Sinn 104 St Sa

  • Sinn predstavil novy model 104 St Sa, prave v case, ked som bol nalomeny na Damasko DA36 a bola len otazka par dni kedy si ich objednam.
    Bol by som velmi rad za Vase nazory, ktore hodinky z tychto dvoch modelov by ste si zvolili. Neviem sa rozhodnut, cena je viacmenej rovnaka no pacia sa mi oboje. :(

    http://www.sinn.de/en/Modell/104_St_Sa.htm

    Hodinky pouzivam casto pri kanoistike, teda nechcem riesit ci si ich dam dole alebo nie ked idem na vodu. Sinn-u hra do karat WR200 no vodotesnosti Damasko s WR100 sa velmi neobavam pri pouzitom tesneni. Pre Damasko je vyhoda najma v spracovani puzdra. K pouzitemu strojceku na Sinn nemam vacsiu doveru ako k ETA, ale ziadny zly feedback som zatial necital.

    V praci mam casto business meetingy, kde sa stretavam s ludmi, ktori nosia Bcka a ine "reprezentacne" kusky. Ja si vsak prilis na taketo veci nepotrpim, som skor clovek prakticky ;)

    Ktore by ste si vybrali vy a preco?

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

    Edited once, last by misoo (April 23, 2014 at 11:09 AM).

  • podla mna su to celkom odlisne hodinky, uz len to ze tie sinn maju lunetu a lestene ocelove puzdro oproti matnemu tool vzhladu da36 bez otocnej lunety. osobne ti mozem da36tky len odporucit, su to proste velmi odolne hodinky na cely zivot.
    Tym sinnom hra ale do karat moznost dokupit silikonovy a ocelovy tah a vyzeraju byt viac vhodne ku koseli resp. viac reprezentacne oproti damasko. no a niekomu sa moze 40 mm zdat malo, takze prajem ti rychle rozhodovanie, lebo sa v tom zamotas ::d

    stálice: // DAMASKO DA36 // SEIKO SCVS 001 // CHR.WARD C60 38 mm // +-

  • 40mm je pra mna idealna velkost na hodinky bez lunety, ktore ta luneta tak trochu "zmensuje".. Momentalne nosim steinhart ocean vintage red, co je idealna velkost pre moju paprcu ;)
    Sinny sa mi pacia, pretoze su tak trochu podobne tym aktualnym, len je to z mojho pohladu trochyvyssi level. "Tool" vzdlahu sa moc nebranim, kedze som v minulosti nosil Seika od Misa, ktore sa im dost podobali najma spracovanim puzdra.

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • Ja skôr rozmýšlam nad dvojicou Sinn 104 alebo Damasko DA44, čo sú rozmerovo aj výzorovo podobné hodinky. Môj názor je, že Sinn sú reprezentatívnejšie a Damasko praktickejšie a odolnejšie. Gumu môžeš objednať u oboch, ale u Sinn aj ťah.... Sám si neviem vybrať, takže ti asi neporadím, ale diskusiu budem sledovať :) .

    Tempus Fugit

  • Mam rovnaky nazor, mozno potrebujem len "postrcit", pretoze Sinn sa mi vzhlavovo paci trochu viac :(. Mate niekto skusenost so strojcekom SW220?
    Moze sa porovnavat s ETA strojkom v Damasko? Dakujem

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...

  • je to normalne klon strojceka ETA 2824-2 pokial viem, tak si myslim ze no problem.
    ale tak ja ta postrcim radsej do damaska, taku vabivu sekundovku ako je na da36tkach len tak nenajdes ;)

    stálice: // DAMASKO DA36 // SEIKO SCVS 001 // CHR.WARD C60 38 mm // +-

    • Official Post

    za mna Damasko, idealne DA46, su trochu drahsie, no maju lunetu a je to taky best off z tychto dvoch hodieniek
    Sinn na mna posobia vdaka lesklemu puzdru trochu elegantne, zato Damasko su cisty tool a univerzal. mne viac sedia Damasko, zalezi ake chces.
    vlastnosti neries, oboje su super a plne postacujuce, wr100 pokial sa nepotapas, tak ti bude bohate stacit, tak isto sellita alebo eta, to je podla mna jedno.
    jedina vyhoda Sinnu je origo tah, no zalezi ci chces hodinky na tahu alebo nie. ale vygooglil som aj Damaska na neorigo tahu a nevyzera to vobec zle.
    ja by som volil DA46, alebo DA36 radsej ako Sinn 104.
    drzim palce a tesim na najblizsi zraz ;)

  • Dakujem za nazory. S tymi 46tkami si ma dost nalomil. Necham si to este ulezat v hlave a pockam na realne foto so 104kami. Do leta dnad niektore z nich budu doma ;)

    Aktuálne : Damasko DA36, SEIKO SKX009, Apple Watch 6, Dan Henry LE 1962, Oris Aquis 39.5mm, Seiko Alpinist, Hamilton Khaki Green 38mm, Certina DS Action diver 38mm..
    Išli do sveta: STEINHART Nav B 44mm, Seiko SNZG15, Steinhart Ocean One Black, Apollon, Steinhart Ocean One Vintage Red, Luminox 3050, Laco Trier, Seiko SARB033, Davosa Ternos Ceramic, Apple Watch 3, Polar M430, Squale 50 atmos, Apple Watch 3, Steinhat Ocean One green, G-shock Gulfman...