Junghans Meister Chronoscope

  • Decentní sportovní chronograf – Junghans Meister Chronoscope – recenze

    Stalo se to každému. Chodíte mnohokrát kolem nějakého domu, sochy, památníku, či jen prostého místa, díváte se kolem sebe a vlastně nevíte, na co doopravdy koukáte. Právě se mi stalo to samé. Kolikrát jsem v Ulmu kolem toho “šutru” šla, děti se kolem něj honily a mě ani nenapadlo, že se dívám na dílo Maxe Billa. Švýcarský architekt, sochař, grafik, malíř, jeden ze stěžejních žáků školy Bauhaus v Dessau, ale především od konce 50. let dvorní designer hodinek renomované německé firmy Junghans. Ať volím variantu s bílým číselníkem, která tu již byla zveřejněna nebo antracitovou, o kterou půjde dnes, tyto hodinky jsou právě to, co čekáme od odkazu funkcionalismu. Jednoduchost a čisté linie nejsou jen fráze a klišé rádoby znalců, je to prostě styl, s nímž počítáme, vyhledáváme ho a máme ho rádi.

    http://info.photowatches.eu/2015/02/decent…oscope-recenze/

  • Jedny z hodinek, které mě i přes svou komplikovanost udivují přehledností, jednoduchostí, celkovým designem a sklíčko tomu dává onu pověstnou korunu, v tomto případě ale opravdovou a nikoli tu ironickou. Krásný hodinky.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1