Ďalšia novinka od Steinhartu...

  • U mňa ide Steinhart takisto dolu vodou, vôbec sa mi nepáči ich práca za posledné obdobie. Som zvedavý či to aspoň zachráni nová verzia Ocean Two.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • :) tak vidím že asi nie som jediný :) prirodzene nikto od Steinhartu neočakáva puzdrá á la H.Moser&Cie ale trochu inovácie a triezvej kreativity by zrejme neuškodilo. tiež som o nich kedysi uvažoval ale nejak som z toho uvažovania vytriezvel.

  • Ocean 2 byl průšvih už v jeho první verzi, tak mě dost překvapí, jestli a jak do toho půjdou. Třeba to budou první štajni co si koupim, ale dost o tom pochybuju.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • U mňa boli prvé Ocean Two velmi pekné hodinky, dokonca tak pekné, že som si ich kúpil namiesto Longines Hydroconquest, spracovaním, detailmi a technikou to boli zďaleka nalepšie hodinky v cenovej kateórii, preto dúfam, že 2. verzia bude minimálne tak dobrá ako prvá.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Já vim, že si je měl, proč ukončili jejich výrobu, když ocean 1 jedou jak na běžícím pásu? Asi s nima měli takovej úspěch, že to neunesli. Nemluvím teď o tvé spokojenosti s kvalitou, ta je daná, mně se designově nikdy nelíbily, ale to je irelevantní. Hlavní roli budou hrát i tak zřejmě čísla.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Hlavný dôvod ukončenia výroby bolo zrejme to, že nezvládlai obstarávať jednotlivé komponenty, odkedy som ich sledoval boli na Ocean Two vždy velmi dlhé čakacie doby. Jednak to malo zafírovú lunetu, ktorá sa asi ťažko vyrábala a spracovanie púzdra bolo asi tiež časovo náročné.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Nie som si isty, ze ich trapila nejaka cakacia doba. Titanove premium tiez vobec nestihali (neviem ci teraz stihaju, naposledy boli iba na gume s par tyzdnami cakania). Ocean 1 boli sem tam cakacky zopar mesiacov a z ponuky tiez nevypadli. Tipoval by som to na rovnaky dovod ako uviedol Watchesfan - nie prilis vysoky uspech.

  • Keby zase nemali úspech, asi by na nich neboli také čakacie doby. Na WUS som ich videl dosť aj keď samozrejme nie tolko ako Ocean One. Určite majú v ponuke menej úspešné modely, ktoré som ešte na žiadnom fóre ani nevidel a vyrábať ich neprestali, takže tým to podla mňa určite nebude, o tom je ale zbytočné diskutovať, proste sa nevyrábajú, chystajú nové... to sú jediné relevantné poznaky k tejto téme.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • ...za mna OK...pekny model, datum, GMT a Soprod...adekvatna cena...prehladne a kvalitne hodinky podla mna - ten Soprod som mal v Oceanoch a robil +/- 1sek/den...ak by som nebol na cakacke na Davosa limitku tak nerozmyslam a prachy presmerujem prave do tohto modelu...

    Davosa L.E. RAF 1945-2015, Steinhart Nav.B-Uhr II 44mm, Steinhart Ocean One Blue Premium, Casio Oceanus OC-500D-2A, Casio G-shock GW9200-1, Vostok Europe AN-225 Mriyja, Vostok Europe GAZ-14 Limousine, Vostok Europe GAZ-14 Dualtime, Tissot T-touch II Titanium, ZENO Pilot Basic 1946, Vostok Europe TU-144 dualtime, Vostok 2609, Vostok 17 Jewel 2409 Brown Dial Two Tone Case, Parnis St2505 Power Reserve ...

  • ...za mna OK...pekny model, datum, GMT a Soprod...adekvatna cena...prehladne a kvalitne hodinky podla mna - ten Soprod som mal v Oceanoch a robil +/- 1sek/den...ak by som nebol na cakacke na Davosa limitku tak nerozmyslam a prachy presmerujem prave do tohto modelu...

    Davosa L.E. RAF 1945-2015, Steinhart Nav.B-Uhr II 44mm, Steinhart Ocean One Blue Premium, Casio Oceanus OC-500D-2A, Casio G-shock GW9200-1, Vostok Europe AN-225 Mriyja, Vostok Europe GAZ-14 Limousine, Vostok Europe GAZ-14 Dualtime, Tissot T-touch II Titanium, ZENO Pilot Basic 1946, Vostok Europe TU-144 dualtime, Vostok 2609, Vostok 17 Jewel 2409 Brown Dial Two Tone Case, Parnis St2505 Power Reserve ...

  • Zahnuté nožičky mali aj staré Ocean Two. Tu sú už aj celé a musím povedať, že prvý dojem je zlý. Oproti starým podla mňa velká zmena k horšiemu.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Ou shit... takto tá luneta pôsobí veľmi zle, hodinové indexy úplne mimo podľa mňa a 12 index obluda. No a tá 5 minútová škála.... nerozumiem prečo takto. Škoda.
    Oni tie modely robia sa mi zdá veľmi zbrklo, bez ladu a skladu.

  • Uff.. prve co mi napadlo - vykradli Archimede outdoor (cifernik), Davosu military (korunka) a vlastne Ocean 2. Inspiraciu u Rolex alebo Zenith pochopim, ale Archimede? Musia byt na tom uz fakt zle :D

    Edit: a este to co vyzera ako vystuply lumi bod na zafirovej lunete :hurt2:

  • ozaj fakt ta luneta...hmm tak to je teda skoda a teda neviem preco to pani v steinhart vobec tak riesia ???? mali dat do toho trocha viac originality ako pri ONE.....

  • Povodne Ocean Two sa mi pacili a dokonca som nad nimi uvazoval, ale toto je pre mna hrozna kombinacia.


    Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

  • Komu sa nechce rozklikávať FB, tak pridám nejaké foto čo som stiahol:


    Mne sa tvar lunety celkom páči. Vyzerá že bude veľmi dobre uchopiteľná a ovládateľná. Menej sa mi už páči font písma na nej, taký čudný oblý, ale OK je originálny, možno by som prežul. Ručičky sa mi páčia, aj keď tá "kotva" na sekundovke... hmmm (tie však ostali z minulého modelu). Čo je ale veľké mínus, tak celý ciferník. Predošlý model mal veľmi pekné orámované indexy aj plastické logo. Tento ciferník taký ako je, pôsobí o triedu nižšie.
    Možno keď si ich niekto kúpy a pridá pár reálnych fotiek na ruke, tak si na nich možno zvyknem, ale zatiaľ je to pre mňa sklamanie.

    Longines Conquest_Tissot PRS 516_Seiko Monster_Christopher Ward C60 Trident Pro 600_Seiko SKX009_Seiko 5_Orient Blue Ray_Casio G-shock