• Kedze som z Talianska, chcel by som ilustrovat nase Panerai, podla mna najlepsie vojenske hodinky. Ako viete ja som z Talianska, teda poprosim moderatorovi aby opravil moje chyby, lebo slovencina je fakt tazka :).

    Historia

    Giovanni Panerai (1825-27) zalozil "Officine Panerai" vo Florenci, v roku 1860. Od roku cca. 1900, vdaka vnukovi "Guido Panerai" (1873-1934), Officine Panerai zacina byt oficialny dodavatel pre "Regia Marina", teda pre namornikov (vojaci).

    Panerai projektuje a vyrobi puzdra, ale montuje svajcarske strojceky, neviem ci viete ale montovali aj strojceky Rolex.

    Presne v roku 1936 Regia marina poziada Paneraimu patapaske hodinky, velke aby bolo vidno hodinky aj hlboko pod vodou a aj vtedy, ked voda nie je cista. Tak v tom roku Panerai projektuje a vyrobi "Radiomir". Zacnu vyrabat prototypy, napriklad ref. 2533 a ref. 3646. Aj cifernik "California" je vyrobeny v tom roku.


    Teda v roku 1938 zacali dodavat hodinky pre Regia Marina. Cifernik bol vyrobeny ako "sandwich", kde spodny cast obsahovala zmes radia a horny cast cifernik s perforovanami cislami.

    Zelezove puzdo malo 47 mm (obrovske v roku 1938) a "lugs" boly fixne. Korunka bola Rolex, lebo Rolex v roku 1926 patantovali srobovaciu korunku :)


    Strojcek je Rolex 618, s rucnym natahom, 15 kam.


    Sklo bolo plexi (cca. 4 mm)

    Remienky boli kozene, velmi dlhe lebo vojaci potrebovali nosit hodinky aj na potapacskom obleku.

    Panerai dodavalo aj buzoly a hlbkomery, ktore mali priemer cca. 70 mm.


    Zname su aj prototypy ako "Mare Nostrum", ktorych bolo vyrobenych iba par kusov.

    Rozvoj od Radiomira, bol ref. 6152, ktora mala ine "lugs"(roztec noziek puzdra).

    Este zacali vyrabat hodinky so strojcekom Angelus 240, ktory mal "power reserve" 8 dni a sekundovu rucicku na "9", tieto zmeny patria ref. 6152 1.

    V roku 1949, vymenili zmes radia za zmes tritium, preto aj cifernik nemal znenie "Radiomir" ale "Luminor".

    V roku 1950 vyrobili puzdro "Luminor", ktore uz nepouziva srobovaciu korunku ale patentovali most nad korunkou.

  • Nemôžem pridať ďalšiu prílohu, maximálny počet príloh je 7, teda pokracujem tu.

    Tu mame priklad ref 6152, pozerajte na nozicky, ine ako ref 3646.


    tu mame priklad ref. 6152 1, kde strojcek je "Angelus".


    Tu mozme pozerat na prototyp "Mare Nostrum", uzasne hodinky:


    V roku 2002, v Nauchatele, Panarai otvori svoju fabriku.


    V roku 2005 Panerai vyrobi 1 "home made strojcek (inhouse)", vola sa P.2002 (GMA a 8 dni power reserve, ako tie Angelus od roku 1940)


    V roku 2007 sa zrodili kalibre P.2003, P.2004, P.2005 (tourbilon)


    V roku 2008 kalibre P.9000 a P.2006


    A v roku 2013 mame este 3 nove kalibre, P.9100 (chrono flyback), P.9100/R a P.5000 (power reserve 8 dni).

    dakujem a dufam bolo rozumne.
    Gio

  • :hehe: Zatiaľ najlepšie intro!!! Kým to moderátor opraví, tak to skopčím: "...teda poprosim moderatorovi aby opravil moje chiby, lebo slovancina je fakt taska." Samozrejme, že som to prečítal ako "slovenčina je fakt taška" :mdr3: Dostalo ma to a úprimne som sa pobavil. :hehe:
    Dúfam, že sa Gio nenahnevá (veď som od neho kúpil Seika :] ). Vážim si každého cudzinca, ktorý sa pustí do tak ťažkej a inde nepoužiteľnej reči ako je slovenčina. :super: Ja viem po taliansky asi 3 slová, takže máš môj obdiv. :amen:
    A aj článok bol poučný. :)

    Longines Conquest_Tissot PRS 516_Seiko Monster_Christopher Ward C60 Trident Pro 600_Seiko SKX009_Seiko 5_Orient Blue Ray_Casio G-shock

  • Gio, máš môj obdiv, pustiť sa do toho v slovenčine, si macher :super:
    Je priam neuveriteľné ako Panerai šlape a koľko kalibrov dokázala táto v princípe nedávno znovuzrodená firma, v tak krátkom čase dostať na trh. Iné zvúčné mená by si od nich mali brať príklad.

  • "misoo" wrote:

    pekne zhrnutie historie :super:
    a mne sa Giova gramatika paci, dodava to clanku taliansky nadych, ja som za to, aby to ostalo tak ako je :) :super:

    Dakujem ale prosim oprav to, vy si budete furt robit srandu a to nechcem :)

  • Aj mne sa to tak páči. Hlasujem za ponechanie. :modo: :] :)

    Longines Conquest_Tissot PRS 516_Seiko Monster_Christopher Ward C60 Trident Pro 600_Seiko SKX009_Seiko 5_Orient Blue Ray_Casio G-shock

  • Výborná téma a práve kvôli tejto téme a rodenému príslušníkovi by som to nechal takto. Má to štýl a nádych, ktorý to má mať. Je to super. :super:

  • Klobuk dole Gio. Dnes som si najprv precital toto vlakno a potom mi kamos priniesol ukazat PAM 312 :amen: :ghee: :grr: :pleur4: ::d :D :)
    Chvalabohu, ze su tie hodinky vyrabane len vo "vacsich" rozmeroch... inak by som asi znacne prehodnotil "svoje" priority... po tom co som videl este aj remen z aligatora, bruseny patinovany... no..asi to s hodinkami radsej na nejaky cas proste zabalim :diable:

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • pre zaujimavost doplnim videjka, ktore ukazuju, ze u Panerai to vedia :frime:

    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

  • A videjko How it's made - Panerai.

    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

    Tap

  • "Lubiak" wrote:

    Super Gio. Dakujem za text aj za link na katalog. Uz je doma:)


    Tap

    prosim,
    ked mas katalog mozes rychlo aj objednat neake pamy :)