• "stopa99" wrote:

    No vidite sto ludi sto chuti... mne sa zasa Rolex paci Super priemer 40mm pre mna akurat pohodlne nizske no proste super a PP Aquanaut alebo Nautilus ani nehovorim.


    Tak veru..
    No hodinky a panske 38, 40mm a pod. , su male a na ruke až smiešne pôsobia u muža..
    Preto aspon 42mm...

  • Podla mna to nie je ani tak o velkosti, ale skor type a designe hodiniek ... konkretnom modeli... Donedavna som nosil "potapky" 45mm a prisli mi na moj obvod ruky "normalne", ci uz na ocelovom tahu, alebo kozi. Nedavno som kupil pilotky 44mm, cize luneta par mm po obvode a pridu mi obrovske! Rozdiel medzi nozickami cca 3mm! Pravdupovediac, mal som ich na sebe v praci len 5x, ale aj to sa vela kolegov pozastavilo nad ich velkostou a "obrovskou" korunkou (10mm). Doteraz nikoho nenapadlo riesit moje 45mm potapky...
    Proste nezvycajny design... Remen hruby 4mm... to nie su "bezne" miery, velkost ruk mam M-L, zapastie 17-18mm. Niekomu pridu jednoducho 38mm hodinky "tak akurat"...

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • Podľa mňa je zbytočné diskutovať o vkuse, každý ho má prísne individuálny. Čo sa jednému páči, druhému zas nie. Keď si vezmete značky ako Patek Philippe, tak oni robia viac menej iba malé hodinky a aké majú meno..? Navyše pojem krásy sa v rôznych kultúrach dosť líši. Napríklad: kým u nás sa zväčša považujú za pekné chudé ženy, v niektorých krajinách je to presne naopak, čím väčšia, tým lepšie :hehe: Preto sa nepredávajú americké autá až tak veľmi v Európe, pretože Európania majú iný vkus.

  • tak tak, dle chuti kazdeho soudruha... ;)
    a s tym dizajnom je pravda, nejde len o celkovy priemer hodiniek, zalezi aj od velkosti cifernika a prevedenia lunety. pokial je tenka luneta a cifernik vyplna velku cast hodiniek, tak na velkom zapasti su "akceptovatelne" aj nejake 38-40-ky, no pokial je luneta tlsta jak prasa a este k tomu vyzdobena jak vianocny stromcek, cifernik plni len doplnkovu ulohu, rucicky viac sirsie ako dlhe, tak potom jedine na soletku !! :mrgreen: