Maurice Lacroix Pontos S Diver PT6248

  • Viem ze firma Maurice Lacroix nie je medzi hodinkomaniakmi nejak oblubena, no u mna je to znacka hodin, ktora vo mne zapalila zaujem o hodinky a zavislost na nich.... ;) tak davam do pozornosti novy model
    Maurice Lacroix Pontos S Diver, ktory sa mi velmi paci a urcite nahradi v mojej stajni iny model Pontos a tato znacka ML urcite ostane u mna medzi naj znackami. :super:

    Nejaky popis v anglictine:
    Taking its inspiration from the classic dive watches of the mid twentieth century, the new Maurice Lacroix Pontos S Diver ticks a lot of boxes both stylistically and technically. The Pontos S is intended to meet the rigorous standards required for professional diving, but it's just as good a fit for the budget-minded "desk diver" as the in-the-field pro.While the Pontos S Diver's dial has a distinctly vintage look, overall the watch is thoroughly modern. The 43mm steel case is nice a thick, with a matte finish and an engraved caseback, as well as an inner rotating bezel operated by the crown at 2 o'clock. With 600m of water resistance, this watch can more than handle your weekend at the beach. There is also a helium escape valve at 9 o'clock, though we know how our own Jason Heaton feels about those. As far as styling goes, you've got a few options with the Pontos S Diver. There are both off-white and black dial options, as well as the choice of a steel bracelet or a leather strap. Regardless of your strap/bracelet choice, the Pontos S Diver will also come with a NATO strap for when you want something more casual.

    Ako som zistoval, predbezna cena ma byt 3 400,-$, co si myslim je na danu triedu unosne

    Odputajme sa na chvilu od uniformovanych "znackovych" hodin.....

  • tak toto je fakt ze nadhera, velmi sa mi pacia tie nahustene indexy a aj vnutorna luneta ma coraz silnejsie oslovuje... :super:
    jedina skoda bieleho datumu v ciernych, a ze su zbytocne vysoke, komu je na co 600M :-|

  • No ja do nich idem urcite ML je moja srdcovka, Nieco podobne ako LLD, ano skoda toho datumu kedze sa mi tiez velmi paci cierny cifernik, ale ake by to boli hodinky keby boli dokonale.....mam Pontosy chrona a tie su tiez dost vysoke, no je to taka unosna vyska....(pokial to nie su Enzo Mechana), ale su velmi pekne, no za chvilu budu v sekcii predaj, kedze tieto ma chytili za srdce. Co sa tyka WR-ka, tak je pravda, ze na nase podmienky uplne staci WR200, a keby som potreboval nahodou do vacsiej hlbky, tak na to su Casia Gecka......

    Zasa som kôli hodinkam dnes do rána nespal......

  • misoo: tak to ma tesi, ze nedostatky su skoro nepodstatne....a viacej je kladov... :-), no je pravda ten font na datume tam moc nepasuje, no ani som si to nevsimol, moje oko nie je take prisne ako tvoje :]
    esqueleto: No vacsinou to byva opacne, ze tie produkcne fotky su lepsie a hodinky na nich vyzeraju krajsie.....ako v skutocnosti.... a clovek je potom sklamany ked chyti do ruky skutocny kus,,,,,nie raz sa mi to stalo.....
    Takze v oktobri by mali uzriet svetlo sveta :)

    Zasa som kôli hodinkam dnes do rána nespal......

  • fakt krasne ML :super: , potapky mozem, a taketo zaroven aj elegantne s kozenym pasikom si viem predstavit aj na sebe...uz len mat na to prachy :D

    Steinhart Ocean Vintage Military

  • No pomaly mozes zact sporit ;) mas cas do jesene.....a do vtedy to mozno este rozchodis, az Ta niekto prehovori na hodinky "viac znackove" :pascontent2:
    Vies vela hodinkomaniakov si povie, ze za tie peniaze by vedeli kupit lepsie hodinky.......ale co je vlastne lepsie.... ?, ved najlepsie je to co sa Tebe paci........a nie co je IN
    To je ako so zenami, ja mozem kamaratovi hovorit, ze s takym rozumom ako ma on by si mohol aj lepsiu zenu najst.....no nepresvedcim ho, lebo ta jeho je pre neho ta naj.....a riadi sa svojim :coeur:

    Zasa som kôli hodinkam dnes do rána nespal......

  • sice nie som nejaky hodinkovy guru, ale podla mna ML patria medzi tie dobre a kvalitne znacky...mna by nemusel nikto presvedciat o tom, ze tieto nie su hodne svojej ceny...som s tebou, ML robí podla mna pekne hodinky :)

    Steinhart Ocean Vintage Military

  • "misoo" wrote:

    Alebo svojim....... :mrgreen:


    No ja tomu hovorim ze premysla "spodna hlava" ;) a prebera vedenie
    No neviem ktora hlava premysla nad laskou k hodinkam :perv:

    Zasa som kôli hodinkam dnes do rána nespal......

  • Na ML sa mi paci ta ich nevtierava elegancia, a robia nadherne oblekovky, aj tie najsportovejsie hodinky su velmi elegantne oblekovky.....no vedia to..........co mna velmi lame......aj vcera som stal pred obchodom kde bola celkom pekna ponuka hodiniek.......a moj pohlad skoncil pri tychto hodinkach..... a ten vzneseny nazov Maurice Lacroix, .....a ako vacsina svajciarskych hodiniek je poznacenych francuzstinou........tak citajme....(kto nevie, ako aj ja do nedavna nevedel :inlove: )
    "Móris Lakroa"....asi tak by to malo byt...

    Zasa som kôli hodinkam dnes do rána nespal......