Casio G-Shock GW-M5610-1BJF

  • Hovori sa, ze kazdy spravny hodinkomaniak ma doma aspon jedny G-Shocky, takze nemozu chybat ani u mna. Na zaciatok daco neutralne a univerzalne, casom asi pribudnu aj divokejsie farebne kombinacie. Po dlhom prezerani aktualnej produkcie ma zaujal cierny model s inverznym displayom - domaci japonsky model, takze som bol odkazany na zahranicny nakup. Rakuten server ponukal najlepsie ceny a postovne zdarma, takze som ich vyuzil a mozem iba odporucit. Komunikacie s predajcom sice trosku vtipna, ale google translator to vzdy zachranil :) Dodanie do par dni - najvacsie zdrzanie bolo na colnici.
    Hodinky vychadzaju z overenej serie 5600, ktora bola myslim prvymi G-Shockmi vobec. Odolne plastove puzdro a plastovy remienok prispievaju k velmi nizkej vahe, nosia sa prijemne. Velkostou patria k tym mensim, znesu snad kazde zapastie. Inverzny display je tradicne zle citatelny, jedine na silnom svetle je bez problemov. Automaticke podsvietenie za sera a tmy pomaha citatelnosti v zhorsenych podmienkach a funguje velmi dobre. Synchroniziacia z Frankfurtom prebieha v noci a nevadi ani ked mam hodinky na ruke. Uvidim ako budu vyzerat po hrubsom zaobchadzani, ale za cenu cca 120e im nemam co vytknut..

    Zopar foto na inspiraciu :)

  • Fakt pekne hodinky. Preco prave inverzny display? :) G nemusim,ale asi mi neostava nic ine,len nieco podobne skusit :D

    Odoslané z LG-D802 pomocou Tapatalku

  • Podla mna vsetky farebne kombinacie boli fajn, aj biela :) Celkom nerozumiem rozhodnutiu zrusit celu radu, bol to jediny modul s poriadnymi moznostami customizacie. Keby to napchali do tela serie 5600, tak maju novu legendu. Ale oni neee.. :nono:

  • Mne prave vyhovuju tie g-shockacke gumy, takze kombinovany naramok som zavrhol. Ale preco nie..? Skus ho :)

    Uz ked sa toto vlakno otvorilo, tak dam maly update. Pred nejakym casom mi prestalo fungovat automaticke osvetlenie displayu, testovacia obrazovka potvrdila coho som sa obaval - senzor naklonenia je KO. Prvy krok samoopravy nevysiel (tresnut s nimi o daco makke ale pevne ako napr. kniha/koberec), takze putovali do SK servisu. Predpokladana cena opravy 35e. Podla internetov islo o velmi bezny problem 5610 modelov, tak len dufam, ze to uz fesaci z Casio poriesili, kedze dalsi model mam na ceste :D

  • Uz su vsetky doma, osvetlenie opravene, puzdra vymenene, cierny nepohodlny leskly remen prehodeny.. Spokojny som, mechanicke hodinky sa teraz len smutne vrtia v griloch :)

    Inverzny vs klasicky display

    Klasicky vs klasicky

    Cela digi rodinka pokope

  • Takuto zbierku digy by som u Teba nečakal teda. V dobrom samozrejme.

    Ale výber je parádny a frčať na digitaľkach tiež viem pochopiť (mám na ceste tretie) ;)

    Pekná rodinka ??

  • Tiez som prekvapeny ako sa mi to rozrastlo, dlho som si vystacil s ciernymi inverznymi 5610. Kvoli jednej akcii som potreboval zobrazenie aktualneho casu + stopky dlhsie ako 1h, tak pribudli 9200 (sranda, ze ako malo digitaliek ma tuto kombinaciu funkcii). Potom som chcel biele, ale ze ved puzdro postaci. Tym som ale prisiel o cierne stvorcove, takze dalsie 5610. A ked ich videla zena, reklamovala, ze aj ona chce..tak som rovno s nimi objednal aj Baby G :)

  • Kovove su tusim len tie leskle spoje. Grabate kusky su plast. Aj som rozmyslal, ze ich vezmem z inzercie, ale tie inverzne displeje su dost na prd. A uz mi druhy krat odisiel senzor naklonu (tusim casty problem tohto modelu) a bez auto-el je to slabota. mvaldo bude mat snad viac stastia s nimi :)