FILMY - hodinkomaniacka filmotéka

  • Rád by som rozvinul na túto tému debatu, nech to tu rozprúdime aj témou, ktorú snáď všetci radi máme... Rád si pozriem dobrý film, niekedy dobrý nemusí znamenať hodnotný :mrgreen: Niekedy mi však dochádza fantázia a neviem akým smerom sa uberať pri výbere, takže by sme si tu mohli dať vzájomne nejaké tipy. Osobne si pozriem rôzne žánre, preferujem thriller, drámu, horor aj akciu. Detektívky s hodnotným obsahom sú vítané. Čoho sa vyslovene strádam je sci-fi na spôsob vesmírnych a galaktických bitiek. V zalovení pamäti narýchlo je obľúbeným The Walking Dead, Sedem, Vraždy podľa Judáša, 28 dní potom... ale je to naozaj obsiahle. :) Rozprávkoidné horory ako Pach krvi, Hory majú oči a pod. tiež sem tam pobavia. K pivu a domácej je to ideálne k tomu "ne"čakanému "bubububu". :ghee: V osobnej rovine vyzdvihujem aj filmy Pedra Almodóvara. Úchylkou je azda zhliadnutie filmu, ktorý zaujal aj viac krát za sebou. Ale toto je asi jasné pre viacerých členov. Takže, poďme na to - môj 500GB externý disk má ešte kúsok voľného miesta :ghee:

  • super téma, to mi tu chýbalo a viackrát som ju chcel založiť, ale nakoniec si ma predbehol. :)
    Naposledy som videl Zlodejka kníh - celkom v pohode, oddychový film.
    A zo seriálov odporúčam True Detective.

  • Jo, vyzerá to dobre tá Zlodejka kníh, taký dosť silný film to asi bude. Niečo podobné ako Chlapec v pruhovanom pyžamy, to odporúčam, videl som ho asi tri krát a dá sa pozrieť opäť. Ťažký film z obdobia vojny a vraj podmienený skutočnými udalosťami.

  • Tiež mám pár filmov, ktoré som dokázal ako nahraté pozerať stále a znova. Asi úplne top u mňa je Hanákov film Ja milujem, ty miluješ. Z tohoto filmu som mal najskôr nahratú iba druhú polovicu, keď som ju videl asi stokrát, zohnal som aj prvú. Najskôr sa mi zdala slabšia a po pár pozretiach už opäť úžasná. Tento film je skrátka ako dobrá hudba, aj na desiatykrát nájdete nejaký ďalší vymakaný detail.

    Ďalší môj obľúbený je Formanov Černý Petr, Menzlove Postřižiny, no a aby som nezabudol Kusturicova Čierna mačka, biely kocúr v pôvodňom znení, teda v tej jugocigánčine :))). A ešte som celé hodiny dokázal pozerať i čítať Meno ruže. Potom je ale kopec filmov, na ktoré som úplne náhodou naďabil väčšinou na STV 2, videl ich jedinýkrát a už ani netuším ich meno, ale stáli za to. A potom jasne sitcomy, Dva a pol chlapa, Fraiser, MASH, ešte bežal taký super anglický, tuším sa to volalo, Dobre, pán minister.

    Detektívky môj naj je Columbo, ešte aj Poirot, kedysi Derrick.:)

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • No keď ideme tým Československým smerom tak určite je z čoho mať radosť. Taký Šulík a jeho Záhrada je moc príjemná vec. Jakubiskove filmy Nejasná správa o konci sveta, Sedím na konári a je mi dobre, Tisícročná včela, Teta... toto sú hodnoty! :super: :winner1:

  • Keď už sme pri čs produkcii, tak teda komédie ako Homolkovci alebo Marečku, podejte mi péro, to sa dá pozerať furt...

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • tak sem k čs filmom prispejem - relatívne novými počinmi - Hoříci Keř - odporúčam tým, ktorým sa cnie za minulým režimom. Super pozeranie je aj séria České století.

  • Včera sme si s polovičkou otvorili polosladký Devín, výber z hrozna 2012 a pozerali toto. Pekná kombinácia na letný večer ;)

    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

  • Odporúčam tento krátky dokument, včera to išlo na STV2. Obdivuhodný výkon a moja poklona. A teší ma, že mám tú česť, tohto chalana osobne poznať.

    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

  • v jednom filme som zbadal na ruke pilota lietadla Pateky, ale nikde som ich nenašiel, takže sú to pravdepodobne fíky (vo filme nič nové, rekvizita).
    Snímka obrazovky 2014-09-20 o 22.24.27.png


    mimochodom, film môžem odporučiť - Non-Stop v hlavnej úlohe Liam Neeson.
    http://www.csfd.cz/film/291493-non-stop/

  • no teda mathyk tento film je teda nieco extra videl som ho a teda je to mix rodrigeza a tarantina a samoska brachov coenovcou teda tak na mna posobil, :super: veeelice zaumavi filmik odporucam

  • Nedávno som si po čase opäť pozrel Pulp Fiction /1994/- prvýkrát keď bola premiéra u nás a bol som na výške v BA, odvtedy už niekoľkokrát v telke.
    A poviem vám, aj po 20 rokoch a opakovaných pozretiach ma stále baví. perfektný scénar, famózne dialógy Vincenta a Julesa, Butcha a Fabienn, a samozrejme Pán Veľký /Marsellus/, "čistič" Wolf, Pumpkin a Honey Bunny.....
    Kultová záležitosť.
    Tí mladší, ktorí ste ešte nevideli, neváhajte.

  • Predestination - fakt skvely film, silno odporucam :super:

    External Content youtu.be
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1: