• z nás asi nikto tieto na ruke nemal...skôr sa opýtaj niečo konkrétne.

    Steinhart Ocean Vintage Military

  • edifice mam ale nie tieto, ale ak su vsetky kvalitou aspon podobne tak nebude ziadny problem, mam ich 3,5 alebo 4,5 roka, neviem presne ale baterku som este nemenil a presnost je tiez dobra cas menim 2x do roka a robia max 10sekund za toho pol roka

  • "bomber66" wrote:

    edifice mam ale nie tieto, ale ak su vsetky kvalitou aspon podobne tak nebude ziadny problem, mam ich 3,5 alebo 4,5 roka, neviem presne ale baterku som este nemenil a presnost je tiez dobra cas menim 2x do roka a robia max 10sekund za toho pol roka


    vdaka ´´bomber66´´ za info,
    uz som myslel ze hodinky z tejto kolekcie nikto nevlastní, (moje vlakno bolo adresovane uzivatelom tejto kolekcie konkr. tohto mocelu) a tento model je z r.2010. 3roky je doba za ktoru sa daju vyskusat - vychytat muchy.
    Rozmyslal som nad kupou tohto modelu, ktory ma prekvapil funkciami ktore nie su spomenute ani na ofic. stranke Casio. (napr. prejdenie do rezimu spanku, ked sa s nimi dlhsie nemanipuluje - co vyrazne setri bateriu i napriek tomu ze su solarne a odpada sustavne nastavovanie casu -su riadene tzv. radiom)
    Hodinky su na to aby sa pouzivali, ale clovek ked ma viacej druhov tak tato funkcia sa zíde.

  • "Vindo" wrote:

    z nás asi nikto tieto na ruke nemal...skôr sa opýtaj niečo konkrétne.


    ... z nás asi nikto....
    neviem koho si hovorca, ale pokial si ich na ruke nemal tak sa ta konkretne nic pytat nebudem.....

  • Casio Edifice predstavuje dosť širokú radu modelov. Nájsť teda niekoho kto vlastní tebou postnutý model na tomto fóre nebude také ľahké. Aby som nebol off topic tak môj otec má jedny Casio Edifice už asi 6 rokov a bez problémov. Jedná sa však o model s falošným chronografom a bez digi displejov, takže neviem či táto informácia bude mať pre teba väčší prínos.

    "Do téhle šlamastiky nás přivedla naše vlastní tupost a tupost nás z ní zase dostane." H.S.

  • Inverzny display nepatri k najcitatelnejsim, na fotkach vyzera efektne, ale v skutocnosti je dost na prd. Tak isto by som necakal velku odolnost cierneho povlaku a overil by som si moznost menit remene za ine. Vseobecne ale Edifice bude urcite sluzit dlho.. A za tu cenu sa uz daju kupit pekne mechaniky ::d

  • Aj za tieto strohé info som povďačný, ako sa hovorí každá rada nad zlato.
    Hodinky som aj odskúšal a mali ich aj v chrom. prevedení, len sú o dosť ťažšie. Škoda že nie sú v prevedení titán i keď tá cena by bola vyššia.
    Rozhodujúca je u mňa aj hmotnosť, tak sa prikláňam k tejto čiernej verzii s gum. remienkom.
    Chcel by som sa ešte opýtať aká je životnosť gum. remienkov?
    A ešte to najpodstatnejšie aká je životnosť (čo sa týka oteru) hod. puzdier a remienkov steel, pokiaľ sú metalicky upravované.
    Čiže z klasického STEEL prevedenia na čierne kovové prevedenie. Nebude mať to tendenciu sa skôr ošuchať? Mám na mysli ošuchanie sa pod rukávami nie ošuchanie na betóne a asfalte.
    Ešte raz vďaka!!

  • Tazsie boli asi len kvoli kovovemu remienku, inac je to ta ista ocel. Na cierno sa iba "farbi". Zivotnost gumy zalezi na pouziti, ale myslim, ze casom kazda stvrdne a popuka. PVD vrsta vydrzi tiez podla pouzivania, v podstate zarucene zlezie dole na hranach a miestach ktore sa pravidelne otieraju. Ak ti ide o hmotnost a trvacnost, vybral by som klasicky ocelovy model a k nemu kozene remene, ktore mozes dokupovat/menit podla potreby a nalady.

    zdroj

  • "rozgon" wrote:

    to ides s ed...sportovat alebo len bezne nosenie


    tieto na športovanie určite nie sú, vzal by som si G-čka,
    tieto len na bežné nosenie

  • Edy, Falošný chron. na Casio Edifice? Tak to som prekvapený, to by mi pri Casio nenapadlo, aj keď ich až tak nepoznám. Môj otec jedny Edifice má, ale normálka to funguje. Veľká sekundovka ale ideklasicky ako sekundovka hodín a malý ciferník stopuje čas...

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • "Matej" wrote:

    Edy, Falošný chron. na Casio Edifice? Tak to som prekvapený, to by mi pri Casio nenapadlo, aj keď ich až tak nepoznám. Môj otec jedny Edifice má, ale normálka to funguje. Veľká sekundovka ale ideklasicky ako sekundovka hodín a malý ciferník stopuje čas...

    Neviem, či sme sa správne pochopili. Pod pojmom falošné chrono som myslel subciferníky, ktoré neslúžia ako ščítač chronografu ale ukazujú dátum, deň v týždni a 24h indikátor /viď. foto/.

  • Aha, tak to sme sa nepochopili. Lebo Číňaci napríklad robia také echt falošné stopky, že sú na hodinkách iba nakreslené.:)

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • No pokiaľ viem casio je fajn značka sám ňou disponujem a nesťažujem si
    No edifice zo solarkom má vôbec neláka.
    Koľko stoja ed.cca 150 eu?
    Za tie prachy by som dačo došetril a pozeral po nejakých lepších Seikach či Tisotkach vyzerajú oveľa lepšie a reprezentativne i na bežné nosenie...toť aspoň podľa mňa.
    môj názor ,,jedinca''


    Prim sport II
    SEIKO 5 snk 645 k 1
    Seiko 5 snk 369 k 1

  • Rozgoň, tak Casio nikto nespochybňuje, pokiaľ ide o presnosť a spoľahlivosť, niet im čo vytknúť. Druhá vec je, ak niekto nechce došetriť (ako navrhuješ), lebo za 150 e môžeš mať naozaj iba úplne najzákladnejšie quartzové Tissoty a keď chceš už ísť do niečoho komplikovanejšieho alebo mechaník, tak potrebuješ niekoľkonásobok. Takže ak chce niekto mať na hodinkách viac funkcií, ostal by som za tie peniaze pri Casiách.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • ´´rozgon´´ keby som chcel ísť do reprezentatívnejších tak by som sa vybral iným smerom,
    chcel som aby vyzerali športovo, mali viac funkcíí, boli na bežné nosenie a neboli drahé
    (no čo je pre jedného drahé, pre iného je to vreckové na týždeň).
    Myslím si že sú aj takí, ktorí sa vedia tešiť aj z 300 eur. tik-takov viac, ako tí čo majú niekoľko tisícové tik-taky.
    ´´EDY´´ ten kúsok čo si hodil do príspevku je fakt hezkýýýý :super:

  • nemyslim si, ze je to o penaznej hodnote hodiniek.. mam a mal som kopec drahsich hodiniek tak isto ako tych do 500€, ale nerozlisoval som ich nikdy podla ceny pri tom, aku radost z nich mam.. za asi mesiac budem mat pilotky Steinhart uz 2 roky a keby som musel mat len jedny navzdy, boli by to prave tie :)

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • cital si,ze sam disponuejm iba Casiami_? asi tazko ...no HADAT SA TU NEBUDEM
    napisal som len par moznosti ktore vobec nenusis brat do uvahy Ked si chces kupit len tieto Edifice kludne si ich kup ak urobia radost a posluzia tak smelo do nich
    ak dovolis par recenzii na videu vid prilohu

    [youtube]p9UsuuYSKnM[/youtube]

    [youtube]9NOscu3LOGI[/youtube]
    snad ked ich kupis prispejes i nejakou foteckou na fore ...


    Matej » Rozgoň, tak Casio nikto nespochybňuje
    ani ich spochybnovat nemienim ... u nas v dome maju vseci len casio prve dve na prilohe su moje,biele svagrove posledne otcove vsetko casio ... s touto znackou som nad mierou spokojny uz dlhe roky
    niekdo by kludne napisal za malo penazi vela muziky ,, ci ako sa to prislovie pise

    .... ja len poradit chcel nic viac ok ;)