Grand Seiko SBGA029G

  • Debata v tomto vlákne a na tomto fóre sa nenesie v duchu " kalibrov z použitej konzervy". A určite nie je zmyslom tohoto fóra, aby niekto niekoho presviedčal o tom, že ten ktorý kaliber je najlepší na svete. Alebo je tu taký macher, ktorý sa o to pokúsi?


    A STITCH IN TIME

    A stitch in time :D

    Edited once, last by misoo (November 28, 2014 at 2:09 PM).

  • Urban legend o tom, že čínske strojčeky vydržia max 2 roky žije ďalej. Ľudia už sa prebuďte. Áno v Číne sa vyrábajú garážové plechové potvory, čo nevydržia ani tie 2 roky, ale rovnako sa tam vyrábajú aj slušné kalibre, ktoré vydržia desaťročia :nono:. Alex by mal asi rýchlo predať tie Gerlachy, lebo do dvoch rokov ten Seagull čo v nich je exploduje.

  • Nechcelo sa mi na to nic pisat, diky don ze si zrealnil situaciu. G. Gerlach mam len kratko no strojcek sa uz teraz javi velmi dobre. Ide tak 4s do plusu.

    stálice: // DAMASKO DA36 // SEIKO SCVS 001 // CHR.WARD C60 38 mm // +-

  • Nj, aj pre mňa je trochu sklamanie, že si "hodinkomaniaci" vyberajú hodinky ako ženy topánky a to čo je na hodinkách nazložitejšie a vyžaduje najviac práce ich takmer nezaujíma. Ako som už písal, nikomu to nemám za zlé, len som čakal že kritéria výberu hodiniek pre ludí, ktorí sa zaujímajú o hodinky na takej úrovni, že sa registrovali na takomto fóre budú trochu iné. A ono to zase nevyžaduje žiadne zložité štúdium.
    To aj vysvetluje, prečo velké firmy, až na nejaké výnimky robia to, čo robia a inhouse movementy už robí málokto... luďom je to jedno, hlavne, že to dobre vyzerá. Je to škoda.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Nj, aj pre mňa je trochu sklamanie, že si "hodinkomaniaci" vyberajú hodinky ako ženy topánky a to čo je na hodinkách nazložitejšie a vyžaduje najviac práce ich takmer nezaujíma. Ako som už písal, nikomu to nemám za zlé, len som čakal že kritéria výberu hodiniek pre ludí, ktorí sa zaujímajú o hodinky na takej úrovni, že sa registrovali na takomto fóre budú trochu iné. A ono to zase nevyžaduje žiadne zložité štúdium.
    To aj vysvetluje, prečo velké firmy, až na nejaké výnimky robia to, čo robia a inhouse movementy už robí málokto... luďom je to jedno, hlavne, že to dobre vyzerá. Je to škoda.

    Nemyslím si, že máš pravdu, aspoň mne na tom určite záleží a dosť. Ale na nejaký HH swiss made inhouse jednoducho nemám. Čítal si rozhovor s majiteľom Eposu? vyvinúť inhouse stojí 30 miliónov CHF a podľa toho tie hodinky stoja, je to len pre pár vyvolených. Ak sa bavíme o kvalitných swiss made inhousoch. Zase na druhej strane má podľa mňa v rámci ceny ETA špičkovú kvalitu a za tú cenu ťažko dostanem niečo lepšie. Preto pozerám, aby hodinky, ktoré mám, mali aspoň to alebo niečo na porovnateľnej úrovni.Ale nevyznám sa v strojčekoch tak ako Ty, ale čo tiká dnu, je jedna z podstatných vecí, na ktoré hľadím. Ale reč tu bola o tom, že chalani vraveli, že ak sú hodinky pre ich oko škaredé, tak si ich kvôli strojčeku nekúpia. To ani ja nie. A ten japonský vynález ma tiež nenadchýňa.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • Viacerí sa ale vyjadrili, že je im to úplne jendo.
    Vývoj samozrejme stojí strašné peniaze a práve ten vývoj je podla mňa to, čo dáva hodinkám prostredníctvom movementu hodnotu. Preto napríklad Breitling alebo TH za používanie ETA alebo dokonca Sellita príliš neuznáavam... proste v tom nie je voložná práca. Ďaleko viac uznávam Omegu za kaliber 8 500 alebo aspoň vysoko prerobený 2 500 s co-axialom, alebo Rolex za ich inhouse movementy a samozrejme GS, lebo oni od 90-tych rokov investovali do movementov možno najviac.
    Čo sa týka dostupných, tam samozrejme in-house movementy človek nenájde, ale aj tam sú klvaitnejšie a menej kvalitné strojčeky, ale zas až tak velká vec to nie je.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Zaujímavé, že Omegu uznávaš za jej kaliber 8500, ale Breitling nie, hoci svoj inhouse mali myslím skôr ako Omega 8500ku. O krásnych kalibroch od TH už ani nehovorím aj keď v bežnej produkcii naozaj TH zvykne používať dosť surové ETA kalibre. Oháňaš sa inhouse kalibrami a ich nedostupnosťou a pritom nie je nič jednoduchšie ako vlastniť hodinky s inhousom za pár šušňov, či už Seiko5, Orient, Vostok a nájdu sa aj ďaľšie. Fakt neviem čo si mám o tých tvojich príspevkoch myslieť. Väčšina ľudí na tomto fóre vlastní hodinky s kalibrami od Seika, alebo nejakú tú ETU a myslím si, že to nie je zrovna zlý štandard. Holt nie každý si tu môže dovoliť inhouse od Rolexu, IWC, alebo napríklad Paneraiu. Ja to šťastie síce mám, ale to neznamená, že tu budem zhadzovať všetko ostatné. Hodinkomaniaci si nezvyknú vyberať hodinky ako ženy topánky, ale majú svoje cenové limity a tie stanovujú okruh ich výberu. Skús akceptovať názory ostatných bez zbytočných hodnotení a domýšľaní neexistujúceho kontextu. Ak ťa bavia kalibre, tak radšej založ nejaké vlákno na túto tému.

  • Breitling samozrejme má vynikajúci in-house B01, ale jediné dvoje hodinky s inhousom ktoré momentálne predávajú sú Chronomat a Navitimer, všetko ostatné je ETA. Či to na firmu s menom a reputáciou Breitlingu stačí, to neviem. Čo sa týka TH, tak tiež majú pár špecialít, ako je napríklad ten ich Tourbillion micrograf, ale drvivá väčšina je ETA a Sellita a napríklad ich "in house" 1887 je jendnoznačne Seiko 6S37s drobnými úpravami a ešte o tom aj klamú. U Omegy sa relatívne dá považovať za in-house aj 2 500, ten som aj videl rozobratý a tam je skutočne vela odvedenej práce.
    In-house typu Seiko 7s26, som práve v tomto prípade nemyslel, narážal som skôr na to, že firmy ako Breitling moc inhousov nerobia.
    Ja momentálne tiež nemám žiadny in-house, verím, že to čoskoro zmením, mám viacero hodiniek s ETou a Soprodom a vôbec to nezhadzujem, celkovo som pri písaní úvah o týchto in-housoch na dosupné hodinky nemyslel, nakolko je toto téma o Grand Seiko.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Spartan, co vlastne ty ocenujes na inhouse kalibroch? Nemam na mysli tu psycho zalezitost o exkluzivite a cistom povode... Myslim, nejaku realnu vyhodu ako presnost, odolnost alebo neviem... Nemyslim to v zlom, rad sa necham poucit, pretoze tiez som z tych co sa do strojcekov moc nevyznaju a staci mi ked je to mechanika a funguje to v ramci zakladnych vlastnosti mechaniky dobre a spolahlivo. Osobne mam totiz radsej obycajnu etu, ktora na rozdiel od inhauzneho seikostroja (v cenovo rovnakej kategorii) nekyve az tolko rucickami pri nastavovani, nevydava kadejake divne zvuky, praca s korunkou je istejsia...

  • Áno, ale všetko je to ten istý in-house.

    Čo na inhouse tak cením:
    1. Pre mňa dáva in-house hodinkám značnú časť hodnoty. Spraviť pekné púzdro, ciferník, ťah, ručičky... na to sú samozrejme vysoké náklady, ale spraviť od začiatku in-house, to stojí milióny eur a obrovské tisíce hodín práce. Preto sú pre mňa hodinky s in-house movementom ďaleko hodnotnejšie ako keď spravia nové púzdro, dizajn, ciferní... a dovnútra dajú akurát ETA movement, ktorý sa vyrába pomaly 70 rokov (myslím teraz triedu hodiniek ako je Breitling, Omega, Rolex...)
    2. Spracovanie in-house movementov zvykne byť na ďaleko vyššej úrovoni ako dosahujú externí dodávatelia, hlavne keď sa pozriem na Rolex 3135 alebo Omega 8 500 (aj 2 500 aj keď to nie je echt in-house) tam je proste vidno krásne povrchové úpravy detailne spracované mostíky, custom escapementy ako je napríklad co-axial...
    3. cením unikátne riešenia, ktoré ktoré inhouse movementy majú, ako je napíklad co-axial, spring drive a podobne, ktorými sa hodinky aj zvnútra odlišujú od bežných.

    Čo sa týka reálnych prínosov, tam toho vela nie je, mám Soprod, ktorý ide pod +1s konštatntne, takže na to inhouse netreba, životnosť síce bude pri špičkových in-housoch dlhšia, ale myslím, že aj dobre servisovaná ETA ma bez problémov prežije naprik tomu, že som mladý človek... možno esteticky vyzerajú in-house movementy krajšie ak majú hodinky prihladné veko...

    Celkovo keď sa pozerám na hodikny ako na vec, ktorú mám proste na ruke, ukazuje čas, plní nejakú módnu funkciu... tam je relatívne jedno, či je tam in-house, alebo ETA, Soprod Seiko, Miyota... keď sa ale pozerám na hodinky ako na výsledok vývoja hodinárstva, na vložené prostriedky, čas a ludský kapitál tak tam je pre mňa dôležité aby bola vtnúri hodiniek tá hodnota.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • mimochodem ta spona s rychlym nastavovanim delky je navykova... mam ji v titanu na svych SUMO :)

    DSC_5693.jpg

  • na ľavo moje Seika Sport 5 r., na pravo bratove nove Grand S. s Q užasne presným strojčekom teraz zakúpene - nove !