochotu sa samozrejme revansujem nejakym tym pivkom, kofolou... :) pripadne sa mozme stretnut aj viaceri, dali by sme hodinkovy zraz :mrgreen:
    diiiiiiiiiik

  • "misoo" wrote:

    chcel by som sa opytat ci ste niekto z BA chalani, velmi rad by som si tieto hodinky vyskusal na ruke (44-ky idealne), asi nevydrzim do vianoc... :rouge:
    za ochotu sa samozrejme revansujem nejakym tym pivkom, kofolou... :) pripadne sa mozme stretnut aj viaceri, dali by sme hodinkovy zraz :mrgreen:
    diiiiiiiiiik

    ..ked chces, mozes si vyskusat moje 47mm v BA.. aj ked sa trosku obavam, ze ti budu velke :)

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1: