BALL Watch Engineer II Magneto S Automatic

  • BALL Watch Engineer II Magneto S Automatic
    http://www.ablogtowatch.com/ball-engineer-…-s-watch-hands/

    Značka Ball v rámci svojej snahy o neustálu inováciu a technickú dokonalosť svojich mechanických hodiniek predstavuje najnovší model Engineer II Magneto S s revolučnou patentovanou konštrukciou antimagnetického prevedenie A-PROOF®.
    Mnoho rokov sa značka Ball zameriava na výskum a stratégiu rozvoja zlepšenia antimagnetických vlastností slúžiacich k čo najlepšej ochrane hodiniek proti magnetickému poľu, ktoré ľahko ovplyvňuje chod a presnosť hodiniek. Podľa prijatých noriem sa hodinky považujú za antimagnetické, kedy sú schopné odolať sile magnetického poľa 4,800/m a zároveň nezmeniť svoju presnosť nad rámec tridsiatich sekúnd za deň.
    Novo vyvinutá, testovaná a patentovaná konštrukcia A-PROOF® Patented Anti-Magnetic System je revolučným prístupom k ochrane mechanického strojčeka proti vplyvu magnetického poľa. Na jeho ochranu sa používa materiál Mumetal a špeciálneho mechanizmu s clonou. Mumetal je zliatina niklu, železa, medi a molybdénu s veľmi vysokou magnetickou priepustnosťou a ktorá je schopná odchýliť statické alebo nízkofrekvenčné magnetické siločiary. Mumetal chráni mechanické hodinky proti magnetickému poľu až k ohromujúcej intenzite 80,000/m.
    Na boku puzdra si všimnite malého okienka, ktoré slúži ako indikátor použitej clony tienenia strojčeka zo spodnej strany hodiniek, bez nutnosti hodinky odnímať z ruky. Táto clona, podobná clone fotoaparátu, sa dá otvoriť alebo uzavrieť, v tejto polohe sú hodinky kompletne chránené proti magnetickému poľu.
    O ďalších konštrukčných prvkoch použitých na hodinkách sa rozpisovať nebudem, koho z vás konštrukčné prvky používané značkou Ball bližšie zaujali, ten nájde ich súhrn treba tu: BALL


    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Denodenně nevycházím z údivu jak parádní stroje Ball dělá. Škoda že tato značka je u nás celkem opomíjena ale proč, to netuším. Možná je to tím, že zde není oficiální zastoupení, tudíž se lidé bojí toho, kde případně servisovat. Ještě malý dodatek, to Tritium je těžce návyková záležitost. Autor si za tento pro mě atraktivní článek zaslouží poděkování.

  • Děkuji, jen se ještě chci omluvit, čtu to po sobě víckrát a stejně jsou tam zas chyby. :/ Příliš krátká editace :mrgreen: a dvojí překlad udělají své.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Kľudne to môže byť napísané aj v češtine mne to vôbec neprekáža.

    "Do téhle šlamastiky nás přivedla naše vlastní tupost a tupost nás z ní zase dostane." H.S.

  • Já myslim, že to nikomu nevadí, jenom mě ty jazykový hrátky bavěj a hlavně, mám se na co vymluvit, v češtině taky mrskám chybu za chybou, ale výmluva chybí :)

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Čeština určite nevadí :)