• Mam dilemu. Uz neviem kam z konopy. Mam kupit nieco, na co mam financie, aj ked to nie je celkom presne ono? Alebo mam setrit na nieco, co by to splnalo? Lenze zase mi bude luto dat za to mesec penazi. Kedze sa u nas hodinkomaniakov tie casostroje menia skoro ako rocne obdobie.

    Zrejme tu dilemu dobre poznate.

  • Daj konkrétne kusy hodiniek a ja ti hneď poviem ako sa rozhodnúť :mrgreen:

  • Šetri! Tie ORIS sú krásne :super: Ale aká je suma? Lebo zas napr. aj ja chcem béčka, ale keby som mal na ne len šetriť a dovtedy si nič nekúpiť, tak by ma porazilo.

  • Ten Oris bol na predaj na CHMG, mykalo mi kútikmi. A ten nákup za správnu odpoveď je problematický - na Lote zero a strana ma neláka. Žiadna :)


    A STITCH IN TIME

    A stitch in time :D

  • No toto je ale obrovský rozdiel cien Roman :mrgreen:
    Ak by to bolo podľa mňa, zalepil by som túžbu niečím iným, napr. aj Seiko a po čase zas dookola... a ak raz má prísť čas kedy si kúpim to, po čom srdce mľaská tak to príde.

  • Šetri! Tie ORIS sú krásne :super: Ale aká je suma? Lebo zas napr. aj ja chcem béčka, ale keby som mal na ne len šetriť a dovtedy si nič nekúpiť, tak by ma porazilo.

    Tak tym stylom to urcite riesit nechcem, lebo mam aj ine zaluby. Zial, aj tie idu do financii.

  • Musím súhlasiť s mapom. Tá cena je dosť vysoká a myslím že za tak za 2-4 roky by som sa k nej dopracoval. A na takú dlhú dobu sa vzdať nákupu nového kúsku je veľmi nereálne :D

  • No toto je ale obrovský rozdiel cien Roman :mrgreen:
    Ak by to bolo podľa mňa, zalepil by som túžbu niečím iným, napr. aj Seiko a po čase zas dookola... a ak raz má prísť čas kedy si kúpim to, po čom srdce mľaská tak to príde.

    Velmo interesantny nazor, ktory sa mi pozdava.

  • No ja som dospel k názoru, že jedine takto. Škôlku meníme za opatrovateľku, peňazí nie je dostatok a túžba je stále. Takže pôjdu preč moje Seiko aj Géčka a o kúštilinček sa posuniem. Neponáhľam, času dosť :)

  • Chronorisy su nadherne hodinky, za mna setri. Seikami to nenahradis, uspokoja ta len na chvilku ;)

    Len sa obavam, aby to s Oriskami nebolo podobne. Aj ked musim uznat, ze Orisky asi lahsie predam ako Seiko. Zase predavat Seiko po kratkej dobe z velkom stratou nema celkom cenu. To si ich necham na obcasne nosenie.

  • Len sa obavam, aby to s Oriskami nebolo podobne. Aj ked musim uznat, ze Orisky asi lahsie predam ako Seiko. Zase predavat Seiko po kratkej dobe z velkom stratou nema celkom cenu. To si ich necham na obcasne nosenie.


    Pokud už teď vidíš Oris jako "nouzovku, co bude na prodej", jdi směle do Seiko. (a obojí klidně z druhé ruky)
    Nebude to definitivní a v dané ceně nabídnou spoustu chronoradosti.
    Ztráta u prodeje bude v % asi u Orisu menší (možná), ale finančně opět vyhrají Seiko ;)

    Nejlepší na tom všem je stejně výběr :ghee: :super:

  • ale nie všetci, ja napríklad mám Squale už skoro rok, a nemienim sa ich tak skoro zbaviť - vlastne na ich miesto, môžu prísť jedine rolády. :super: