Elegantné hodinky - prosím o radu

  • "baracuda2233" wrote:

    čiže ak to správne chápem nech si vyberiem napríklad čokoľvek z tejto kategórie za danú cenu tak mám tú istú kvalitu za rovnakú cenu a ak by som chcel vyberať už hodinky nad napr 1000e tak sa mi neoplatí kupovať od týchto značiek ale mám kupovať zo značiek 1000-2000e ak som to správne pochopil..??

    S týmto by som sa ja až tak nestotožňoval... :nonon: napr. Davosa má modely aj za 800€ aj za 3,000€, záleží od spracovania, materiálu, storjčeka, modelu samotného, či napr. až limitovanej či výročnej alebo inej edície.
    EDIT: preto misoo napísal, značky ZAČÍNAJÚCE v tejto cenovej kat.

  • Jasné tomu rozumiem a s tým počítam to bola otázka nie radikálny názor ktorý sa snažím pretlačiť ;) čiže ak porovnám model nejakej značky z kategórie 500-1000 ktorý ma hodnotu napr 2000e s modelom značky ktorý je z kategórie 1000-2000e a má hodnotu cca tiež 2000e tak predpokladám že model z kategórie 500-1000e môže byť porovnateľný možno aj kvalitnejší ak som to správne pochopil :)

  • "baracuda2233" wrote:

    Jasné tomu rozumiem a s tým počítam to bola otázka nie radikálny názor ktorý sa snažím pretlačiť ;) čiže ak porovnám model nejakej značky z kategórie 500-1000 ktorý ma hodnotu napr 2000e s modelom značky ktorý je z kategórie 1000-2000e a má hodnotu cca tiež 2000e tak predpokladám že model z kategórie 500-1000e môže byť porovnateľný možno aj kvalitnejší ak som to správne pochopil :)

    Zdá sa mi, že si to moc komplikuješ :mrgreen:

  • ja chapem, no velmi zalezi od znacky. napr. taky tag heuer som videl top model aj zakladny (carrera za 1900€ a grand carrera za 7000€) a kvalitou vypracovania puzdra/ciferniku boli na cca rovnakej urovni, t.j. obe super. naopak u Longines, zakladny conquest v quartzi za 400€ ma plechove indexy a puzdro vyzeralo uplne obycajne, naopak modely z vyssej sfery su krasne a uz na pohlad proste vyzeraju draho a kvalitne. a to nevravim o Seiku, ktore robi obycajne modely za 50€ az po Grand Seiko za 5000€, tam je kvalita evidentna. takze chapem ako to myslis, no neda sa to takto pausalne zobrat, musis si pozriet (najlepsie nazivo) celu kolekciu, porovnat funkcie, materialy, strojceky, az potom budes vediet ako na tom su s pomerom "cena/vykon".

    ako pise mapo, ta tabulka je len informacna a udava info, kde sa cenovo nachadza najlacnejsi model danej znacky.