Steinhart Ocean 1 black & Ocean 44

  • Nemate niekto skusenosti s tymito hodinkami? Zaujima ma dlhodoba odolnost lunety - ako vyzeraju napr po roku? Ocean 44 ma zafirovu vlozku, co by malo zarucit odolnost voci skrabancom, ale ako je to s narazmi? Akekolvek info potesi :)
    vdaka

  • ted mam na ruce asi dvoulete Ocean 1 GMT - luneta bez stop po noseni :)
    se safirovou lunetou mam Ocean7 LM7 - take bez stop, ale jak odolaji padu, zatim netusim...

  • nad Ocean 1 uvazujem aj ja uz dost dlho, uz len cakam, ze budu na toptime.eu skladom a ze ich uvidim nazivo. Podla recenzii, nie je mozne sliapnut "vedla" ;)

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • tak to nie si sam :ghee:

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • kdepak, tyhle nosim hodne casto - na tahu (je skvely), na nato, na maratacu, na kuzi od simona... posledni dobou mi je bere pritulka :)
    vymena lunety - asi nejjednodussi je to primo u Steinharta
    jsou to sice 300 m potapky, ale mne osobne se zamlzily, rychle vyrizeno ve fabrice

  • Mal som iba jedného zákazníka, ktorý dokázal "zničiť" lunetu na Ocean 1 Black. No v podstate ani nebola nejak veľmi zničená, iba bol asi perfekcionista, tak ju chcel vymeniť za novú :hehe: Prebehlo to bezproblémovo. Steinhart si neúčtuje za každú "hlúposť" peniaze, takže výmena lunety nie je žiaden problém ;) Teoreticky sa to dá aj doma svojpomocne, ale chce to trpezlivosť, šikovné ručičky a pevné nervy.

  • nutne je potrebujes, protoze... bude to jaro, zacne prset a ty proste potrebujes 300 m potapky? :D

  • Vyber sa zuzil na Ocean 1 black a GMT verziu, ale GMT je vypredana do Maja 2012 a klasicka je momentalne tiez nedostupna. Zatial mozem uvazovat o keramickej vlozke lunety (pripadne inom modeli :) ). Podla WUS su uz dostupne v cene 30usd.. Stoji to podla vas za to, alebo je to zbytocna investicia? :)

    Realne fotky keramickej lunety

    zdroj:WUS

  • "kibi" wrote:

    ona se da dokoupit? :)

    zevraj ano..clenovia na WUS zakupili priamo u Guntera, pisu ze 30usd aj s postou. Ale je na nej jeden nedostatok-cisla a
    znacky nie su vygravirovane, ale iba nejak nafarbene. Skoda, ze sa nedaju porovnat nazivo niekde blizsie ako v Nemecku:-)

  • rolex ma znacky na lunete lehce zapustene a z platiny... zkusim zjistit, jak to dela Steinhart... :)

  • Som zvedavy co kibi vyzisti, ale urcite to nebude mat vela spolocneho s Rolex lunetou :hehe:
    Podla info na WUS budu coskoro oficialne dostupne aj na Steinhart webe a malo by byt mozne zakupit hodinky rovno s keramikou. Pre zaujimavost - hlinikova luneta stoji 15 eur (30 eur keramika).

    Inac nejde len o odolnost, ale aj vyzor. Tato keramicka je velmi leskla a dodava hodinkam trochu elegantnejsi a zaujimavejsi vyraz - podobne ako zafirova na Ocean 44 (aspon tak to opisuje majitel :) ).

  • Zatial som vsetky spominane hodinky/lunety videl len na fotkach, takze moje dojmy su silne ovplyvnene recenziami a nazormi majitelov (ktori asi nebudu moc nadavat na to co kupili) :) Najlepsie by bolo porovnat nazivo, ale to sa asi len tak lahko nepodari :nono: