Vostok Europe Anchar

  • Par dni dozadu som objavil novinku - zalozku adventny kalendar, kde na mna pozerala zlava 15% z watchexclusive..
    Cisto nahodne a popri presvedceni, ze ma tam aj tak nic nezaujme sa to stalo - obrovske, velkej väcsine populacie nenositelne, obludne ANCHAR

    So zlavou za (predpokladam) 340€, mechanicky Seiko strojcek, priemer 48mm, tritione trubice, 30ATM vodotesnost..

    ..na take to toolove otlkanie s deckami v piesku, pri vode, na opekacke, v ohni,.... :mrgreen:

    Co vy na ne?



    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • všetky VE priam neznášam, pre mňa najnesympatickejšia značka čo môže byť. :désolé1:
    dizajn strašný a ten názov ešte horší - aj to niečo znamená?

  • Ahojte pani,

    tak asi budem za dalsieho exota, ale ja ich mam kupene a som spokojny :) sice nie tato kombinacia (komplet cierne a strieborny pas na lunete) ale som spokojny.

    sklicko po roku stale neposkrabane, nosene do prirody, do prace, so psom.

    Presnost je ok (do 1 minuty za mesiac) ale tak to mozno stastie na strojcek.
    a su troska vacsie (mam obvod dakych 20cm zapastie).

    Strojcek mam NH35 od Seika.

  • Moje prve drahse hodinky boli prave Vostok Anchar Submarine , a musim povedat ze som nadmieru spokojny :)

    Je sice pravda ze sklicko je len mineral a telo je PVD cierna , cize ano daju sa rychlo posriabat, ale napriek par malim skrabancom vyzeraju stale super a robia mi velku radost , prave tento model , ktory je najmenej "prečačkany" .... nechcel som ziadne gyčove Invicty kolotočarske.... a toto bola moja volba.....

    Tolko pochval na hodinky sa dobre pocuva , od zakaznikov , kamosov , ci doktora na vysetreni..... :)

    Velmi dobre sa na nich pozera v tejto kombinacii zelenej , su jasne a citatelne.... superluminova a tritium su len +

    Tolko mala obhajoba lebo poznam viacerích spokojnych majitelov Vostok znacky

    tieto teda mam ja :

    http://cdn.shopify.com/s/files/1/1003…pg?v=1482858394

  • No je to paráda :super:

    Ešte skús nejaké naozajstné - teda ruské Vostoky - nestoja veľa a sú tiež parádne :]

    https://meranom.com/en/

  • Páni, dovolím si prispieť vlastnou skúsenosťou - je na pováženie a na nezaplatenie. Svojho času som si kúpil prvé automaty - Vostok Europe K3 Submarine. Hodinky mali pre mňa prijateľný rozmer, slušný tvar puzdra (v tom čase ešte VE robil relatívne triezvy dizajn) a tiež cenu ktorá nebola nijako závratná... potreboval som hodinky ktoré nebudem musieť nejak zvlášť "šetriť". Pravda je taká že som ich nosil 24/7, ja totiž hodinky z ruky dolu nedávam. Znamená to teda že boli permanentne na zápästí a teda logicky sa aj neustále naťahovali. Po celkom krátej dobe však začali problémy. Hodinky napriek uvedenej skutočnosti začínali zastavovať. Podotýkam že boli niekoľkokrát v servise kde - ako inak nezistili nijakú závadu. Nakoľko som si ich obľúbil, nechcel som si pripustiť že sú na odpis a tak som ich poslal Pánom Knesplovi a Majzlíkovi do Stovežatej. Hodinky sa vrátili a nejaký čas fungovali... do momentu keď sa opäť začínali "porúčať"... pravdepodobne bol príčinou odlučovač náťahu, nikto mi to však nepotvrdil. Nakoniec som to vzdal a jedného dňa keď už toho bolo priveľa skončili s rozbitým ciferníkom... nie obrazne - doslova,.. nuž, Viľnius nie je Čistopol a mám silné i keď nepotvrdené podozrenie že pôvodné čistopolské kalibre boli litovskými majstrami "haute horlogerie" prekopané a obsahovali aj nejaké lacné komponenty z Ďalekého východu... nechcem nikomu vnucovať svoj názor, v súčasnosti pokiaľ sa nemýlim tak niektoré modely, napr. aj konkrétne Anchar sú osadené kalibrom Seiko, avšak VE je pre mňa navždy absolútne bahenné dno, definitívne zapovedaná značka a ako sa vraví - nikdy viac a ani zadarmo! :(