Aké máte Prim na ruke?

  • Áno , máš pravdu . Teraz je to už tak ... Ak si myslel MPM vs.ELTON , dáko sa k tomu nechcem vyjadrovať , mám na to svoj názor ... ale tieto sú echt PRIM ;)

    Nie 😜 nemyslel som túto kauzu, myslel som , že je to meisteranker a predsa PRIM ✌️

    A stitch in time :D

  • Nie 😜 nemyslel som túto kauzu, myslel som , že je to meisteranker a predsa PRIM ✌️

    Áno , presne tak , sú to primky . Kto vie , ten vie . A kto nie : Prim s logom Maisteranker sa vyvážal do nemecka a bol dostupný len z katalógu Quelle ...

  • ... spomienka na otca ... Ale z pôvodných ostal prakticky len strojček a sekundovka . Zapúzdrenie , sklíčko , ručičky fungel nové . Číselník som ešte chytil na Antik-hovorka . Rád ich nosím :) .

  • Keď je dnes mrchavo , trochu som sa zabával :) ...

    Vybral strojček , všetko rozobral , hodil do ultrazvuku . Bolo to zadrbané ako matička zem , ako takmer všetko z aukra ... Keď bude času , vyleští sa sklíčko , púzdro , aj strojček obriadi :) . Jednoducho musím vyskúšať nový kúsok . Fotka nič moc , ale mám radosť :saint: .

  • Primky môjho svokra , už 5 rpkov ležia vo vitríne ,, idú Ok . Ťažšie stuha sa natahuju ...

  • Primky môjho svokra , už 5 rpkov ležia vo vitríne ,, idú Ok . Ťažšie stuha sa natahuju ...

    Pekné , začiatok výroby 1982 . Treba ich dať do servisu , budú šlapať ďalších 40 rokov ;) .

  • Žeby začínajúca zbierka Prim Quartz ? 8) . Ďalšie ešte čakajú ^^ .

    Tieto som poctivo opatril . Rozobraté , vyčistené , premazané , preleštené , nové sklíčko . Ale dával som už minerálne , nechcelo sa mi zháňať pôvodné , a aj tak ich chcem normálne nosiť ... Všetky , podotýkam VŠETKY sklíčka boli dopraskané , mali mikropraskliny . Však po toľkých rokoch to vnútorné pnutie a každodenné nosenie muselo zanechať stopy . Akurát tie ála Cartier som len odhnojil , aby som sa nebál natiahnuť na ruku :) . Ale tieto už majú minerálne sklo , a na leštenie tohto som ešte nedozrel ... Však aj na to príde ...

  • Ale tieto už majú minerálne sklo , a na leštenie tohto som ešte nedozrel ... Však aj na to príde ...

    Myslím že leštiť minerálne sklo nemá zmysel 🥴🤥

    A stitch in time :D

  • hmmm ... tak mi daj kontakt , kde zoženiem takéto ... keby to bolo nejaké okrúhle , neriešil by som . Na strieborných by sa to ešte dalo prehliadnuť , ale mám aj zlatú variantu , a tam je to horšie .