Ako šlapú Vaše stroje?


  • keď niekto chce na sekundu presné hodinky nech si kúpi quartz :P


    :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
    Mám minimálně dvoje mechaniky, co jsou přesnější než digitálky od Casio (Gshock, jedny z nich top model), na quartz bych se spolehnul jen u high endu, Oysterquartz i GS šlapaly výborně, Campanola taky pořád v pohodě, ale obyčejné quartzky bez termoregulace mají přesnost klidně +- sekunda za 24 hodin.

  • nestresujem sa pre to, myslím že na myiotu je 7s veľmi dobre. skôr som narážal na niektoré odchýlky uvedené predomnou. Popravde im ani veľmi neverím. :langue:

  • O

    a aké mechaniky máš presnejšie ako quartz ? :)
    a bežnému človeku nestačia quartzky s jednosekundovou odchýlkou ?

    mega De Ville Co-Axial a custom made Nautilus limitku (obyčejný, ale vyladěný Unitas), co vznikla na Chronomagu. Oba strojky šlapou s odchylkou až neuvěřitelnou (u Nautilů není klasická vteřinovka a tak se dá kontrolovat třeba až za týden, dva, podle polohy minutové ručky, každopádně za měsíc neudělají půlminutu ani náhodou).
    Chyba do 1s/den by "měla stačit každému", především jsem odpovídal na příspěvek "kdo chce přesnost, ať si koupí quartz" ;)

  • Spravil som dlhodobejšie meranie presnosti na mojich hlavných hodinkách Omega Seamaster 300m co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003.
    Meral som 36 dní, 90% času boli hodinky na naťahovači, 10% času na ruke. Za 36 dní spravili + 13,3 s. Z toho vychádza denná odchýlka + 0,37 s za 1 deň.
    S týmto výsledkom som samozrejme veľmi spokojný.

    Quartz Miyota GM10 išla za 52 dní +12 s, čo vychádza +0,23 s za 1 deň.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Ahojte, takže toto je moja premiéra na hodinkománii :hello: Dúfam, že niečim aspoň trošku prispejem, ale hlavne sa teším na obohatenie od vás skúsenejších. :D
    Tissot - eta 2834-2 cca +16 s
    Seiko srp599K1 cca 0 s

    Oba prípady samozrejme čo najviac korigované nočným odkladaním ::d

  • Zabudnuta tema, ale kedze nieco hladam, narazil som na nu. Ja momentalne v pripade Ch. Ward C9 5 Day Small Second so strojom SH 21 (COSC) sa drzim na -0.3 s/den. Vinikajuci vysledok - som maximalne spokojny.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Ja momentalne pouzivam WatchCheck a predtym Watch Accuracy.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Dlhodobe meranie mojich Wardov.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Ja porovnávam rozdiel medzi stavom na Time.is a mojimi hodinkami. Súčasnosť: Lum-Tec RR1 robí stabilne -4/24 hod. . raz do týždňa korigujem. Revue -Thommen Xlarge Vintage idú denne od -2 do +2, asi podľa nálady. Faktom je, že som ich od 10. marca iba naťahoval Dnes majú stav k 12,00 oproti stavu naTime.is tri sekundy do plusu.

  • Ja porovnávam rozdiel medzi stavom na Time.is a mojimi hodinkami. Súčasnosť: Lum-Tec RR1 robí stabilne -4/24 hod. . raz do týždňa korigujem. Revue -Thommen Xlarge Vintage idú denne od -2 do +2, asi podľa nálady. Faktom je, že som ich od 10. marca iba naťahoval Dnes majú stav k 12,00 oproti stavu naTime.is tri sekundy do plusu.

    počúvaj ty lenivec :mdr1: prečo dávaš málo foto svojich hodiniek, há? :mrgreen: Veď máš pekné godziny :super:

    A stitch in time :D

  • Najprv sa musím naučiť fotiť, aby to nebolo iba na smiech, ale aby tie fotky mali aj nejakú výpovednú hodnotu. Ale sľubujem, že sa polepším...:malin1:

  • Najprv sa musím naučiť fotiť, aby to nebolo iba na smiech, ale aby tie fotky mali aj nejakú výpovednú hodnotu. Ale sľubujem, že sa polepším...:malin1:

    No, foto som tu už videl všeliaké, tak sa neplaš a publikuj :mrgreen:

    A stitch in time :D

  • Presnosť mojich hodiniek ma vôbec nezaujíma, pokiaľ je v norme. Pri striedaní hodinky nastavujem podľa jediných qwartcov ktoré mám. Omegy šlapú tak, ako som písal, Monstery , keď ich zložím po týždni z ruky, tak nevidím žiadnu odchýlku a šmejdy Alpha pri nakrútení každý deň idú presne, a pri 2 dňovom cykle natiahnutia robia asi 25 s do plusu za týždeň. Ranovoval som jedni hodinky s Etou tie išli do plusu 12 hodín denne :) ale tam bol zlepený vlások na zotrvačke. Myslím si, že keď hodinky výrazne neblbnú, presnosť netreba riešiť.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    svätá pravda..

  • Štajni i na vrtiči stále na nule. Tak ať jim to vydrží. Počítám tak měsíc a přestanu to sledovat. Minuta sem minuta tam. Už jsem pochopil proč Dopravní Podniky ...Paneraie...nemaj minutový indexy.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1